Strona głównaOgródJaki zraszacz ogrodowy wybrać? Ranking

Jaki zraszacz ogrodowy wybrać? Ranking

Piękny i zadbany ogród to wizytówka każdego domu. Jednak jak odpowiednio go pielęgnować, gdy codzienność jest podyktowana innymi obowiązkami? Można skorzystać z automatyzacji procesów. Mamy tutaj na myśli kosiarki, które samodzielnie poruszają się po ogrodzie, zapewniając idealnie ścięty trawnik. Jednak to nie wszystko – ważne jest nawodnienie gleby. A tutaj z pomocą przychodzi zraszacz ogrodowy ranking. Sprawdź, co wybrać!

Zraszacz ogrodowy – jaki wybrać?

Najważniejsze jest, aby zraszacz ogrodowy duży zasięg miał, to pozwoli na ustawienie jednego w centralnym punkcie, a woda dotrze wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy. To jednak nie jest cała tajemnica urządzenia. Czy kierować się marką, ceną czy funkcjonalnością? Trzeba zauważyć, że zraszacz ogrodowy rodzaje są mnogie – pulsacyjne, wahadłowe i inne. Które z nich będą najlepsze do twojego ogrodu? Jak dokonać właściwego wyboru? Nie oszukujmy się, nie jest to prosty wybór, można to nieco ograniczyć i kierować się tym, żeby zraszacz ogrodowy cena była jak najniższa. Jednak pewne przysłowie mówi, że kupując tanio, finalnie kupimy dwa razy. Jak zatem dokonać zakupu raz, a dobrze? Sprawdź nasz zraszacz ogrodowy ranking i wybierz świadomie! Przygotowaliśmy krótką analizę najpopularniejszych produktów, kierując się różnymi właściwościami i funkcjonalnością. Wierzymy, że nasz materiał pomoże. Zaczynamy!

Zraszacz ogrodowy wahadłowy – najpopularniejszy wybór

Gdy myślimy zraszacz ogrodowy, wahadłowy to pierwszy, który wpadnie nam do głowy. Nie ma co się dziwić. Niegdyś tylko takie były sprowadzane do kraju i gościły praktycznie w każdym ogrodzie. Ludzie pamiętają czasy, gdy dzieci się w nim bawiły, przeskakując przez wahadło. Jednym z bardziej polecanych jest model marki cellfast. 20 dysz, które pod zmiennym kątem nawadniają działkę. Można przyjąć, że ta powierzchnia za jednym razem będzie wynosić nawet 250 m2! Zraszacz ogrodowy wahadłowy ma niewątpliwą zaletę – nawadnianie nawet 19 l wody przez minutę. To pozwoli zapewnić zraszanie także na dużej działce.

Zraszacz ogrodowy pulsacyjny – świetny wybór na duży teren

Podobnie, jak poprzedni zraszacz ogrodowy ranking, tak i tym razem większość internautów rekomenduje cellfast, model lux. Jego niska cena bardzo pozytywnie wpływa na decyzję o zakupie, jednak to nie wszystkie jego zalety. Zraszacz ogrodowy pulsacyjny pozwala nawadniać bardzo duże powierzchnie przy użyciu zaledwie jednej dyszy. Oczywiście im więcej, tym lepiej, bo efektywność wzrasta. Kolejną zaletą to możliwość regulacji kąta nachylenia (od 20 do 360 stopni!). Niestety jak każdy produkt, tak i zraszacz ogrodowy pulsacyjny ma swoje wady – tego jest duży rozbryzg w sektorach. Jednak patrząc na niską cenę, być może ten mały mankament nie będzie negatywnie wpływać na decyzję zakupową?

Zraszacz ogrodowy obrotowy

Ostatni zraszacz ogrodowy jaki wybrać możesz to obrotowy. Tutaj producenci połączyli funkcjonalności wcześniej opisywanych, tworząc produkt idealny. Z jednej strony pulsacyjnie wypuszcza wodę, jednak dysze poruszają się jak w przypadku wahadłowego. Niesamowite, prawda? Dużą zaletą jest także ogromny zasięg puszczanej wody i możliwość regulowania. Zraszacz ogrodowy obrotowy najczęściej składa się z trzech dysz, które są umieszczone na obrotowej podstawie. Podczas uruchomienia, dysze te uwalniają wodę w swoim rytmie, a dodatkowo kręcąc się wokół własnej osi, zwiększają powierzchnię nawadniania. Taki zraszacz ogrodowy rodzaje sprawdzi się na dużych terenach, a jego mobilność pozwala umieścić go niemal w każdym miejscu!

Zraszacz ogrodowy duży zasięg – który będzie najlepszy?

Jak widać zraszacz ogrodowy rodzaje bywają różne, jednak gdy mamy jasno postawiony cel – aby miał on jak największy zasięg, powinniśmy z góry wiedzieć, który będzie najlepszy, a których lepiej unikać. Może zacznijmy od samych producentów. Przytoczyliśmy tutaj przykład jednej marki, jednak liderem w branży jest zraszacz ogrodowy fiskars. Marka ta od wielu lat dostarcza ogromną liczbę produktów do ogrodu. Od narzędzi w ogrodnictwie po zraszacz ogrodowy cena, która jest przystępna na każdą kieszeń. Zatem odpowiedzmy sobie na pytanie zraszacz ogrodowy – jaki wybrać? Choć nie ma jednej i uniwersalnej odpowiedzi, najlepiej kierować się wielkością terenu. Jeżeli jest on duży zraszacz ogrodowy duży zasięg to przede wszystkim wahadłowe z ruchomymi dyszami, obrotowe, a w ostatniej kolejności pulsacyjne. Wiele też zależy od producenta, jakości produktu i samej ceny. Trzeba też pamiętać, że renomowane i polecane, jak np. zraszacz ogrodowy fiskars nie musi szarpać za naszą kieszeń. Wystarczy dopasować urządzenie do potrzeb, a nie kupować na wyrost.

Ile kosztuje zraszacz ogrodowy? Cena urządzenia

Skoro już tak wiele dowiedzieliśmy się o tym produkcie, pozostała ostatnia kwestia – jego cena. Czy trzeba się liczyć z dużym wydatkiem czy wręcz przeciwnie? Oczywiście to… zależy! Jednak ceny mogą pozytywnie zaskoczyć. Dla przykładu zraszacz ogrodowy obrotowy to koszt od 30 zł za nieznane marki, po 199 zł za Fiskars. Wahadłowe potrafią osiągać jeszcze niższe ceny, patrząc po renomowanych markach.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze