Strona głównaPoradyJaki piec gazowy do domu wybrać?

Jaki piec gazowy do domu wybrać?

Każdy kocioł gazowy służy m.in. do ogrzewania domu i wody użytkowej. To, jaki wybierzesz piec gazowy zależy od wielu czynników, w tym głównie od powierzchni domu. W tym celu, warto zwracać uwagę na moc pieców gazowych, ponieważ kocioł ze zbyt dużą mocą przyczyni się do tego, że będziemy zużywali zdecydowanie więcej gazu, niż normalnie powinniśmy. Kolejną rzeczą jest to, aby przeanalizować dokładnie ile ciepłej wody dostarczy nam piec gazowy i czy taka ilość będzie odpowiednia. Biorąc pod uwagę takie problemy postanowiliśmy przygotować krótki przegląd pieców gazowych, i jaki dobrać do domu o powierzchni 100 m2, 120 m2, 130 m2, 150 m2, 170 m2, 180 m2, 200 m2, 250 m2 i 300 m2.

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 100m2?

W takim razie, jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 100 m2? Przede wszystkim do domów o powierzchni nieprzekraczającej 100 m2 najczęściej zaleca się stosowanie kotłów dwufunkcyjnych. W tym przypadku, warto pamiętać o niewielkiej odległości pomiędzy kotłem grzewczym, a punktem najdalej wysuniętym. W sieci pojawia się wiele ofert z kotłami wiszącymi, które posiadają wbudowany zbiorniki. Ich cena najczęściej waha się w okolicach 7 tys. złotych.

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 120m2?

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 120 m2? W sieci dostępnych jest wiele kalkulatorów, które umożliwiają obliczenie i wybranie właściwego kotła piecowego do 120 m2. Poprzez wprowadzenie podstawowych parametrów wywnioskować można to, że idealnym rozwiązaniem jest założenie kotła kondensacyjnego, który w zupełności wystarczy do ogrzania domu i wody użytkowej przy takim metrażu.

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 130 m2?

Jaki wybrać piec do domu o powierzchni 130 m2? Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki piec gazowy zamontować do domu powierzchni 130 m2 pamiętaj o tym, że nie ma konieczności, aby ogrzewanie dostarczało zbyt dużej jednostki. Jest to istotne, ponieważ taka decyzja może przyczynić się do tego, że podaż energii zwiększy się. Do domów o powierzchni 130 m2 idealnie nada się piec gazowy o mocy nieprzekraczającej 12 kW.

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 150 m2?

Jaki piec gazowy do domu o powierzchni 150 m2? Przede wszystkim domy o takich rozmiarach zaliczane są do budynków średniej wielkości. Jeżeli zastanawiasz się, jaki piec sprawdzi się do 150 m2, warto wybrać kotły jednofunkcyjne, które posiadają wbudowany zbiornik. Taka funkcja to idealne rozwiązanie, które gwarantuje pewną wygodę związaną z użytkowaniem, oraz magazynowaniem wody. Taki piec gazowy nie powinien przekraczać mocy 15 kW, aby nie zwiększać podaży energii.

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 170 i 180 m2?

Jaki piec gazowy wybrać do domu o powierzchni 170 i 180 m2? W sieci pojawia wiele ofert pieców gazowych, które idealnie nadają się do ogrzania domu o powierzchni 170 i 180 m2. W tym celu, warto wybierać te piece, które posiadają moc cieplną nieprzekraczającą 18 kW. Taka moc jest wystarczająca na to, aby ogrzać dom do 180 m2.

Popularne piece gazowe, na które warto zwrócić uwagę, to piece gazowe, które posiadają zamontowany wymiennik oraz regulator, które steruje pracą dmuchawy oraz podajnikiem paliwa. Regulator jest również odpowiedzialny za panel zdalny, który w ostateczności może pełnić funkcją termostatu.

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 200 m2?

Jaki piec gazowy wybrać do domu o powierzchni 200 m2? Najczęściej w sieci pojawiają się informacje o tym, że najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o wybór pieca gazowego do 200 m2, jest wybranie kotła o mocy 20 kW. Wszystko również zależy od tego, czy dom jest energooszczędny, czy jednak wymaga pewnej termomodernizacji. Często w sieci pojawiają się prezentacje graficzne wykonane przez producentów kotłów gazowych, które przedstawiają, jak wygląda dobór kotła do domu o określonej powierzchni.

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 250 m2?

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 250 m2? Jeżeli posiadamy mieszkanie, czy dom, która przekracza 250 m2, to warto w tym celu wybrać piece gazowe, które posiadają moc przekraczającą 20 kW. Przy takim metrażu, warto postawić na piece o nieco większych parametrach.

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 300 m2?

Jaki wybrać piec gazowy do domu o powierzchni 300 m2? W przypadku domów, które przekraczają powierzchnię 300 m2, sprawdzi się kocioł grzewczy o parametrach 25 kW. Przy tak dużej powierzchni wymagane jest przepływowe podgrzewanie wody użytkowej, mimo że jest ono chwilowe, to jednak potrzebuje ona dużej mocy. W związku z tym piece grzewcze osiągające parametry 25 kW mogą bez problemu ogrzać dom o powierzchni 300 m2, która posiada zwykłą izolację.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze