Strona głównaOgrzewanieEkogroszek Skarbek - opinie, cena, gdzie kupić? Z jakiej kopalni pochodzi?

Ekogroszek Skarbek – opinie, cena, gdzie kupić? Z jakiej kopalni pochodzi?

W ostatnich tygodniach temat związany z ogrzewaniem domów i mieszkań stał się bardzo popularny za sprawą niestabilnych cen surowców. Optymistycznie nie zapowiada się również nadchodząca zima, która dla wielu z nas może okazać się bardzo kosztowna. Jednym z najczęściej wybieranym przez Polaków opałów jest ekogroszek. Jak sama nazwa wskazuje, jego największą zaletą jest to, że jest przyjazny dla środowiska. Firma Skarbek należy do przodujących producentów ekogroszku w Polsce. Jakie są opinie na jego temat, z jakiej kopalni pochodzi i gdzie go kupić? Jakie posiada parametry i czy jest szansa na promocje? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części artykułu. 

Sprawdź: Ekogroszek Karlik – opinie, cena, z jakiej kopalni jest węgiel?

Ekogroszek Skarbek – z jakiej kopalni pochodzi?

Jeśli zastanawiacie się, z jakiej kopalni pochodzi wspomniany produkt, to odpowiedź jest prosta. Jak już zostało wcześniej napomknięte w artykule, Skarbek jest polską firmą, a ekogroszek, którego wydobyciem się zajmuje, pochodzi z Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek-Piekary. Dla wielu nabywców ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ decydując się na zakup produktów od rodzimych producentów, wspierają polskich przedsiębiorców, a także stawiają na satysfakcjonującą jakość. 

Sprawdź: Ekogroszek Pieklorz PGG – opinie, kaloryczność, z jakiej kopalni pochodzi?

Ekogroszek Skarbek – opinie, parametry. 

Każdy materiał opałowy posiada indywidualne parametry, które są charakterystyczne dla poszczególnego producenta. Decydują one, czy dany produkt będzie spełniał nasze oczekiwania, dlatego zawsze warto zwracać na nie uwagę. Parametry dla ekogroszku Skarbek wyglądają następująco: 

  • Uziarnienie: 5 – 25 mm.
  • Wartość opałowa: 28500 – 29500 kj/kg.
  • Popiół: max. 5%
  • Siarka: 0,41 – 0,60%
  • Wilgoć: 5 – 8%
  • Spiekalność: 0 – 20 Ri

Istotne jest, aby zauważyć, że wspomniany ekogroszek jest certyfikowany, co daje nam gwarancję, że sprzedawca nie chce nam wcisnąć słabej jakości paliwa. Wielu użytkowników zaznacza, że ważne są dla nich takie właściwości jak: wydajność, mała ilość powstałego popiołu oraz brak powstawania spieków, a ekogroszek Skarbek je wszystkie spełnia. 

Sprawdź: Ekogroszek czeski – opinie, czy warto?

Ekogroszek Skarbek – opinie na forum. 

W sieci również można się natknąć na różne opinie dotyczące ekogroszku, jednak producent Skarbek od wielu lat cieszy się uznaniem na terenie całego kraju. Świadczą o tym wypowiedzi na forach licznych użytkowników. Internauci wskazują przede wszystkim na wysoką jakość oraz kaloryczność materiału, która wynosi 28-29 kj/kg. Im dana wartość jest wyższa, tym lepiej, ponieważ pokazuje ona, ile ciepła uzyskamy ze spalania. Inną korzystną cechą, która go charakteryzuje, jest bezproblemowe spalanie, które świadczy o niskiej wilgotności ekogroszku, co również jest ważnym aspektem podczas dokonywania zakupu. Wybierając produkt firmy Skarbek, konsumenci mogą być pewni, że sezon grzewczy przebiegnie bezproblemowo. 

Ekogroszek Skarbek – gdzie kupić? Czy możemy liczyć na promocje?

Niestety, sezon grzewczy zbliża się coraz większymi krokami, a dostępność ekogroszku wcale nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wielu wydawać. Nasuwa się pytanie – gdzie kupić ekogroszek? Najprostszym sposobem wydaje się zakup przez Internet. Warto dodać, że niektóre sklepy internetowe prowadzą zapisy dotyczące nabycia opału oraz z góry ustalają maksymalną ilość materiału, którą można dostać (np. do 3 ton). Czy są jeszcze inne miejsca, gdzie można kupić ekogroszek? Oczywiście istnieje także możliwość kupna w stacjonarnych składach, co nie do końca musi przekładać się na niższą cenę. Oprócz jakości to właśnie cena jest kolejnym ważnym czynnikiem, który wpływa na potencjalnych klientów przy wyborze odpowiedniego materiału. Może się ona różnić w zależności od punktu sprzedaży oraz sezonu. Aktualnie jego cena wynosi około 3000 zł za tonę, co jest znacznie wyższą ceną w porównaniu z poprzednimi sezonami grzewczymi i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższych miesiącach miała ona zacząć spadać. Czy istnieje chociaż cień szansy na promocje? Niestety, nikłe są szanse, że uda się go zakupić na promocji lub po prostu w korzystniejszej cenie. Chociaż zalet tego produktu nie brakuje, cena pozostaje wysoka. 

Podsumowując, producent Skarbek oprócz licznych pozytywnych opinii wśród swoich klientów, przyciąga uwagę swoimi korzystnymi parametrami, które odpowiadają za wysoką jakość wytworzonych materiałów. Jest to firma, której zaufała rzesza Polaków. Mimo wysokiej ceny oraz braku perspektyw na jakiekolwiek promocje, warto zainwestować w opał, który dostarczy nam ciepła w nadchodzące chłodne zimowe dni i wieczory. Jeśli jednak cena wydaje się dla Ciebie zbyt wysoka, warto rozejrzeć się za tańszym ekogroszkiem. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze