Strona głównaOgrzewanieEkogroszek Pieklorz PGG - opinie, kaloryczność, z jakiej kopalni pochodzi?

Ekogroszek Pieklorz PGG – opinie, kaloryczność, z jakiej kopalni pochodzi?

Kolejny raz przychodzimy do was z bardzo gorącym tematem (dosłownie i w przenośni). Temat ekogroszku i innych paliw już od dłuższego czasu rozpala nasze serca i umysły, doprowadzając niemal do przegrzania. Ile można zastanawiać się nad tym, z jakiej kopalni kupić ekogroszek i sprawdzać parametry takie jak kaloryczność lub spiekalność? 

Emocje rosną i rosną aż w końcu zaczynamy czuć, że to wszystko, co kumulowało się w nas od kilku miesięcy, zaraz wybuchnie. Zdenerwowanie osiąga apogeum, a my myślimy tylko o tym, że fajnie by było, gdyby tak wrzało w naszych piecach, a nie w głowach. Niestety, sytuacja związana z węglem i paliwami stałymi wciąż się zmienia i chcielibyśmy powiedzieć, że na lepsze, ale jeszcze nie możemy tego zrobić.

Dzisiaj odpowiemy na wszystkie wasze pytania dotyczące ekogroszku Pieklorz PGG – jakie ma opinie na forum? z jakiej kopalni jest wydobywany? To tylko część kwestii, które poruszymy. Interesują was parametry Ekogroszku Pieklorz PGG, w tym jego kaloryczność? Przeczytajcie nasz artykuł! 

Sprawdź: Ekogroszek czeski – opinie, czy warto?

Ekogroszek Pieklorz PGG – z jakiej kopalni? Jaka kaloryczność?

Ekogroszek Pieklorz przez wiele osób nazywany jest najlepszym paliwem na rynku. Decydując się na zakup ekogroszku, często zastanawiacie się, z jakiej kopalni jest wydobywany, a kolejną chętnie omawianą kwestią są parametry, w tym kaloryczność. 

Z jakiej kopalni jest ekogroszek Pieklorz PGG? Już śpieszymy wam z odpowiedzią – ekogroszek Pieklorz PGG wydobywany jest z Kopalni Chwałowice w Rybniku. Co więcej, jest on pakowany na nowoczesnej, zrobotyzowanej linii technologicznej, której wydajność wynosi około 200 ton na dobę.

Zanim przejdziemy do tego, jak wyglądają parametry ekogroszku Pieklorz PGG, warto przybliżyć zapewnienia producenta. Firma deklaruje, że ekogroszek Pieklorz PGG powstaje z wyselekcjonowanych gatunków węgla, a surowe wymagania jakościowe sprawiają, że klientom przekazywany jest ekogroszek, który ma odpowiednie uziarnienie i parametry.

Jakie więc są te parametry? Wartość opałowa, czyli kaloryczność ekogroszku Pieklorz PGG to 26 – 29 MJ/kg. Ten ekogroszek może być już zaliczany do klasy premium. Uziarnienie wynosi 5 – 25 mm, zawartość wilgoci to 6.0 – 9.0%, spiekalność jest na poziomie 0 – 20, a zawartość popiołu to 5 – 9%. Oto najważniejsze parametry!

Sprawdź: Ekogroszek prosto z kopalni – gdzie kupić, jak kupić, ile kosztuje?

Ekogroszek Pieklorz PGG – opinie

Tak jak już wspomnieliśmy, ekogroszek Pieklorz PGG ma naprawdę dobre parametry, ale okazuje się, że to nie wszystko. Nawet to nie gwarantuje, że będzie miał on wyłącznie pozytywne opinie. Część klientów nie jest zadowolona z tego, jak sprawdza się ekogroszek Pieklorz PGG.

Dlaczego ekogroszek Pieklorz zbiera negatywne opinie? Jeden z klientów pisze o tym, że Pieklorz PGG kupiony luzem spalał się bardzo dobrze, ale nie może tego samego powiedzieć o ekogroszku pakowanym. Oryginalnie pakowany opał był zbyt wilgotny, przez co nie chciał się równomiernie spalać.

Inne opinie również wskazują na to, że Pieklorz PGG jest delikatnie wilgotny, ale w zasobniku nie wytrąciła się nawet kropelka wody, co jest dobrym znakiem. Kolejne niezadowolone osoby piszą o tym, że spalanie tego ekogroszku to prawdziwy dramat – pojawiają się uwagi dotyczące tego, że Pieklorz PGG mocno dymi podczas palenia i zostaje dużo niedopalonego materiału. 

Czytając negatywne opinie na forum, warto pamiętać o tym, że każdy ma inny piec, a doświadczenia mogą się znacznie różnić w zależności od konkretnego pieca.

Czy ekogroszek Pieklorz ma pozytywne opinie? Gospodarze doceniają go za to, że pochodzi z polskiej kopalni. Niektórzy piszą też, że Pieklorz PGG jest bardzo dobrej jakości i wszystko zgadza się ze specyfikacją i parametrami. Da się jednak zauważyć, że klienci częściej dzielą się negatywnymi opiniami na temat tego ekogroszku.

Ekogroszek Pieklorz PGG – opinie na forum

Co mówią opinie na forum? Czy ekogroszek Pieklorz jest tam chwalony? Oczywiście pojawiają się pozytywne komentarze, jednak nie są one tak szeroko omawiane, jak kwestie, które przysparzają gospodarzom problemów.

Opinie na forum najczęściej odnoszą się do tego, że ekogroszek Pieklorz PGG jest dość drogi – klienci woleliby palić materiałem, który jest tańszy, ale ze względu na rosnące ceny nie ma co o tym marzyć. Ceny na pewno już niższe nie będą. 

Oprócz tego, opinie na forum często odnoszą się do indywidualnych doświadczeń gospodarzy, którzy opowiadają, jak Pieklorz PGG sprawdza się w ich piecach. Panowie wymieniają się przemyśleniami i radami – opinie na forum zwracają też uwagę na to, że problemy ze spalaniem mogą być spowodowane wysoką kalorycznością węgla, a nie tym, że jest lekko wilgotny.

Sprawdź: Ekogroszek Karlik – opinie, cena, z jakiej kopalni jest węgiel?

Ekogroszek Pieklorz PGG – gdzie jest dostępny, gdzie kupić?

Ekogroszek Pieklorz PGG to flagowy produkt Polskiej Grupy Górniczej, dlatego tajemnicą nie jest to, że można go kupić w sklepie internetowym PGG. Należy jednak pamiętać, że sprzedaż na stronie internetowej odbywa się we wtorki i czwartki, a węgiel i ekogroszek ze względu na swoją słabą dostępność sprzedają się naprawdę szybko, dlatego warto czatować na www.sklep.pgg.pl już chwilę przed 16:00 (o tej godzinie wystawiany jest towar).

Wiecie już, z jakiej kopalni wydobywany jest ekogroszek Pieklorz PGG, więc nie powinno być zaskoczeniem to, że można go dostać w KWK Chwałowice, choć tam również może być trudno z dostępnością. Warto kontaktować się bezpośrednio z kopalnią, by wiedzieć, jak wygląda sytuacja na bieżąco. Numer telefonu podany na ich stronie to +48 32 739 33 30. 

Pamiętajcie, aby zawsze korzystać z wiarygodnych i sprawdzonych źródeł. My przybliżyliśmy wam opinie na forum, które najczęściej pojawiają się w kontekście ekogroszku Pieklorz PGG. Znacie też parametry i wiecie, z jakiej kopalni wydobywany jest Pieklorz PGG, nie pozostaje nam nic więcej, niż mieć nadzieję, że pomogliśmy wam dokonać słusznego wyboru.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze