Strona głównaPoradyJaki kolor do salonu wybrać?

Jaki kolor do salonu wybrać?

Salon to jeden z najbardziej kluczowych pomieszczeń, które znajdują się w naszych domostwach. Przed podjęciem decyzji o wyborze właściwych mebli i całego wystroju wnętrz, swoją decyzję kierujemy w stronę wyboru odpowiedniego koloru ściany. Decyzja o tym, jaki kolor do salonu wybrać powinna być starannie przemyślana, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu prawdopodobnie będziemy spędzać większość swojego czasu, i to właśnie w salonie będziemy również przyjmować naszych gości. Zbyt ciemne, czy zbyt jasne kolory ścian mogą stać się nieodpowiednim rozwiązaniem, w przypadku, gdy zależy nam na nowoczesności. W związku z tym postanowiliśmy pomóc naszym czytelnikom odpowiadając na najczęściej zadawane pytania typu, jaki kolor farby do salonu wybrać, i jaki kolor ścian pasuje do szarego salonu.

Jaki kolor ściany do salonu będzie odpowiedni?

W takim razie, jaki kolor ściany do salonu wybrać? Obecnie na rynku znajduje się niezliczona ilość różnych odcieni farb. W sklepach dostępnych jest wiele kolorów, które pochodzą od sprawdzonych producentów, istnieje również możliwość, aby stworzyć swoje własne, unikalne kolory. Oczywiście przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o doborze koloru farby do salonu, warto mieć przygotowaną koncepcję, najczęściej wybór farby na ścianę do salonu pod wpływem chwili może przynieść w ostateczności negatywne konsekwencje. W momencie, gdy mamy trudność z doborem odpowiedniego koloru, warto postawić na neutralne kolory, w ten sposób pojawia się więcej możliwości na modyfikację salonu różnymi dodatkami.

Odpowiadając sobie na pytanie, jaki kolor ściany do salonu wybrać, warto zastanowić się nad tym, czy zależy nam na tym, aby nasz salon stał się jasnym, przytulnym miejscem, czy wręcz przeciwnie, posiadał ciemny i mocny charakter, który będzie odnosił się do akcentu kolorystycznego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć te dwa style, i pomalować jedną ścianę o jaśniejszym kolorze, a drugą w ciemniejszym.

Jeżeli nasz salon nie jest zbyt wielkich rozmiarów, warto zdecydować się na jaśniejsze odcienie i połączyć jest z drewnianymi elementami. Kolor ściany do salonu powinien wyróżniać się połyskiem, z kolei matowa farba będzie dobrze współgrać z błyszczącym drewnem. Jednym z najpopularniejszych odcieni, który jest wybierany do salonu jest wszelkiego rodzaju odcienie szarości. Przede wszystkim prawidłowo dobrana farba sprawi, że nada ono nuty elegancji i dodatkowo nie przytłoczy pomieszczenia. Warto w tym przypadku zdecydować się na odcienie szarości, które są dostępne na rynku w różnych zimnych i ciepłych odcieniach.

Jaki kolor pasuje do szarego salonu?

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, salon w kolorze szarości jest jednym z popularnych rozwiązań, które spotyka się w polskich domostwach. Jednak często w sieci pojawia się pytanie, jaki kolor dodatków i mebli pasuje do szarego salonu? 

Przede wszystkim szary salon to idealna podstawa do tego, aby stworzyć różnorodne aranżacje. Od nas samych zależeć będzie, w którą stronę będziemy chcieli się skierować w trakcie urządzania salonu. Podczas doboru różnych dodatków, warto wybrać te, które będą przyczyniały się do podtrzymywania łagodnego klimatu, a zarazem będą mogły ożywić pomieszczenie. Salon w szarym kolorze to dobra podstawa do tego, aby zastosować styl industrialny i skandynawski. Stosując te style możemy być pewni tego, że efekt uzyska się atrakcyjne pomieszczenie. Oczywiście, warto odpowiednio wcześniej określić się, który klimat będzie dla nas odpowiedni.

Najbardziej popularną aranżacją do szarego salonu jest dobieranie dodatków o intensywnych odcieniach. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie dodatków w kolorach intensywnej żółci, czy czerwieni, które przyczynią się do tego, że jeszcze bardziej ożywią nasz salon. Przede wszystkim taka opcja jest najczęściej skierowana do osób, które preferują odważny styl. Takie połączenie i zastosowanie takich kolorów sprawi, że na długo zapamiętamy salon.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze