HomeOpinie o firmachNarzędzia firmy Jonnesway - co mówią opinie?

Narzędzia firmy Jonnesway – co mówią opinie?

Szukając kluczy dynamometrycznych zapewne trafiłeś na firmę Jonnesway – jedną z popularniejszych, zaopatrujących w narzędzia większość warsztatów samochodowych i stacji diagnostycznych. W poniższym artykule dowiesz się, co to za firma, jaki jest jej kraj pochodzenia, jakie są opinie na temat kluczy dynamometrycznych i innych narzędzi Jonnesway.

Jonnesway – informacje o firmie

Jonnesway jest na polskim rynku od 1991 roku. Z roku na rok rozszerza swój asortyment o kolejne świetnej jakości narzędzia. Firma prężnie się rozwija. Jej przedstawicieli można spotkać na Międzynarodowych Targach Poznańskich od 1993 roku, a na Międzynarodowych Targach Lubelskich od 1997 roku. Jonnesway ma na swoim koncie złoty medal AUTOSALON 97’ i srebrny medal AUTOSALON 99’.W 2009 i 2012 roku uzyskała certyfikat Wiarygodnej Firmy od wywiadowni gospodarczej D&B. Na swoim koncie ma także wyróżnienie w Gazelach Biznesu. Kraj pochodzenia Jonnesway to Tajwan, jednak punkty dystrybucyjne są w 300 krajach, m.in. w USA, Japonii, Portugalii, Niemczech, Czechach, Nowej Zelandii, Australii, Chile, a także u naszych sąsiadów – w Słowacji. Narzędzia Jonnesway są nabywane zarówno przez osoby prywatne, jaki i warsztaty samochodowe, firmy rolnicze, a także zakłady produkcyjne. Wiesz już, co to za firma i jaki jest jej kraj pochodzenia, więc teraz możemy przejść do opinii na temat kluczy dynamometrycznych oraz innych narzędzi Jonnesway.

Jakie opinie posiadają narzędzia Jonnesway?

Klucze dynamometryczne Jonnesway są cenionym narzędziem w każdej skrzynce. Zbyt mocne dokręcanie jakiś elementów może spowodować ich uszkodzenie. Niektóre śruby posiadają wskazaną przez producenta siłę, z którą należy dokręcać, a taki proces jest możliwy tylko dzięki użyciu klucza dynamometrycznego. Zazwyczaj śruby wkręca się za pomocą zwykłego klucza lub śrubokręta. Używając takich narzędzi nie ma się kontroli nad siłą, a tym samym nie wiemy, czy dany element jest dobrze przykręcony. Trzeba zdać się na własną intuicję i wyczucie. O ile, w przypadku np. skręcania mebli można obyć się bez klucza dynamometrycznego, tak w branży motoryzacyjnej nie jest to możliwe, ponieważ źle dokręcona śruba może spowodować wiele niebezpiecznych sytuacji na drodze. Klucz dynamometryczny ma możliwość dopasowania parametrów pracy do potrzeb, dzięki czemu można dokładnie dokręcić każdą śrubę. Taka właściwość wynika z wykorzystania praw fizyki. We wnętrzu klucza umieszczona jest sprężyna, która dopasowuje napięcie tak, aby śruba była precyzyjnie, nie za mocno, ani nie za lekko dokręcona. Dzięki takiej budowie klucza dynamometrycznego zapobiega się wszelkim uszkodzeniom dokręcanych elementów. Kolejną istotną częścią w tym narzędzi jest zapadka. Parametr, na którym skupia się klucz dynamometryczny to moment dokręcenia, czyli inaczej mówiąc moment siły, z jaką śruba może być dokręcona bez spowodowania uszkodzeń. Jest to możliwe dzięki własności ciał sprężystych i prawie Hooke’a, które głosi, że na skutek działania pewnej siły na ciało, odkształca się on w przewidywalny, wprost proporcjonalny sposób. 

Początkowo, może się wydawać, że lepiej bardziej dokręcić, aniżeli nie dokręcić śruby. Niestety zarówno zbyt mocne, jak i zbyt słabe dokręcenie nie jest bezpieczne. Tylko właściwie dokręcona śruba może dać pewność prawidłowego działania elementu i brak uszkodzeń w momencie dokręcania, jak i w trakcie użytkowania skręconych części. 

Jakie opinie posiadają klucze dynamometryczne i narzędzia Jonnesway? Cieszą się niezwykle dobrymi opiniami. Szczególnie polecany jest klucz Jonnesway Cert. W skali 1- 10 jest oceniany na 9,5. Jak wynika z opinii, jest on szczególnie polecany ze względu na możliwość dostosowania go do małych śrub i delikatnych materiałów. Produkt jest bardzo dobrze skalibrowany, co czyni go niezwykle precyzyjnym narzędziem. Klucz Jonnesway Cert posiada certyfikat kalibracji. Wg opinii jest to jedno z najlepszych narzędzi Jonnesway. Zarówno sam klucz, jak obudowa jest wykonana z trwałych materiałów. Wadami tego produktu jest wysoka cena i krótki okres gwarancyjny, wynoszący 12 miesięcy.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze