Strona głównaPoradyWiercenie kwadratowych otworów

Wiercenie kwadratowych otworów

Aby odpowiednio przeprowadzić wiercenie kwadratowych otworów konieczne do tego celu są odpowiednie narzędzia. Bez odpowiednich narzędzi jest to pracochłonne zajęcie. Jeżeli nie posiadamy w swoim warsztacie lub garażu odpowiedniego narzędzia w postaci wiertła do otworów kwadratowych, to można wykonać wiercenie kwadratowych otworów ręcznie. W tym celu korzysta się ze zwykłego wiertła i dłuta lub frezarki. Tak, jak wcześniej wspomniano, jest to bardzo pracochłonne zajęcie i jednak zajmuje bardzo dużo czasu. Bardzo często niestety efekt jest niezadowalający. Dlatego też, aby uzyskać kwadratowy otwór, przyda się narzędzie przeznaczone do tego celu. Mowa tutaj o wiertle do kwadratowych otworów.  

Wiertło do kwadratowych otworów

Jak zbudowane jest wiertło do kwadratowych otworów? Wiertło do otworów kwadratowych zrobione jest najczęściej z wysokiej jakości stali szybkotnącej, która sprawdzi się świetnie do  do wiercenia kwadratowych otworów w drewnie. Wiertło do kwadratowych otworów jest zbudowane z wiertła okrągłego świdrowego. Wiertło świdrowe służy do wywiercania okrągłej dziury. Drugim elementem jest kwadratowe dłuto, w którym umieszcza się wiertło okrągłe. Jak wygląda wiercenie kwadratowych otworów? Dłuto umieszczone w kwadratowym zbliża się do kawałka drewna do momentu styku dłuta z drewnem, a następnie wiertło okrągłe wwierca się w kawałek drewna. W wyniku ciężaru wiertła do kwadratowych otworów, dłuto kwadratowe wbija się głębiej w drewna. Następnie powstały przez dłuto kwadrat w okręgu odpada od reszty. Jeżeli nadal się zastanawiamy, jak wygląda wiercenie kwadratowych otworów lub na czym polega praca wiertła do kwadratowych otworów, to na Internecie można zobaczyć wiele filmów, które pokazują jak prawidłowo używać wiertła kwadratowego oraz jak wygląda wiercenie otworów kwadratowych w drewnie. Wiertło do kwadratowych otworów można kupić w wielu rozmiarach wierteł oraz grubości kawałków drewna. Wiertło kwadratowe można używać razem z wiertarką stołową. Taka wiertarka stołowa posiada przystawkę, dzięki której możliwe jest zwiększenie zakresu wykonywanych prac. Wiertarka stołowa przy wierceniu kwadratowych otworów służy do trzymania kwadratowej części wiertła, aby podczas obracania się wiertła okrągłego było ono nieruchome. Wiertło kwadratowe można użyć również do tworzenia kątowych połączeń z innymi elementami. Wiertło kwadratowe posłużyć może także do nadawania walorów estetycznych różnym przedmiotom, na przykład przy wykonywaniu otworów, w których znajdują się przewody elektryczne, czy poprowadzone są inne instalacje. 

Wykonywanie otworów kwadratowych za pomocą wierteł kwadratowych pozwala na wiercenie kwadratowych otworów przy zaoszczędzeniu pracy i czasu.  Korzystając ze sprawdzonego producenta, dłuto posłuży nam do wielu prac. Świetnie sprawdzi się do użytku prywatnego, ponieważ jest bardzo proste w obsłudze – w zasadzie wystarczy tylko przyłożyć część wiertła do kawałka drewna i włączyć wiertarkę, ale także do użytku zawodowego. 

Wiertło do kwadratowych otworów – cena 

Jaka jest cena wiertła kwadratowego? Cena wiertła kwadratowego waha się od trzydziestu do stu złotych w zależności od rozmiaru,a także od dostępnej ilości wierteł w zestawie. Cena wiertła do kwadratowych otworów zależy w głównej mierze od producenta wiertła. Im bardziej znana marka, to wiązać się będzie to z wyższą ceną wiertła do otworów kwadratowych, jednak nie zawsze idzie to w parze z jakością. Czasami wiertło z niższej półki nie oznacza, że jest ono gorsze. Gdzie można kupić wiertło do kwadratowych otworów? Wiertła kwadratowe można zakupić w większości sklepów budowlanych, ale znaleźć można także na aukcjach internetowych. Dla wytrwałych, można również zakupić używane wiertło kwadratowe i podjąć się jego naprawy lub wymiany części. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze