Strona głównaZakupJaki karnisz do salonu wybrać?

Jaki karnisz do salonu wybrać?

Salon to nieodzowna część każdego domu, w którym nie tylko spędzamy większość wolnego czasu, ale i również pełni ono kluczową funkcję reprezentacyjną. To właśnie w salonie najczęściej przyjmujemy naszych gości i organizujemy w nim przyjęcia. W związku z tym, warto, aby zadbać o każdy szczegół w tym pomieszczeniu po to, abyśmy mogli się w nim czuć komfortowo. Karnisze to ten element, który powinien znajdować się w każdym salonie, dlatego w dzisiejszym wpisie sprawdzimy, jaki karnisz do salonu wybrać, w tym przypadku wyróżnia się pojedynczy i podwójny karnisz. Dodatkowo wyjaśnimy na co zwracać uwagę podczas wyboru tej dekoracji, aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny naszych okien

Karnisz do salonu – na co zwracać uwagę?

W takim razie, jaki karnisz do salonu wybrać i na co zwracać uwagę? Przede wszystkim przed podjęciem decyzji o zakupie karnisza do swojego salonu, warto w tym przypadku rozważyć kilka kluczowych aspektów, dzięki którym wybierzemy najbardziej optymalne rozwiązanie. Tak, jak już wspomnieliśmy wcześniej, dostępny jest karnisz pojedynczy i podwójny. Karnisz pojedynczy w zestawieniu z podwójnym różni się tym, że jest on dedykowany do całkowicie odmiennych aranżacji okiennych, dlatego tak ważne jest to, aby ustalić, jaką dokładnie karnisz do salonu ma spełniać funkcję, czy będzie on jedynie aranżacją naszego salonu, czy może będziemy dodatkowo go używać do zasłaniania naszych okien. W ten sposób pojawia się pytanie, który karnisz wybrać, pojedynczy czy podwójny?

Karnisz pojedynczy czy podwójny? Podpowiadamy

W sieci pojawia się wiele zapytań o to, jaki karnisz do salonu wybrać, pojedynczy czy podwójny? Wielu specjalistów od dekoracji wnętrz uważa, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wybór karnisza podwójnego, przede wszystkim będzie on pasował nie tylko do salonu, ale i również znajdzie ono swoje miejsce w sypialni, a nawet w innych pomieszczeniach. Cała popularność karnisza podwójnego wynika właśnie z jego funkcjonalności. Dodatkowo posiadając taki karnisz w salonie istnieje możliwość na to, aby wdrożyć różne ciekawe wariacje aranżacyjne okien. W Polskich domach najczęściej spotkać można rozwiązania polegające na połączeniu firn z zasłonami, w tym przypadku zaleca się, aby zawieszać te elementy na osobnych drążkach, możemy w ten sposób zasłonić okno, gdy zajdzie taka potrzeba.

Decydując się na pojedynczy karnisz do salonu, powinniśmy pamiętać o tym, że na karniszu będą wisieć tylko zasłony. Jeżeli jesteś osobą, która preferuje rolety rzymskie, które są przymocowane do okien, to warto zastosować karnisze pojedyncze, ponieważ drugi drążek jest w tym przypadku zbędny. Jeżeli zależy nam na tym, aby w salonie wyeksponować okna wykorzystując w tym celu firany, to karnisz pojedynczy będzie lepszym rozwiązaniem niż podwójny. Oczywiście należy pamiętać o tym, że dobierając karnisze do salonu, wybrać takie, które nie ograniczą nam swobodnego dostępu do naszych okien. Dobrą koncepcją w tym przypadku staje się rozwiązanie, które polega na tym, aby rozdzielić taką firanę na dwie części. Z kolei takie rozwiązanie nie będzie pełniło zasłaniającej funkcji, dlatego zalecamy to, aby zamontować firany w taki sposób, aby nie było między nimi żadnej przerwy, można to zrobić wykorzystując kółka, które przeznaczone dla firn i zasłon. Jeżeli posiadamy szynę sufitową to wsuwamy w ten element naprzemiennie agrafkę firany i kolejno zasłony. Mimo wszystko w tym przypadku warto zdecydować się na karnisz podwójny do salonu.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze