Strona głównaOgródKosiarki elektryczne – ranking

Kosiarki elektryczne – ranking

Dzisiaj kosiarki elektryczne to absolutny numer jeden, jeśli chodzi o urządzenia do pielęgnacji ogrodu czy przydomowego trawnika. Użytkownicy wymagają od nich doskonałej jakości, funkcjonalności, niewysokiej ceny oraz żywotności. Na rynku nie brak różnorodnych propozycji, jednak które z oferowanych kosiarek elektrycznych w rankingach zbierają najwyższe oceny?

W wyborze nie zawsze powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności ceną czy nazwą producenta. Mniej znane firmy z niższej półki coraz częściej jakością doganiają swoich konkurentów, dając klientów sprzęt naprawdę wysokiej klasy. Jeśli interesuje nas dobra kosiarka elektryczna, ranking powinien pomóc nam w podjęciu właściwej decyzji.

Dobra kosiarka elektryczna – ranking najciekawszych modeli

Koszenie trawy dla wielu zapracowanych na co dzień ludzi stanowi odskocznię i miłą alternatywę dla zwykłych obowiązków. Stiga Collector 39 E jest jednym z tych modeli, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o kosiarki elektryczne do trawy, w rankingach umieszczane są w pierwszej piątce najlepszych modeli.

kosiarka elektryczna ranking

Sporych rozmiarów kosz o pojemności 40 litrów, pozwoli na bezproblemowe skoszenie dużej części terenu bez opróżniania go. Szerokość koszenia, wynosząca 39 cm, jest zupełnie optymalna na ogrodowe standardy. Jeśli w grę wchodzi dobra kosiarka elektryczna, ranking potwierdza, że ów model jest trwały i wykonany naprawdę solidnie.

Niedrogie kosiarki elektryczne – ranking

Dla sporej części posiadaczy ogródków czy działek spore znaczenie w kwestii wyboru odpowiedniej kosiarki mają nie jej parametry techniczne, ale i cena zakupu. Szukając niedrogiej kosiarki elektrycznej do trawy, ranking podpowiada, że dobrym wyborem jest urządzenie Bosch, model ARM 37 Ergo-Flex.

kosiarka elektryczna ranking

Jak na urządzenie z czterdziestolitrowym pojemnikiem na trawę, kosiarka waży jedynie 12 kg i jest łatwa w prowadzeniu. Co więcej, w atrakcyjnej cenie użytkownik otrzymuje mocny silnik 1400 W, który poradzi sobie z przycięciem absolutnie każdego trawnika. Na plus zaliczana jest również solidna konstrukcja, wykonana z tworzywa sztucznego, które jednak nie niszczeje z biegiem czasu ani pod wpływem nawet niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Pełna kontrola koszenia – dobra kosiarka elektryczna – ranking

Niektórzy wymagają od urządzenia możliwości wyboru oraz wielu funkcji, używanych w zależności od potrzeb. Właśnie taka jest dobra kosiarka elektryczna – rankingi uznają, że na jednym z pierwszych miejsc powinna znaleźć się kosiarka elektryczna NAC LE18-40-PB-S.

kosiarka elektryczna nac

Urządzenie daje możliwość wykorzystania aż pięciu różnych wysokości koszenia. W jej przypadku również często uwzględnia się sporą pojemność kosza – to aż 40 litrów. Ta bardzo lekka kosiarka, ważąca jedynie dziesięć kilogramów, doskonale się prowadzi dzięki specjalnie wyprofilowanemu uchwytowi. Mocny silnik 1800 W jedynie upewnia nas, że kosiarka jest dobrym wyborem.

Niezbędne w każdym ogrodzie kosiarki elektryczne – ranking

Dobrą kosiarkę amator ogrodnictwa traktuje jak bliskiego przyjaciela. Jeśli tak patrzeć na kosiarki elektryczne do trawy, ranking wskazuje jednego faworyta w zestawieniu. Jest nim Makita ELM3320.

kosiarka elektryczna

Jej największym atutem jest koszenie trawy nawet w odległości 1,5 cm od granicy muru, co daje doskonały efekt. Silnik o mocy 1200 W świetnie poradzi sobie z terenami zielonymi o powierzchni do 400 metrów kwadratowych. Trzydziestolitrowy koszt oraz nieco ponad dziesięć kilogramów wagi sprawiają, że urządzenie łatwo się prowadzi.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze