Strona głównaZakupDziałki rekreacyjne Grudziądz - ile kosztują i gdzie kupić?

Działki rekreacyjne Grudziądz – ile kosztują i gdzie kupić?

Czasem na grilla, czasem na grządki, a czasem, by wyleżeć się w słoneczku – Rodzinne Ogródki Działkowe. Ucieczka na zielony wypoczynek w mieście lub sposób na warzywa i owoce z własnego ogródka. Mało kto wie, że pierwsza tego typu działka w Polsce powstała w Grudziądzu. Jakie w tej chwili działki rekreacyjne ROD na sprzedaż Grudziądz oferuje? Czy mieszkańcy podtrzymują tradycję? 

Zobacz: Utylizacja azbestu – jak wygląda i ile kosztuje?Utylizacja azbestu – jak wygląda i ile kosztuje?

Działki rekreacyjne Grudziądz – gdzie są?

Najstarsza działka ROD “Kąpiele Słoneczne” powstała w 1897 roku. Inicjator tego przedsięwzięcia, doktor Jan Jalkowski, zapewne byłby dumny, że po tylu latach, jego pomysł nadal cieszy się dużym powodzeniem nie tylko wśród grudziądzan, ale również innych mieszkańców Polski. Zapewne dlatego, gdy z powodu budowy zjazdu z autostrady A1 i Trasy Średnicowej, odebrano działkowcom teren ROD “Wypoczynek”, zobowiązano się do rekompensaty i przyznaniu nowego miejsca na ogródki działkowe. Po długo trwających formalnościach Polski Związek Działkowców otrzymał w końcu nowe tereny do zagospodarowania, na które nie brakuje chętnych.

Obejmują one 4,8 hektara ziemi, które są sąsiednie do ROD-u przy ulicy Karabinierów. Na wskazany kompleks składają się między innymi “Sasanka”, “Niezapominajka”, “Relaks”, “Krokus”, czy “Narcyz”. Według wstępnych projektów ma powstać ponad 100 nowych działek. Mimo tego, że działki są dopiero planowane, chętnych już jest więcej niż samych dostępnych ogródków. Nabór został ogłoszony ponad 2 lata temu. Władze informują jednak, że lista może się jeszcze zmienić. 

Wynika to z faktu, że na tym etapie działki rekreacyjne Grudziądz wymagają uiszczenia odpowiednich opłat inwestycyjnych. Część osób może z tego powodu się wykruszyć, szczególnie, że w obecnej sytuacji potencjalne koszta rosną. Wchodzą w nie takie kwestie, jak powstanie odpowiedniej infrastruktury, budowa sieci wodociągowych, podział gruntów, czy nawet cena potrzebnych materiałów do rozpoczęcia prac. 

Źródło: olx.pl/nieruchomosci/dzialki/grudziadz/q-dzialki-rekreacyjne/

Zobacz: Działki rekreacyjne Kalisz – ile kosztują i gdzie kupić?

Działki rekreacyjne Grudziądz – ogłoszenia

Działki rekreacyjne Grudziądz zajmują obecnie ok. 240 hektarów, na których jest 52 ROD-ów, a w nich 4867 ogródków działkowych. W czasie, gdy oczekuje się na budowę nowych, wielu interesuje się tym, jakie są działki rekreacyjne ROD na sprzedaż. Grudziądz jednak nie powala ilością ogłoszeń, a same ogródki wydają się towarem deficytowym.

Obecnie możemy na rozmaitych stronach ogłoszeniowych znaleźć kilka ofert. Najczęściej są to tereny, których powierzchnia mieści się w przedziale od 300 ㎡ do 550 ㎡. Z reguły są to działki z gotową infrastrukturą, altaną i nasadami. Większość jest bardzo zadbana, widać, że właściciele poświęcali sporo czasu, na właściwe dbanie o ogród, a część niestety już została nadszarpnięta przez ząb czasu i widać, że od jakiegoś czasu, żadne prace nie były tam wykonywane. 

Działki rekreacyjne Grudziądz – ile kosztują?

Być może czas spędzany na działce wielu kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem. Jednak utrzymanie swojego ogródka, jak też wszelkie jego renowacje, wymagają sporych nakładów finansowych, ale przede wszystkim czasu. Samo nabycie działki to dopiero pierwszy krok. Dbanie o zieleń, pilnowanie grządek, grabienie liści, przygotowywanie rozsadów, czy nawet zwykłe przycinanie trawy, to obowiązki, które wykonuje się przez sporą część roku. Dlatego decydując się na taką inwestycję, warto być pewnym tego, co chce się na danej działce robić i czy na pewno ma się na to wszystko czas.

Jeśli wiedząc to wszystko, zapał ci nie zmalał i chcesz praktykować grudziądzką tradycje działkownictwa, to warto na bieżąco śledzić w sieci, jakie są działki rekreacyjne ROD na sprzedaż. Grudziądz, jak zostało wspomniane, nie ma ich bardzo dużo do zaoferowania. W zależności od wielkości działki oraz jej zawartości ceny mogą się różnić. Jednak z racji sporego zainteresowania grudziądzan kupnem ogródka działkowego i tego, jak obecnie dużo ich brakuje, można się spodziewać sporych cen. Te rozciągają się od 33 tys. do nawet 115 tys.

Działki rekreacyjne Grudziądz z pewnością przynoszą dużo radości, frajdy, ale też satysfakcji. Inaczej nie cieszyłyby się takim wzięciem. Tym, którzy marzą, by dołączyć do zacnego grona działkowców w swoim mieście, nie pozostaje nic innego, jak czekać na okazję i liczyć na szczęście.  

Zobacz: Ile kosztuje garaż blaszany i od czego to zależy?

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze