Strona głównaZakupOdkurzacz do kominka ranking

Odkurzacz do kominka ranking

Chyba nie ma niczego przyjemniejszego w sezonie zimowym, niż grzanie się przy przyjemnie trzaskającym w kominku ogniu. To nie tylko element dodający uroku wnętrzu i niepowtarzalnej atmosfery, ale również praktyczny, zwłaszcza w czasie większych mrozów. Jednak o kominek opalany drewnem czy ekogroszkiem należy odpowiednio dbać. Konieczne jest przede wszystkim usuwanie wytwarzającego się popiołu.

Pozbycie się zalegającego w kominku popiołu nie jest łatwym zadaniem, jeśli nie posiadamy odpowiedniego urządzenia, jak odkurzacz do kominka. Ranking pomaga wyłonić najlepsze modele w przystępnych cenach.

Jaki odkurzacz do kominka warto wybrać?

Chociaż wszystkie odkurzacze kominkowe w rankingu mają podobne parametry, wybór właściwego modelu nie jest prostym zadaniem. Jeśli chcesz przekonać się, jaki odkurzacz do popiołu w rankingu z ostatnich miesięcy uzyskał najwyższą notę, sprawdź nasze poniższe propozycje. Wśród nich każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jaki odkurzacz do kominka wart jest swojej ceny i wart jest naszej uwagi? Czas przejrzeć najlepsze propozycje.

Najlepszy odkurzacz do kominka – ranking

Jednym z najczęściej wybieranych odkurzacz do popiołu – ranking to potwierdza w wielu przypadkach – jest model od marki Black & Decker. Urządzenie nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest też poręczne i względnie kompaktowe. Odkurzacz ma moc 900W i żaroodporny pojemnik o pojemności 18 litrów, wykonany w całości ze stali nierdzewnej, co zapewnia mu ogromną żywotność. Dla wielu posiadaczy odkurzacz ten posiada optymalne parametry, w tym możliwość wciągania popiołu o temperaturze sięgającej nawet 50 stopni Celsjusza.

Odkurzacz kominkowy ranking urządzeń z dobrymi filtrami

Producent kolejnego odkurzacza do kominka w rankingu również zajął bardzo wysokie miejsce. Wszystko za sprawą podwójnego filtra, który nie tylko ma właściwości ognioodporne, ale także umożliwia użytkownikowi samodzielne czyszczenie. Model Domo-Electro DO232AZ na uwagę zasługuje również ze względu na pojemny zbiornik 20 litrów na popiół, do którego włożymy pozostałości ognia nawet o temperaturze 60 stopni Celsjusza. W tym wypadku silnik o mocy 1200 W wbudowany jest w konstrukcję odkurzacza, dzięki czemu nie jest podatny na przegrzanie. Ów model świetnie sprawdzi się również jako ekonomiczny i praktyczny odkurzacz do pieca na ekogroszek. Odkurzacz kominkowy w ranking zasłużył na wysoką lokatę.

Jaki odkurzacz do kominka zbiera świetnie opinie?

W całym zestawieniu zdecydowanie nie mogło zabraknąć propozycji od marki Karcher – model AD 4 Premium również zwraca uwagę przede wszystkim znakomitej jakości filtrem. Odkurzacz do popiołu, w rankingu znajdujący się na wysokim, trzecim miejscu, wyposażony został w dwa osobne filtry. Jeden odpowiada za separowanie dużych zanieczyszczeń, mniejszy, falisty, za bezpieczeństwo i wydajność urządzenia. Urządzenie ma naprawdę przyjemne i kompaktowe rozmiary, a przy tym jest pojemne – zbiornik ma pojemność 17 litrów. Silnik to 600W mocy, które sprawdzą się we wszystkich gospodarstwach domowych.

Jaki odkurzacz do kominka

Odkurzacz do kominka i odkurzacz do pieca na ekogroszek w jednym

Jako odkurzacz do pieca na ekogroszek, odkurzacz przemysłowy i jednocześnie odkurzacz kominkowy sprawdzi się kolejny prezentowany model – Kaminer ODK005-20L.W urządzeniu zastosowano dwa rodzaje filtrów – materiałowe oraz HEPA, zapewniające nie tylko większe bezpieczeństwo użytkowania, ale i możliwość uniwersalnego zastosowania. Niewielki odkurzacz ma jedną sporą moc – 1200W, sprawdza się w przypadku odkurzania popiołu o temperaturze nie większej, jak 50 stopni Celsjusza. Zbiornik odkurzacza ma pojemność 20 litrów, co zapewnia w pełni komfortowe czyszczenie dowolnej powierzchni. Jeśli chodzi o ten odkurzacz do pieca na ekogroszek, równie dobrze można wykorzystać go jako… dmuchawę.

jaki odkurzacz do kominka

Jaki odkurzacz do kominka wygrywa w rankingu?

Jeśli chodzi o odkurzacze kominkowe, w rankingu na pierwszym miejscu umieszczono model Camry CR 7030 z silnikiem o mocy aż 2000W. Dodatkowym atutem jest nie tylko bardzo pojemny, 25-litrowy zbiornik, ale możliwość wciągania odpadków o temperaturze 50 stopni Celsjusza. Chociaż ów model jest nieco większych rozmiarów niż wcześniej przedstawione, to jednak wyróżnia go niecodzienny, nowoczesny design oraz uniwersalne zastosowanie.

Jakub Borowiec
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze