Strona głównaRemontCzy warto kupić farby Luxens?

Czy warto kupić farby Luxens?

Farby malarskie stanowią przeważnie mieszankę różnorodnych pigmentów, substancji mineralnych czy rozcieńczalników. Przede wszystkim farba jest nanoszona na powierzchnię, którą chcemy pokryć danym kolorem. W tym celu zazwyczaj wykorzystuje się klasyczne pędzle czy wałki, a nawet specjaliści stosują do tego różne metody natryskowe. Głównym zadaniem farby jest to, aby pełniła funkcję ochronną oraz dekoracyjną.

W trakcie prac wykończeniowych domu czy pomieszczenia każdy z nas staje przed trudnym wyborem, jakim jest wybranie odpowiedniej farby. Na rynku znaleźć można szeroki wybór takich farb do malowania pomieszczeń, ścian i sufitów. Najczęściej stajemy wtedy przed trudnym wyborem, ponieważ zastanawiamy się jakiego producenta farby wybrać. W związku z tym postanowiliśmy opisać jednego z nich – Luxens. Zebraliśmy w ten sposób opinie, które pojawiały się w sieci w 2021 roku i sprawdzimy czym charakteryzuje się farba Luxens do mebli. Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Farby Luxens – jakie są opinie w 2021?

W takim razie, jakie można znaleźć opinie o farbach Luxens w 2021? Przede wszystkim farby Luxens to marka, która należy do znanej sieci Leroy Merlin. Jest ona produkowana na zlecenie tego przedsiębiorstwa przez polską firmę produkcyjną – Unicell. W sieci znaleźć można pochlebne opinie nt. farb Luxens, ponieważ są dobrej jakości i w żaden sposób nie ustępują one dość znanym markom jak Dulux czy Dekoral. Przede wszystkim marka Luxens posiada w swojej ofercie szeroką paletę kolorów, do których zaliczamy takie farby do mebli, farby lateksowe, akrylowe czy strukturalne. Dodatkowo większość z tych farb ma swoje zastosowania w kuchniach, łazienkach czy nawet mogą one być wykorzystywane do malowania podłogi. Na oficjalnej stronie producenta farb Luxens znajduje się dokładna oferta.

Najpopularniejszym rodzajem farby do ścian i sufitów w 2021 roku jest farba lateksowa, którą oferuje marka Luxens. Przede wszystkim największą zaletą tej farby jest to, że jest ona gotowa do użycia bezpośrednio po otwarciu opakowania, nie ma potrzeby jej rozcieńczania ani nie musimy komponować indywidualnie kolorów, w ten sposób w sieci znaleźć można pochlebne opinie o tej marce. Oczywiście znaleźć można również pewne negatywne opinie nt. tej marki. Najczęściej dotyczą one tego, że farbę źle się rozprowadza i pozostają grudki po malowaniu. Farby Luxens do mebli i akrylowe charakteryzują się tym, że są one odporne na rysowanie, zmywanie wodą i szorowanie. Dodatkowo dobrze przylegają do ścian u sufitów, nie wykazują również przykrych zapachów po malowaniu, tak jak to ma miejsce w przypadku innych farb.

Farby lateksowe marki Luxens cechuje to, że są matowe, w efekcie powoduje to, że redukuje się w ten sposób wszelkie niedoskonałości, które znajdują się na malowanej warstwie. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy farby Luxens, które można kupić tylko w sieci Leroy Merlin zyskują dobre opinie dzięki temu, że są stosunkowo tanie. Przede wszystkim za wiaderko o pojemności około 3 litrów farby lateksowej, należy zapłacić około 50 złotych, cena zazwyczaj jest zależna od koloru farby i od wielkości opakowania. Z kolei za farbę akrylową Luxens za opakowanie 1 litrowe, należy zapłacić około 50 złotych. Farba akrylową jest znacznie droższa od lateksowej ze względu na zastosowanie i wytrzymałość.

Farba Luxens do mebli – opinie

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy marka Luxens posiada w swojej ofercie również farby do mebli, w takim razie, jakie można znaleźć opinie nt. tej farby? Farby do mebli najczęściej na dwie kategorie, które charakteryzują się intensywnością krycia. Wymienia się farby kryjące i transparentne, które różnią się właściwościami i zastosowaniem. Farba Luxens do Mebli zyskuje dość pochlebne opinie, ze względu na to, że nadaje malowanym meblom żywsze kolory, zapewniając przy tym właściwą ochronę. Z kolei farby transparentne do mebli cechuje przejrzysta struktura, które podkreśla naturalne walory mebli. To jaki rodzaj farby do mebli wybierzesz, zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze