Strona głównaCennik budowlanyLeasing elektronarzędzi — czy to się opłaca?

Leasing elektronarzędzi — czy to się opłaca?

Leasing to bardzo popularny sposób finansowania różnego rodzaju sprzętu dla firm. Do tej pory słyszało się głównie o leasingu samochodów albo też dużych sprzętów niezbędnych do pracy przedsiębiorstwa. Tymczasem coraz bardziej popularny jest również leasing elektronarzędzi. Czy jest to opłacalne rozwiązanie i z czym się wiąże?

Na czym polega leasing narzędzi?

Podczas leasingu to leasingodawca (najczęściej bank) jest właścicielem danego przedmiotu, którego użycza leasingobiorcy odpłatnie, w zamian za comiesięczne raty. Pod koniec okresu leasingu, w zależności od rodzaju podpisanej umowy, możliwe jest wykupienie danego przedmiotu w zamian za z góry ustaloną opłatę, zazwyczaj niewielki ułamek jego realnej wartości. Dodatkowo w czasie trwania leasingu sprzętu budowlanego, jest on objęty ubezpieczeniem na wypadek uszkodzenia albo na przykład kradzieży, co stanowi również dobre zabezpieczenie. Wiele szczegółów związanych z tą formą finansowania dla firm zależy od rodzaju wybranego leasingu, na przykład leasingu operacyjnego. Dodatkową korzyścią jest możliwość wliczania rat leasingowych w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, więc kwota ta pomniejsza należny do zapłaty podatek dochodowy, co jest bardzo opłacalne.

Czy warto skorzystać z leasingu elektronarzędzi? 

Czasami jakieś narzędzie jest potrzebne natychmiast, a akurat nie ma się pieniędzy na jego zakup. Jednocześnie dla wielu fachowców posiadanie danego narzędzia zwiększa możliwości zarobkowania. Czyli tak naprawdę płacona rata zwraca się. Chociażby z tego powodu warto to rozważyć. Leasing sprzętu budowlanego pozwala na użytkowanie wielu, nieraz drogich sprzętów, które normalnie trudno byłoby kupić. W gruncie rzeczy to rozwiązanie przypomina nieco wynajęcie sprzętu. Można dzięki temu korzystać ze sprzętu wysokiej jakości, na przykład popularny jest leasing narzędzi Hilti. Dla firmy jest to realna pomoc. Fachowiec wyposażony w wysokiej jakości sprzęt, jest w stanie wykonać więcej zleceń w krótszym czasie. Z pewnością jest to jeden ze sposobów na zainwestowanie w swoje przedsiębiorstwo. Szczególnie, jeżeli zatrudnia się pracowników. Leasing elektronarzędzi pozwala każdego wyposażyć w odpowiedni sprzęt.

Formalności związane z leasingiem narzędzi

Wszelkie formalności związane z leasingiem sprzętu budowlanego zależą tak naprawdę od konkretnego leasingodawcy. Czasami są to dokumenty podobne do tych niezbędnych do podpisania umowy kredytowej, takie jak dokumenty księgowe. Oznacza to na przykład sprawozdanie finansowe. Inne wymagać będą jedynie PIT-u za poprzedni rok. W niektórych przypadkach leasing narzędzi Hilti odbyć się może jedynie na deklarację właściciela firmy, do jakiejś określonej kwoty, na przykład 15 albo 20 tysięcy. Wówczas jest to naprawdę wygodne i szybkie. Leasing elektronarzędzi można załatwić bezpośrednio w sklepie, który ma podpisaną umowę o współpracy z jakąś firmą leasingową. W niektórych przypadkach może się to odbyć przez internet, a przesyłka ze sprzętem jest dostarczana przez kuriera pod drzwi, w szybki sposób.

Leasing narzędzi to kolejny przykład nowoczesnego sposobu na rozwój swojej firmy. Jeżeli brakuje środków na zakup nieraz drogiego sprzętu, skorzystanie z propozycji banku jest świetnym wyjściem. Pozwala bowiem w krótkim czasie zarabiać więcej i dodatkowo zwiększyć koszty prowadzenia działalności, dlatego rata jest niemal nieodczuwalna.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze