Strona głównaNaprawyJak uszczelnić rurę pod ciśnieniem?

Jak uszczelnić rurę pod ciśnieniem?

Niejako automatycznie już kojarzymy problemy z instalacją wodą z koniecznością ponoszenia ogromnych kosztów, remontu czy nawet wymiany całej czy części instalacji na nową. Przy dzisiejszych możliwościach technologicznych w sklepach można znaleźć znakomitej jakości uszczelnianie rur PCV od środka.

Co więcej, korzystając z uszczelniacza do rur pod ciśnieniem nie trzeba wcale być licencjonowanym hydraulikiem. To cieszy podwójnie, ponieważ mając na podorędziu skuteczną metodę jak uszczelnić instalację CO, możemy szybciej zacząć działać i usunąć kłopotliwą awarię. W takim razie jak uszczelnić rurę pod ciśnieniem bez specjalistycznego sprzętu i tabunu fachowców?

Jak zakleić dziurę w rurze od wody?

Szukanie skutecznej metody na to, jak zakleić dziurę w rurze od wody, to dość powszechna praktyka nie tylko wśród mieszkańców starych nieruchomości z nieremontowanymi i niewymienianymi instalacjami wodnymi czy CO. Nie tylko korozja jest przyczyną usterek – równie często za powód problemów z przeciekającymi rurami jest nieprawidłowy montaż, ale i mechaniczne uszkodzenie, np. podczas remontu. Jak uszczelnić rurę pod ciśnieniem? To zwyczajnie niemożliwe. W każdym wypadku naprawa wymaga w pierwszej kolejności zamknięcia zaworu i spuszczenia wody z całej instalacji, aby możliwe było wykonanie koniecznej naprawy.  Wśród najczęściej wybieranych, ale błędnych metod na to, jak uszczelnić rurę pod ciśnieniem, jest silikon. 

To jedna z najgorszych opcji – nawet zastygnięty puści natychmiast, kiedy dojdzie do niego woda pod ciśnieniem z zamkniętego wcześniej zaworu. Na niewiele więcej zda się spawanie rur czy zgrzewanie, nawet to wykonane w pełni profesjonalnie. Uszczelnianie rur wodnych musi przebiegać według planu. Podobnie ma się kwestia, jak uszczelnić cieknący zawór kulowy. Jeśli chcesz wiedzieć, jak uszczelnić cieknący zawór kulowy i nie popełnić błędu, musisz pamiętać, że nie wszystko da się naprawić. Tak właśnie jest z kwestią, jak uszczelnić cieknący zawór kulowy – to element, który po prostu należy wymienić na nowy. Zaklejanie go czy uszczelnianie nie ma większego sensu. Podobnie jak z uszczelkami – żadne uszczelnianie rur wodnych nie zda egzaminu, jeśli uszczelka jest sparciała i wymaga wymiany na nową.

Jak uszczelnić instalację CO?

Chociaż wiele mówi się o możliwościach uszczelnienia rur wodnych, nie we wszystkich przypadkach będą one jednakowo skuteczne. Uszczelniacz do cieknących rur sprawdzi się jednak przy typowych awariach, jeśli ta nie miała miejsca na stykach czy w miejscu zaworu kulowego. Jak uszczelnić instalację CO? Dokładnie w taki sam sposób, jak uszczelnić rurę odpływową WC. Najlepsze i najskuteczniejsze są dwuskładnikowe uszczelniacze do cieknących rur. Powierzchnia rury, nawet po awarii, przed nałożeniem uszczelniacza do rur pod ciśnieniem, bezwzględnie musi być czysta i sucha – to warunek konieczny, aby preparat mógł zadziałać w określony sposób i załatać dziurę od środka. Po otwarciu uszczelniania rur wodnych w przeciągu trzydziestu minut należy pastę nałożyć oraz odpowiednio uszczelnienie uformować. 

Jak uszczelnić rurę odpływową WC?

W przypadku awarii rur kanalizacyjnych szybkie działanie to absolutna podstawa. Najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z problemem jest zastosowanie uszczelnienia rur PCV od środka. Jak uszczelnić rurę odpływową WC za pomocą takiego uszczelniacza? Jeśli mamy dojście do uszkodzonego miejsca, możemy preparat zaaplikować od środka. Możemy z tego rozwiązania korzystać bez przeszkód i bez obaw – uszczelnianie rur PCV od środka jest w stu procentach bezpieczne dla instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Jak zakleić dziurę w rurze od wody, jeśli nie można jej zakręcić?

Bywają i naprawdę problematyczne awarie. W chwili, kiedy niemożliwe jest zakręcenie źródła wody, konieczne jest szybkie podejmowanie decyzji i stosowanie jedynie sprawdzonych metod i najlepszych preparatów. Uszczelniacz do rur pod ciśnieniem zwyczajnie nie istnieje, a w miejsce uszczelniacza do rur pod ciśnieniem internauci proponują szereg alternatyw. Jedną z nich jest powiększenie istniejącego otworu i zatkanie go od zewnątrz za pomocą wkrętu i uszczelki. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, gdy chcemy korzystać z uszczelniacza do cieknących rur – jeśli rura instalacji pokryta jest warstwą cynkiem, przed aplikacją uszczelniacza konieczne jest zmatowienie takiej powierzchni.

Poprzedni artykułJak pomalować rower
Następny artykułJak zamontować okap podszafkowy
Jakub Borowiec
Jakub Borowiec
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze