Strona głównaOpinie o firmachKotły grzewcze marki Defro – sprawdzamy opinie

Kotły grzewcze marki Defro – sprawdzamy opinie

Zastanawiając się nad tym, jaki piec gazowy wybrać, należy pamiętać o tym, że jest to inwestycja na lata. W związku z tym, swój wybór powinno opierać się na kotłach, które charakteryzują się wysoką jakością i bezawaryjnością. W ten sposób unikniemy w przyszłości przykrych niespodzianek i w pewnym stopniu ułatwimy sobie codzienne funkcjonowanie. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, jakim paliwem jest zasilany piec i czy posiada innowacyjne rozwiązania technologiczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, warto zwrócić uwagę na kotły grzewcze marki Defro, które cieszą się rosnącą popularnością. W dalszej części wpisu ułatwiając wam zadanie, przygotowaliśmy zestawienie, w którym umieściliśmy jedne z najchętniej wybieranych kotłów grzewczych, dodatkowo sprawdzimy jakie pojawiają się w sieci opinie.

Defro Komfort Eko Lux 15 KW – opinie

Defro Komfort Eko Lux 15 KW to jeden z najpopularniejszych modeli marki Defro. Cieszy się on pochlebnymi opiniami. Przede wszystkim jest to sprawdzony kocioł, który jest zasilany na eko-groszek. Defro Komfort Eko Lux 15 KW to kocioł, który jest chętnie wybierany do programu „Czyste powietrze”, ponieważ posiada innowacyjny palnik retortowy, który przyczynia się do dokładnego spalania paliwa, w ten sposób eliminuje się zanieczyszczenia.

Defro Sigma E – opinie

Defro Sigma E to kolejny kocioł, który zyskuje wiele przychylnych opinii i jest chętnie wybierany do programu „Czyste Powietrze”. Defro sigma E to kocioł, który spełnia wszystkie, niezwykle rygorystyczne normy, które dotyczą czystości spalin. Przede wszystkim Defro Sigma E posiada wiele istotnych certyfikatów tj. ECODESIGN, czy certyfikat 5 klasy. Model ten również posiada palnik retortowy, który przyczynia się do redukcji poziomu zanieczyszczeń. Intuicyjny system rewizyjny, nowoczesna konstrukcja, niskie spalanie, te wszystkie cechy przyczyniają się do tego, że Defro Sigma E zyskuje wiele pozytywnych opinii. 

Defro Optima DS – opinie

Defro Optima DS to kocioł zasypowy z funkcją dolnego spalania, jest to kocioł na węgiel kamienny. Tak jak większość kotłów grzewczych marki Defro, Optima DS spełnia wszystkie certyfikaty 5 klasy oraz ECODESIGN. Ciekawą funkcją tego kotła jest wymiennik ciepła, który został wykonany z atestowanej i niezwykle wytrzymałej stali kotłowej.

Defro Smart Ekopell – opinie

Kotły typu Smart Ekopell to kotły na pellet, które wyróżnia to, że posiadają wysoką sprawność sięgająca 94%. Wchodzi on w skład najpopularniejszych kotłów, które cieszą się pozytywnymi opiniami. Przede wszystkim kocioł ten jest niezwykle prosty i łatwy w obsłudze, dodatkowo czyszczenie nie sprawia większych problemów, dlatego jest tak chętnie wybieranym kotłem. Ciekawą funkcją jest to, że w korpusie kotła została zamontowana pionowa kaseta, w której zostały umieszczone turbolizatory, te z kolei są odpowiedzialne za zwiększenie poziomu wymiany ciepła.

Defro Optima Komfort 12KW – opinie

Defro optima Komfort 12KW to kotły, które charakteryzują się tym, że posiadają poziomo-skośne kanały spalinowe. W ten sposób spaliny są odprowadzę do komina przy wykorzystaniu specjalnego czopucha, który jest zlokalizowany na tylnej ściance. Przede wszystkim funkcja ta umożliwia całkowitą regulację przepływu spalin. W przypadku, gdy następuje zbyt mocny ciąg kominowy, funkcja umożliwia przyduszenie spalin. Kolejną zaletą tego kotła jest to, że eksploatacja nie pobiera dużo energii elektrycznej. Przede wszystkim kocioł pracuje przy wykorzystaniu naturalnego ciągu powietrza, które powstaje w kominie.

Defro Bio Slim 10 KW – opinie

Defro Bio Slim 10KW to kocioł, które uplasował się na szóstej pozycji kotłów, które generują najmniejszą ilość spalin. Defro Bio Slim 10KW jest dostępny w atrakcyjnej cenie, dodatkowo jego niewielkie rozmiary umożliwiają montaż w ciasnych pomieszczeniach, dlatego zyskuje wiele pozytywnych opinii. Kocioł Bio SLim 10KW posiada innowacyjny, zintegrowany podajnik automatyczny, dodatkowo został on wyposażony w moduł internetowy oraz w stopki poziomujące.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze