Strona głównaPoradyJak naładować akumulator do wkrętarki bez ładowarki?

Jak naładować akumulator do wkrętarki bez ładowarki?

Narzędzia, które są w większości gospodarstw domowych to wkrętarka i wiertarka. Przydają się podczas remontów, jak i drobnych napraw. Dzięki takiemu zapleczu, można uniknąć kosztownych usług fachowców w wielu sytuacjach. Jednorazowy przyjazd specjalisty to często koszt uniwersalnej wiertarki, czy wkrętarki do domowego użytku. Co jest lepsze – wkrętarka, wiertarka, a może wiertarko – wkrętarka? Jak naładować akumulator do wkrętarki bez ładowarki? Tego dowiesz się w poniższym artykule?

Dlaczego elektronarzędzia są przydatne w domu?

Zarówno w nowych, jak i w starych domach i mieszkaniach, w wyniku eksploatacji ciągle coś się psuje, chcemy dokonywać zmian, instalujemy nowe półki, zmieniamy wystrój. W prostych czynnościach jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie, a przy tym zaoszczędzić sporo gotówki i mieć satysfakcję z własnej pracy. Bardziej wprawieni majsterkowicze poradzą sobie z trudniejszymi zadaniami. Nie zniechęcaj się po pierwszych nieudanych próbach. Praktyka czyni mistrza. Elektronarzędzia są szeroko dostępne, a obecnie nie kosztują zbyt wiele, więc nawet jeśli potrzebujesz ich do drobnych napraw czy nieskomplikowanych czynności to będzie do zawsze opłacalna inwestycja. W atrakcyjnej cenie możesz skompletować sobie wystarczający i satysfakcjonujący zestaw narzędzi dla elektryka. Jedne z najczęściej pojawiających się pytań na forach budowlanych jest – co będzie najlepsz : wkrętarka, wiertarka, a może wiertarko – wkrętarka? Jak naładować akumulator do wkrętarki bez ładowarki? Odpowiedź na drugie pytanie pojawi się w dalszej części artykułu. Teraz skupimy się na porównaniu tej trójki popularnych elektronarzędzi.

Wiele osób ceni sobie użyteczność wkrętarki. Skręcając meble, można użyć tradycyjnego śrubokrętu, jednak czas, jaki trzeba będzie poświęcić, będzie kilkukrotnie dłuższy, aniżeli w przypadku użycia wkrętarki. Praca ze śrubokrętem może kosztować nas sporo frustracji i zmęczenie. Wkrętarka zapewni dobrą jakość skręcenia. Jak sama nazwa wskazuje wkrętarka służy do wkręcania, wiertarka natomiast do wiercenia, przewiercania, pogłębiania lub tworzenia otworów. Wszystkie te czynności są możliwe pod warunkiem dobrania odpowiedniego wiertła. Do spełniania domowych potrzeb wystarczy najbardziej uniwersalna, o niezbyt wysokiej mocy wiertarka. Dobrze będzie jeśli będzie posiadała funkcję wiercenia udarowego. W sklepach budowlane dostępne są wiertarki akumulatorowe, dzięki którym prace są możliwe wszędzie tam, gdzie nie ma prądu. O tym, jak naładować akumulator do wkrętarki i wiertarki bez ładowarki dowiesz się za chwilę. Wiertarka akumulatorowa ma takie samo działanie, jak ta wymagająca stałego zasilania. Wiertarki akumulatorowe przydają się w szczególności podczas budowy domu, kiedy nie ma jeszcze dostępu do źródła prądu.

Jak sobie poradzić, kiedy wkrętarka akumulatorowa jest bez ładowarki? Jak naładować akumulator?

Jak naładować akumulator do wkrętarki bez ładowarki? Można zrobić to za pomocą prostownika. Zanim do tego przystąpisz, sprawdź wartość napięcia, rodzaj akumulatora (NiCd, NiMH), polaryzację. Podczas ładowania nie można doprowadzić do przeładowania i przekroczenia prądu ładowania. Ładowanie prostownikiem niesie ze sobą ryzyko, jednak jest ono możliwe. Możesz także użyć do naładowania akumulatora zasilacza laboratoryjnego. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy ma do tego dostęp. W celu zachowania bezpieczeństwa, najlepiej będzie jeśli zakupisz nową wkrętarkę z ładowarką, bądź dokupisz samą ładowarkę.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze