HomeWnętrzaZabezpieczenie balkonu dla kota

Zabezpieczenie balkonu dla kota

Posiadanie zwierzaka domowego to nie tylko przyjemność spędzania czasu z przyjacielem, ale również ogromna odpowiedzialność. Szczególnie osoby zamieszkujące na wyższych kondygnacjach kamienic czy bloków muszą zadbać o skuteczny sposób, jak zabezpieczyć balkon dla kota. Co więksi miłośnicy ogoniastych domowników idą o krok dalej i szukają inspiracji, jak urządzić balkon dla kota. A więc od czego zacząć?

Zdecydowanie numerem jeden będzie zabezpieczenie balkonu – kot musi być bezpieczny, spędzając czas w naszym mieszkaniu. Jeśli mamy dostęp do balkonu, nie uniemożliwiajmy zwierzęciu skorzystania ze świeżego powietrza, jednak róbmy to w sposób odpowiedzialny. W tej kwestii stosowana jest głównie siatka zabezpieczająca balkon, ale czy istnieją inne metody na zapewnienie pupilowi bezpiecznej zabawy?

Skuteczne metody, jak zabezpieczyć balkon

Koty są w stanie przecisnąć się przez praktycznie każdą szczelinę, dlatego jeśli planujemy założenie  siatki na balkon dla kota, powinna być ona założona precyzyjnie, na całej powierzchni balkonu. W przeciwnym wypadku zwierzę może wspiąć się i wyskoczyć górą, jeśli znajdzie w okolicy obiekt wart dłuższego zainteresowania. Tyczy się to głównie wiosennych, ptasich koncertów na pobliskich drzewach. W takim razie jak zabezpieczyć balkon dla kota, abyśmy mieli pewność, że będzie tam bezpieczny?

Najlepsza siatka zabezpieczająca balkon

Wśród dostępnych w sklepach opcji najlepiej wypada transparentna siatka na balkon dla kota. Zwierzęciu zapewnia doskonały widok na okolicę, a jego opiekunom estetyczne wykończenie balkonu, niezbyt rzucające się w oczy, a jednak stanowiące dobry sposób, jak zabezpieczyć balkon. Koniecznie jednak trzeba wybrać jej odpowiedni rodzaj. Miękka i stosunkowo tania siatka będzie zbyt elastyczna, żeby wytrzymała wspinaczki czy podgryzanie przez zwierzaka. Jak zabezpieczyć balkon przed kotem za pomocą siatki i czy ma to w takim razie sens? Jak najbardziej siatka będzie stanowić dobre zabezpieczenie balkonu dla kota, jeśli będzie wykonana z delikatnego drutu owiniętego tkaniną. Warto zdecydować się na siatkę metalową, nierdzewną, z delikatnym, małym oczkiem, ocynkowaną. Taki materiał będzie miał odpowiednią odporność na uszkodzenia mechaniczne i naciąganie, a jednocześnie nie będzie stanowić zagrożenia dla samego harcującego zwierzaka.

Najprostsze zabezpieczenie na balkon dla kota

Jeśli nie chcemy decydować się na siatkę na balkon dla kota, a zwierzaka wypuszczamy na zewnątrz jedynie w naszej obecności, można wykorzystać inny, równie estetyczny sposób, jak zabezpieczyć balkon przed kotem. W sklepach znajdziemy do wyboru różnego rodzaju zabezpieczenie balkonu; kot w naszej obecności raczej nie przeskoczy nieprzezroczystych mat czy osłon. Do wyboru są zabezpieczenia balkonu dla kota w postaci naturalnych materiałów, ale i wykonanych z nowoczesnych materiałów, jak PCV czy technorattan. Wszystkie one sprawiają, że balkon nabiera uroku, jest klimatyczny i przyjemny dla oka. A jednocześnie stanowi doskonałe zabezpieczenie na balkon dla kota.

Siatka wolierowa jako zabezpieczenie balkonu dla kota

Delikatniejsza siata wolierowa w niektórych przypadkach także sprawdzi się jako metoda, jak zabezpieczyć balkon przed kotem. Nie każde zwierzę ma charakter urodzonego łowcy, nie każdy też będzie na tyle aktywny, aby gonić za ptakami czy wiewiórkami. To właśnie w przypadku bardziej kanapowych przyjaciół na czterech łapach sprawdzi się taka siatka zabezpieczająca balkon. Siatkę wolierową, wykonaną z polipropylenu, stosuje się powszechnie w hodowli ptaków, głównie zaś gołębi.

Jak zabezpieczyć balkon dla naszego pupila?

Siatka to nie jedyne zabezpieczenie na balkon dla kota, o jakim powinniśmy pomyśleć. Jak zabezpieczyć balkon dla kota, aby przebywał tam zupełnie bezpiecznie, nawet pod naszą nieobecność? Trzeba pomyśleć również nad innym rodzajem zabezpieczenia balkonu – kot z zasady uwielbia obgryzać zielone rośliny. Z jego otoczenia należy usunąć wszystkie trujące egzemplarze.

Jak urządzić balkon dla kota?

Najlepszym pomysłem na to, jak urządzić balkon dla kota, jest przygotowanie mu jego kącika, w którym będzie czuł się bezpiecznie. Warto w tym celu postawić spory, wiklinowy koszyk, wyłożony ulubionym kocykiem, pudełko czy leżankę. Zwierzę z pewnością doceni tak przygotowany kącik.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze