Strona głównaNaprawyJak uszczelnić rurę pod ciśnieniem?

Jak uszczelnić rurę pod ciśnieniem?

Niejako automatycznie już kojarzymy problemy z instalacją wodą z koniecznością ponoszenia ogromnych kosztów, remontu czy nawet wymiany całej czy części instalacji na nową. Przy dzisiejszych możliwościach technologicznych w sklepach można znaleźć znakomitej jakości uszczelnianie rur PCV od środka.

Co więcej, korzystając z uszczelniacza do rur pod ciśnieniem nie trzeba wcale być licencjonowanym hydraulikiem. To cieszy podwójnie, ponieważ mając na podorędziu skuteczną metodę jak uszczelnić instalację CO, możemy szybciej zacząć działać i usunąć kłopotliwą awarię. W takim razie jak uszczelnić rurę pod ciśnieniem bez specjalistycznego sprzętu i tabunu fachowców?

Jak zakleić dziurę w rurze od wody?

Szukanie skutecznej metody na to, jak zakleić dziurę w rurze od wody, to dość powszechna praktyka nie tylko wśród mieszkańców starych nieruchomości z nieremontowanymi i niewymienianymi instalacjami wodnymi czy CO. Nie tylko korozja jest przyczyną usterek – równie często za powód problemów z przeciekającymi rurami jest nieprawidłowy montaż, ale i mechaniczne uszkodzenie, np. podczas remontu. Jak uszczelnić rurę pod ciśnieniem? To zwyczajnie niemożliwe. W każdym wypadku naprawa wymaga w pierwszej kolejności zamknięcia zaworu i spuszczenia wody z całej instalacji, aby możliwe było wykonanie koniecznej naprawy.  Wśród najczęściej wybieranych, ale błędnych metod na to, jak uszczelnić rurę pod ciśnieniem, jest silikon. 

To jedna z najgorszych opcji – nawet zastygnięty puści natychmiast, kiedy dojdzie do niego woda pod ciśnieniem z zamkniętego wcześniej zaworu. Na niewiele więcej zda się spawanie rur czy zgrzewanie, nawet to wykonane w pełni profesjonalnie. Uszczelnianie rur wodnych musi przebiegać według planu. Podobnie ma się kwestia, jak uszczelnić cieknący zawór kulowy. Jeśli chcesz wiedzieć, jak uszczelnić cieknący zawór kulowy i nie popełnić błędu, musisz pamiętać, że nie wszystko da się naprawić. Tak właśnie jest z kwestią, jak uszczelnić cieknący zawór kulowy – to element, który po prostu należy wymienić na nowy. Zaklejanie go czy uszczelnianie nie ma większego sensu. Podobnie jak z uszczelkami – żadne uszczelnianie rur wodnych nie zda egzaminu, jeśli uszczelka jest sparciała i wymaga wymiany na nową.

Jak uszczelnić instalację CO?

Chociaż wiele mówi się o możliwościach uszczelnienia rur wodnych, nie we wszystkich przypadkach będą one jednakowo skuteczne. Uszczelniacz do cieknących rur sprawdzi się jednak przy typowych awariach, jeśli ta nie miała miejsca na stykach czy w miejscu zaworu kulowego. Jak uszczelnić instalację CO? Dokładnie w taki sam sposób, jak uszczelnić rurę odpływową WC. Najlepsze i najskuteczniejsze są dwuskładnikowe uszczelniacze do cieknących rur. Powierzchnia rury, nawet po awarii, przed nałożeniem uszczelniacza do rur pod ciśnieniem, bezwzględnie musi być czysta i sucha – to warunek konieczny, aby preparat mógł zadziałać w określony sposób i załatać dziurę od środka. Po otwarciu uszczelniania rur wodnych w przeciągu trzydziestu minut należy pastę nałożyć oraz odpowiednio uszczelnienie uformować. 

Jak uszczelnić rurę odpływową WC?

W przypadku awarii rur kanalizacyjnych szybkie działanie to absolutna podstawa. Najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z problemem jest zastosowanie uszczelnienia rur PCV od środka. Jak uszczelnić rurę odpływową WC za pomocą takiego uszczelniacza? Jeśli mamy dojście do uszkodzonego miejsca, możemy preparat zaaplikować od środka. Możemy z tego rozwiązania korzystać bez przeszkód i bez obaw – uszczelnianie rur PCV od środka jest w stu procentach bezpieczne dla instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Jak zakleić dziurę w rurze od wody, jeśli nie można jej zakręcić?

Bywają i naprawdę problematyczne awarie. W chwili, kiedy niemożliwe jest zakręcenie źródła wody, konieczne jest szybkie podejmowanie decyzji i stosowanie jedynie sprawdzonych metod i najlepszych preparatów. Uszczelniacz do rur pod ciśnieniem zwyczajnie nie istnieje, a w miejsce uszczelniacza do rur pod ciśnieniem internauci proponują szereg alternatyw. Jedną z nich jest powiększenie istniejącego otworu i zatkanie go od zewnątrz za pomocą wkrętu i uszczelki. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, gdy chcemy korzystać z uszczelniacza do cieknących rur – jeśli rura instalacji pokryta jest warstwą cynkiem, przed aplikacją uszczelniacza konieczne jest zmatowienie takiej powierzchni.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze