Strona głównaOgrzewaniePiec na pellet Stalmark - opinie, co piszą na forum, serwis

Piec na pellet Stalmark – opinie, co piszą na forum, serwis

Stalmark to polski producent kotłów na pellet, ekogroszek oraz drewno. Ich oferta jest atrakcyjna, a piece chętnie wybierane przez klientów. Użytkownicy twierdzą, że w tym przedziale cenowym piece Stalmark wypadają lepiej, niż konkurencja. Chcemy pomóc Ci przy wyborze, dlatego zebraliśmy w jednym miejscu opinie na temat ich produktów.

Piec na pellet Stalmark – opinie

Piec na pellet Stalmark – opinie są pozytywne. Urządzenia nie są awaryjne, a przy odpowiednich warunkach, działają świetnie. Odpowiednie warunki to pellet wysokiej jakości oraz działanie przy wyższej mocy. W innych przypadkach kocioł może oblepiać sadza, a opał może nie spalać się poprawnie.

Stalmark Eko Silver opinie z forum

Opinie na Ceneo są podzielone

Stalmark Eko Silver – opinie z forum wskazują, że są to bardzo dobry piece na pelley. Użytkownicy uważają, że w tej grupie cenowej jest lepszy od konkurencji. Cenią sobie, że właściwie ustawiony jest praktycznie bezobsługowy, produkuje mało popiołu i nie wymaga częstego czyszczenia. Kotłownia pozostaje czysta, a w powietrzu unosi się przyjemny zapach drewna.

Choć w głównej mierze Stalmark Eko Silver jest zachwalany, to tak jak wszystko, ma w sobie pewne niedoskonałości. Jako niedogodności konsumenci wymieniają, że kocioł nie działa najlepiej przy niskiej mocy i słabej jakości pellecie. Dodatkowo pellet czasami zawiesza się w rurze. Piec wydaje również “dziwne dźwięki” podczas działania samoczyszczących się turbulatorów. Ponadto ten zespół czyszczący, wbrew zapewnieniom handlowców, wymaga czasami odkurzenia, ponieważ zbyt duże nagromadzenie popiołu w tym miejscu uniemożliwi jego pracę.

Zobacz: Kotły Pereko – opinie, co piszą na forum? Kotły soniczne, indekcyjne, na pellet

Negatywna opinia – firma poszła za bardzo w elektronikę? Źródło: Ceneo

Stalmark Eko Silver 19 kW opinie

Stalmark Eko Silver 19 kW opinie ma głównie pozytywne. Użytkownicy tego pieca twierdzą, że korzystając z dobrej jakości pelletu, kocioł działa bezawaryjnie i bezproblemowo. W ich domach jest ciepło, a zużycie opału zadowalające.

Jako wady kotła Eko Silver 19 kW wymieniane są drobne niedociągnięcia blacharskie oraz wszystkie powyższe dotyczące ogółu pieców na pellet linii Eko Silver.

Stalmark Eko Silver 14 kW opinie

Nie brakuje oczywiście też pozytywnych opinii

Stalmark Eko Silver 14 kW opinie ma bardzo podobne do tych wymienionych w poprzednich nagłówkach. Jedyną różnicą jest jego moc. Warto zwracać na nią uwagę, ze względu na potencjalne przemiarowanie pieca. W przypadku kotłów Stalmark Eko Silver jest to szczególnie ważne, ponieważ działają gorzej przy niskiej mocy.

Stalmark Eko Silver 2 opinie

Stalmark Eko Silver 2 opinie ma właściwie takie same jak piece powyżej. Linia 2 nie różni się znacznie od poprzedniczki. Oferta Stalmark Eko Silver 2 jest szersza. Kotły występują w opcjach z mocą nominalną od 10 kW do 30 kW. Poza tym w kotłach nieznacznie zmieniła się sprawność oraz ich pojemność wodna. Zmianie uległy też wymiary i masa urządzenia – Eko Silver 2 jest nieco mniejszy oraz znacznie lżejszy.

Zobacz: Piece od Ferroli – opinie, forum. Opinie o Ferroli biopellet pro 12, Ferroli Breta 12 kW

Stalmark Eko Box 10 kW opinie

Stalmark Eko Box 10 kW opinie ma w porządku, choć nie ma ich zbyt wielu. Jakościowo jest to dobry produkt. Jego użytkownicy są zadowoleni. Zdecydowanie na korzyść tego pieca wpływają jego kompaktowe wymiary, dlatego przypadł do gustu osobom z piwnicami w starym stylu, to znaczy takimi, w których miejsca jest niewiele.

Stalmark Eko Vegas opinie

Stalmark Eko Vegas – opinie użytkowników są pozytywne. Jak mówią, “piec działa aż miło”. Przy odpowiednich ustawieniach wentylatora, na piecu nie osadza się dużo sadzy. Ekogroszek spala się dobrze. Czasami pojawiają się spieki, natomiast osoby, które o nich wspomniały, zaznaczyły, że jest to rzadkie zjawisko lub nie wynika z działania pieca, a raczej jakości opału. Dodatkowo Stalmark Eko Vegas jest łatwy w obsłudze oraz w konserwacji. Czyszczenie go nie sprawia jego posiadaczom żadnych trudności.

Stalmark Eko Vegas 18 kW opinie

Stalmark Eko Vegas 18 kW – opinie nie różnią się od tych ogólnych podanych w nagłówku wyżej. Użytkownicy są usatysfakcjonowani, a nawet zaskoczeni tym, jak dobrze urządzenie radzi sobie w ich domach. Spalanie przebiega poprawnie, a zużycie opału jest na zadowalającym poziomie.

Stalmark – serwis

Serwis Stalmark budzi sporo wątpliwości. Wiele osób chwali sobie bezawaryjność ich urządzeń, jednak każdy sprzęt, bez względu na producenta, może ulec uszkodzeniu. Dużo negatywnych opinii wskazuje, że “firma nie poczuwa się do odpowiedzialności” za sprzęt, że gwarancja “niczego nie obejmuje” oraz że za serwis naliczane są wysokie rachunki.

Gwarancja, choć 5-letnia, dotyczy tylko szczelności wymiennika. Za pozostałe naprawy konsument jest zobowiązany zapłacić. Koszt pogwarancyjnego serwisu wynosi 100 zł/godz. Należy do tego doliczyć również koszt dojazdu do klienta (2 zł za każdy kilometr w obie strony) oraz cenę części wykorzystanych do naprawy kotła.

Pozostałe opinie serwis chwalą. Użytkownicy zaznaczają, że jest na najwyższym poziomie. Serwisanci, po umówieniu, pojawiają się szybko, a z awariami uwijają się sprawnie.

Podsumowując piece na pellet oraz kotły na ekogroszek firmy Stalmark są jakościowymi produktami, z których użytkownicy są zadowoleni. Niska awaryjność, zadowalające zużycie opału, niski poziom zabrudzeń powstający przy eksploatacji sprzętu oraz łatwość obsługi sprawiają, że warto rozważyć zakup tych urządzeń.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze