Strona głównaZakupWybór farby - Magnat czy Beckers?

Wybór farby – Magnat czy Beckers?

Zdecydowana większość dostępnych na rynku farb to emulsje lateksowe i akrylowe. Zarówno jedna jak i druga farba mają podobne cechy, jednak zachodzą między nimi pewne rozbieżności, które wynikają z takich czynników jak walory estetyczne. Oczywiście poza tym czynnikami istotną kwestią jest to, od jakiego producenta pochodzi farba. Każdy producent farby charakteryzuje się tym, że wykorzystuje inny skład bazy, które w efekcie przekładają się na zachodzące różnice, które dotyczą lepkości i gęstości farby. Dodatkowo każda emulsja ma inną wodo rozcieńczalność i przyczepność do ściany. W związku z tym pojawia się pytanie, jakiego producenta farby wybrać? W dzisiejszym wpisie weźmiemy pod uwagę dwóch producentów i sprawdzimy, który z nich jest lepszy, Beckers czy Magnat?

Farby Magnat czy Beckers?

W takim razie, którą farbę wybrać, tę od Beckers czy Magnat? Przede wszystkim przed wyborem odpowiedniej farby najczęściej większość osób kieruje się dwoma cechami takimi jak jakość i cena. Często słyszy się to, że tanie farby mają najczęściej podobne właściwości do tych droższych emulsji, jednak chodzi tutaj głównie o własności aplikacyjne. Jeżeli chodzi o jakość i wytrzymałość w dłuższym okresie, to zazwyczaj po upływie dwóch lub trzech lat różnica pomiędzy takimi farbami jest zauważalna gołym okiem. W związku z tym na rynku jest wiele producentów, problem pojawia się w odpowiednim wyborze. Najczęściej polecane farby lateksowe to te pochodzące od Dekoral, Dulux Beckers czy Magnat.

magnat ceramic

W każdym markecie budowlanym można kupić zestaw próbników, albo farby w malutkich opakowaniach. W ten sposób mamy możliwość upewnienia się, jaka jest jakość takiej emulsji i rodzaj powłoki. W tym przypadku wystarczy, że nakryje się farbę dwa razy na malutki fragment ściany. Jeżeli pojawi się dość ładna powłoka w innym odcieniu, to będzie oznaczało, że farba jest dobrej jakości. Dodatkowo dzięki temu mamy możliwość ograniczyć pewne koszty, które są związane z malowaniem, ponieważ dzięki przeprowadzonej próbie, możemy stwierdzić czy dana farba jest dobra i czy dany odcień będzie nam odpowiadał.

farba do malowania ścian

Zastanawiając się nad wyborem farby Beckers czy Magnat, warto sprawdzić, jakie są opisy na opakowaniach. Najczęściej takie opisy zawierają istotne informacje o takich czynnikach jak gęstość masy, łatwość w aplikowaniu, ile potrzebuje emulsja na to, aby wyschnąć, wytrzymałość, jaka jest grubość powłoki i czy jest wodoodporna. To właśnie na te wszystkie podane czynniki warto zwracać uwagę. W tym przypadku rekomendujemy wybranie dwóch farb, zarówno z Beckersa i Magnat, a następnie porównać to, jakie mają parametry.

farby magnat czy beckers

Oczywiście w sieci pojawia się wiele pytań odnośnie tego, którą farbę wybrać, Beckers czy Magnat. Ciężko opierać się na opiniach, które wyszukiwaliśmy w sieci, dlatego że są one najczęściej niewiarygodne. W tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlatego że wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i potrzebę. Warto przeanalizować to, jaki efekt końcowy chce się uzyskać i jaką dokładną powierzchnię ścian musimy pokryć. Pamiętaj o tym, że nie warto zaopatrywać się w farbę na ślepo, najczęściej takie wybory okazują się błędne i kosztowne, dlatego że farba, która została kupiona bez odpowiedniego przygotowania, nie przynosi nam pożądanych efektów, i najczęściej takim wyborem będziemy zawiedzeni. Tak jak już wspomnieliśmy, warto zainwestować w próbniki, dzięki nim sprawdzimy dokładnie, jak farba przedstawia się na ścianie i czy tak naprawdę będzie nam odpowiadać jej końcowy efekt.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze