Strona głównaOpinie o firmachExpobud Toruń - opinie, dom pokazowy

Expobud Toruń – opinie, dom pokazowy

Budowanie domu jednorodzinnego kojarzone jest z długotrwałą pracą. Polacy budują często dom przez dwa, trzy, a nawet 5 lat. Domy jednorodzinne to aktywa stałe, które mogą poczekać. Polacy często budują dom przez kilka lat przez jeden prosty fakt: nie mają na to pieniędzy. Wiele firm szukało alternatyw i szukała czegoś co połączy relatywnie niską cenę oraz szybkość budowy. 

Jedno z taką firm jest Expobud. Wypalana w wysokiej temperaturze glina tworzy tak zwany keramzyt. Budowa takich domów odbywa się bardzo szybko i cały dom może powstać w dwa miesiące. 

Expobud – Toruń miastem takich firm? 

Wiele osób myśli, że domy keramzytowe to domy, które mają niską trwałość. Nic bardziej mylnego, w Toruniu postawiono nawet spore hotele, które zbudowane zostały na prefabrykatach. Ostatnie 10 lat były bardzo ważne dla tego typu domów. Postawiono ich tysiące, ludzie w końcu nabrali do nich przekonania. Kiedyś było przekonanie, że dom to musi być cegła i cement. Dziś wiele osób szuka rozwiązań tańszych, innowacyjnych, takich jak właśnie domy, które mają ściany keramzytowe.

Jedno z firm, która ma swoje projektu w Toruniu jest Expobud. Jest to firma, która tak naprawdę niczym się nie wyróżnia na tle konkurentów. Firma, która posiada jakieś tam opinie, ale raczej w małych ilościach. Dzisiaj postaramy się przybliżyć co to za firma i jakie ma opinie, aby pokazać wam czy warto wejść z umowę właśnie z tą firmą. 

Dom pokazowy w przypadku zakupu gotowego domu to rzeczy chyba konieczna. Dom pokazowy firmy Expobud znajduję się pod Toruniem. Na pierwszy rzut oka wygląda ona naprawdę bardzo solidnie i mieszkanie te wygląda jak mieszkanie za grube pół miliona. Okazuje się, że nie tylko cena jest o wiele niższe, ale także jakość jest taka sama. Cena dzieli się na grupy cenowe – cena dla grupy A (są to ceny dla mieszkańców powiatów, które są w najbliższym otoczeniu firmy) oraz grupy B (całość można zobaczyć na stronie Expobud). 

Expobud – ile kosztują domy tej firmy?

To wszystko zależy oczywiście od metrażu. Ceny które podamy będą bazować na cenach budowy budynku na działce klienta. Najtańsza opcja (cena z grupy A) będzie kosztować nas 209 tysięcy złotych. Jest to jednak stan niepełny deweloperski. Co to oznacza w tym przypadku? Oznacza to, że mieszkanie jest pozbawione płytek, przyłączy, wykończeń. Mimo wszystko stan niepełny deweloperski dla niektórych budynków obejmuje instalacje wodno – kanalizacyjną, dach kryty dachówką, wyprowadzenie instalacji elektrycznej na zewnątrz, a to już całkiem sporo. 

W ofercie znajdziemy również garaże, które będą nas kosztować od 15 tysięcy do 70 tysięcy. Skąd tak duży rozstrzał cenowy? Najtańsza opcja garażowa od firmy Expobud to wiata garażowa, która ma wymiar 6,5m x 4m. Najdroższy garaż to garaż, który jest na dwa stanowiska. 

Opinie na temat tej firmy są dość ubogie. Znaczy nie znajdziemy tutaj wiele opinii na temat tej firmy, sami musieliśmy dobrze poszukać. Firma jednak ma dobre opinie i nie znaleźliśmy żadnych negatywnych opinii, które mogłyby zaświecić nam czerwoną lampkę. Expobud wydaje się firmą, która próbuję dużo zdziałać na rynku domu keramzytowych.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze