Strona głównaPoradyPomysł na biznes - mała produkcja w garażu

Pomysł na biznes – mała produkcja w garażu

Chcesz rozpocząć małą produkcję, ale nie masz na to miejsca w swoim domu? Zacznij od swojego garażu. Początkowo, inwestowanie w wynajem nie jest dobrym pomysłem, ponieważ na starcie wymaga dużego nakładu finansowego. Rozpoczęcie działalności w swoim garażu w żaden sposób nie nadwyręża naszego portfela. W tym artykule dowiesz się, co można produkować w garażu, podsuniemy Ci także pomysły na produkcję z metalu.

Jak rozpocząć małą produkcję w garażu?

Tak naprawdę ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Jeff Bezos – twórca Amazona, amerykański przedsiębiorca, także zaczynał od rozpoczęcia działalności w swoim garażu, dziś jest znany na cały świat, a jego zarobki są niewyobrażalnie wysokie. Jest on najbogatszym człowiekiem świata.

Jeśli masz do dyspozycji swój własny garaż, jesteś na wygranej pozycji. Jest to miejsce idealne na początek małej produkcji. Możesz produkować zarówno konstrukcje metalowe, materiały budowlane, towary przemysłowe, jak i wiele innych. Niektórzy otwierają w swoim garażu małą produkcję alkoholu, jednak należy mieć na uwadze fakt, że niezarejestrowanie takiej działalności jest nielegalne i podlega karze administracyjnej. Gorzelnia w garażu może działać pod wykorzystanie do farmaceutyków, w przemyśle chemicznym, do perfum i kosmetyków i oczywiście do stworzenia napojów alkoholowych.

Jak rozpocząć małą produkcję w garażu

W celu rozpoczęcia małej produkcji w garażu musisz zdecydować się na wybór surowca do produkcji. Może to być ziarno, ziemniaki, burak cukrowy lub owoce. Pamiętaj, że produkty muszą spełniać normy GOST, dlatego też należy zadbać o to, aby surowce były jak najlepszej jakości. W celu stworzeniu produkcji, musisz posiadać następujące sprzęty: instalację destylacyjną, zbiornik hamowany, alkohometry, separatory, chłodnice, grzejniki termoelektryczne. W dzisiejszych czasach sprzęty te są łatwo dostępne. Potrzebne elementy bez większego wysiłku znajdziesz w sieci. W dalszej części artykułu poznasz pomysły na produkcję z metalu.

Pomysł na produkcję z metalu

Mała produkcja w garażu nie musi ograniczać się jedynie do najbardziej powszechnej produkcji alkoholu. Podsuwamy Ci kilka pomysłów na produkcję z metalu. Możesz wykonywać w swoim garażu elementy spawalnicze konstrukcji z różnymi rodzajami spawania, obrabiać szwy, wykonywać bramy garażowe, wjazdowe, wicketsy, kratownice, drzwi, ogrodzenia, loty schodowe, elementy wystroju. Do tego celu potrzebne będą Ci następujące sprzęty: spawarka, elektryk bułgarski z dodatkowymi dyszami, zaciski, vice, tabela do cięcia i spawania elementów konstrukcyjnych oraz podstawowe narzędzia jak młotek, róg, ruletka, poziomica.

pomysł na produkcję z metalu

Surowce, które możesz wykonać do realizacji pomysłu na produkcję z metalu to rury metalowe, narożniki, blachy stalowe, drut. Warto zakupić gotowe elementy kute, aby urozmaicić projekty produktów z metalu. Jeśli jednak chcesz produkować je niezależnie będziesz potrzebował do tego metalowych grzejników, specjalne kształty, szczypce, kleszcze.

Co można produkować w garażu?

Co można produkować w garażu, oprócz wyżej wymienionych pomysłów? Możesz stworzyć proces technologiczny wytworu elementów z bazy betonowej lub gliny naturalnej. Z tego materiału możesz wykonywać bloki piankowe, krawężniki, beton komórkowy, płyty chodnikowe, pierścienie betonowe, pokrywy do włazu, cegły winogronowe, cegły adobe, a także wiele innych elementów. Do ich wytworzenia będziesz potrzebował cement, piasek, wodę, glinę, utwardzacze. Do tego celu niezbędne będą takie sprzęty, jak betoniarka, formy podawania parametrów produktu, narzędzia pomocnicze, stół wibracyjny, stół do narzędzi i form.

Co można produkować w garażu

Warto pomyśleć również na komorą lakierniczą, w ten sposób możemy wykonywać usługi lakiernicze i zajmować się malowanie zarówno drobnych, jak i większych elementów.

Co można produkować w garażu? Wszelkiego rodzaju wyroby z drutu, możesz otworzyć produkcję recyklingu tworzyw sztucznych, stolarki, artykułów konsumpcyjnych, produktów domowych, obuwia i odzieży, czy mini piekarnie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze