Strona głównaWnętrzaJaka fototapeta do salonu?

Jaka fototapeta do salonu?

Fototapeta to względnie tani i skuteczny środek na upiększenie naszych wnętrz. Dzięki możliwości nadruku na ścianę niemal wszystkiego, mamy tu sporą dowolność, przy podejmowaniu naszych decyzji. Jednak w natłoku możliwości często możemy mieć problem, by zdecydować się na coś konkretnego. W poniższym artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości i by nie wprowadzać zbędnego zamieszania, skupimy się na tytułowym salonie.

Jaką fototapetę wybrać do salonu? Tak jak mówiliśmy opcji mamy naprawdę wiele, dlatego postaramy się je nieco uporządkować.

Zacznijmy od tego, że salon może pełnić nieco różne funkcje, czasem będzie stanowił przestrzeń reprezentatywną – bardziej formalną, a czasem będzie służył jako strefa wypoczynku i relaksu. Oczywiście są to dwa najbardziej ogólne zastosowania salonu i nie musimy się sztywno ich trzymać. W zależności tego, na co się zdecydujemy, musimy odpowiednio dobrać do tego naszą fototapetę.

Źródło: tappy.pl

W przypadku salonu, który w naszym założeniu ma wyglądać nieco poważniej, postawmy na stonowane motywy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest tu imitacja ściany z marmuru lub innego kamiennego motywu. Jako że są to w gruncie rzeczy dość drogie surowce (a już z pewnością w kontekście wykończenia ściany), nadadzą naszemu wnętrzu pewną dozę elegancji. W połączeniu z odpowiednim wystrojem można osiągnąć w ten sposób prawdziwy efekt „WOW!”. Stonowane kolory kamienia wprowadzą spokój i pozwolą przykuć uwagę na inne detale jak kwiaty, meble, czy obrazy. Podobnie jest z motywami roślinnymi, które mogę równie świetnie spisać się w tej roli.

Idąc nieco dalej, modernistyczne salony mają większą dowolność. Uznajmy jednak, że chcemy pójść w bardziej krzykliwe kolory. Zastosowanie takich barw fototapety, mocno przykuje naszą uwagę na same ściany, a to daje nam spore pole do popisu. Możemy w ten sposób nieco zniekształcić przestrzeń salonu. Oczywiście niedosłownie, jednak postarać się można o stworzenie iluzji, która, np. powiększy nasz salon lub spowoduje, że będzie wydawało się, iż przybiera dziwne nieregularne kształty.

Gdy chcemy postawić na wypoczynek, użyjmy ciepłych kolorów i symetrycznego wzornictwa. Ciekawie sprawdza się tu motyw drewna, który powoduje, że przestrzeń staje się o wiele bardziej przytulna. Podobny efekt uzyskać możemy przy pomocy fototapety ze zbożami, jako że są to nieliczne z roślin, które posiadają ciepłe barwy.

Zawsze możemy nieco spersonalizować nasz salon i nadać mu jakiś temat przewodni. Być może kochamy muzykę, gry komputerowe, sport czy motoryzację. Nasz dom lub mieszkanie to przestrzeń, w której dowolnie możemy wyrażać siebie. Inność i indywidualność to coś, co często potrafi nas zachwycić, nawet jeśli jest to dla nas całkowicie obce. Dlatego też uzewnętrznianie się w ten sposób może mile zaskoczyć naszych gości.

Źródło: tappy.pl

Kolejne rozwiązania moglibyśmy wymieniać w nieskończoność, jednak nie o to tutaj chodzi. Poniższy artykuł ma stanowić jedynie inspirację, a nie sztywne wytyczne. Podaliśmy kilka ważnych zasad, na które należałoby zwrócić uwagę, gdy pragniemy otrzymać konkretny efekt. Z ich pomocą z pewnością poradzicie sobie z tym zadaniem i będziecie wiedzieli jaką fototapetę wybrać do waszego salonu. Wszystko, czego potrzebujecie to trochę kreatywności i doza cierpliwości.

Na sam koniec polecić możemy Wam stronę, z której sami czerpaliśmy inspirację pisząc ten artykuł – Tappy.pl. Wśród ich oferty z pewnością znajdziecie coś interesującego lub zwyczajnie dowiecie się czego w ogóle szukacie. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze