Strona głównaZakupOdkurzacz do kominka ranking

Odkurzacz do kominka ranking

Chyba nie ma niczego przyjemniejszego w sezonie zimowym, niż grzanie się przy przyjemnie trzaskającym w kominku ogniu. To nie tylko element dodający uroku wnętrzu i niepowtarzalnej atmosfery, ale również praktyczny, zwłaszcza w czasie większych mrozów. Jednak o kominek opalany drewnem czy ekogroszkiem należy odpowiednio dbać. Konieczne jest przede wszystkim usuwanie wytwarzającego się popiołu.

Pozbycie się zalegającego w kominku popiołu nie jest łatwym zadaniem, jeśli nie posiadamy odpowiedniego urządzenia, jak odkurzacz do kominka. Ranking pomaga wyłonić najlepsze modele w przystępnych cenach.

Jaki odkurzacz do kominka warto wybrać?

Chociaż wszystkie odkurzacze kominkowe w rankingu mają podobne parametry, wybór właściwego modelu nie jest prostym zadaniem. Jeśli chcesz przekonać się, jaki odkurzacz do popiołu w rankingu z ostatnich miesięcy uzyskał najwyższą notę, sprawdź nasze poniższe propozycje. Wśród nich każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jaki odkurzacz do kominka wart jest swojej ceny i wart jest naszej uwagi? Czas przejrzeć najlepsze propozycje.

Najlepszy odkurzacz do kominka – ranking

Jednym z najczęściej wybieranych odkurzacz do popiołu – ranking to potwierdza w wielu przypadkach – jest model od marki Black & Decker. Urządzenie nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest też poręczne i względnie kompaktowe. Odkurzacz ma moc 900W i żaroodporny pojemnik o pojemności 18 litrów, wykonany w całości ze stali nierdzewnej, co zapewnia mu ogromną żywotność. Dla wielu posiadaczy odkurzacz ten posiada optymalne parametry, w tym możliwość wciągania popiołu o temperaturze sięgającej nawet 50 stopni Celsjusza.

Odkurzacz kominkowy ranking urządzeń z dobrymi filtrami

Producent kolejnego odkurzacza do kominka w rankingu również zajął bardzo wysokie miejsce. Wszystko za sprawą podwójnego filtra, który nie tylko ma właściwości ognioodporne, ale także umożliwia użytkownikowi samodzielne czyszczenie. Model Domo-Electro DO232AZ na uwagę zasługuje również ze względu na pojemny zbiornik 20 litrów na popiół, do którego włożymy pozostałości ognia nawet o temperaturze 60 stopni Celsjusza. W tym wypadku silnik o mocy 1200 W wbudowany jest w konstrukcję odkurzacza, dzięki czemu nie jest podatny na przegrzanie. Ów model świetnie sprawdzi się również jako ekonomiczny i praktyczny odkurzacz do pieca na ekogroszek. Odkurzacz kominkowy w ranking zasłużył na wysoką lokatę.

Jaki odkurzacz do kominka zbiera świetnie opinie?

W całym zestawieniu zdecydowanie nie mogło zabraknąć propozycji od marki Karcher – model AD 4 Premium również zwraca uwagę przede wszystkim znakomitej jakości filtrem. Odkurzacz do popiołu, w rankingu znajdujący się na wysokim, trzecim miejscu, wyposażony został w dwa osobne filtry. Jeden odpowiada za separowanie dużych zanieczyszczeń, mniejszy, falisty, za bezpieczeństwo i wydajność urządzenia. Urządzenie ma naprawdę przyjemne i kompaktowe rozmiary, a przy tym jest pojemne – zbiornik ma pojemność 17 litrów. Silnik to 600W mocy, które sprawdzą się we wszystkich gospodarstwach domowych.

Jaki odkurzacz do kominka

Odkurzacz do kominka i odkurzacz do pieca na ekogroszek w jednym

Jako odkurzacz do pieca na ekogroszek, odkurzacz przemysłowy i jednocześnie odkurzacz kominkowy sprawdzi się kolejny prezentowany model – Kaminer ODK005-20L.W urządzeniu zastosowano dwa rodzaje filtrów – materiałowe oraz HEPA, zapewniające nie tylko większe bezpieczeństwo użytkowania, ale i możliwość uniwersalnego zastosowania. Niewielki odkurzacz ma jedną sporą moc – 1200W, sprawdza się w przypadku odkurzania popiołu o temperaturze nie większej, jak 50 stopni Celsjusza. Zbiornik odkurzacza ma pojemność 20 litrów, co zapewnia w pełni komfortowe czyszczenie dowolnej powierzchni. Jeśli chodzi o ten odkurzacz do pieca na ekogroszek, równie dobrze można wykorzystać go jako… dmuchawę.

jaki odkurzacz do kominka

Jaki odkurzacz do kominka wygrywa w rankingu?

Jeśli chodzi o odkurzacze kominkowe, w rankingu na pierwszym miejscu umieszczono model Camry CR 7030 z silnikiem o mocy aż 2000W. Dodatkowym atutem jest nie tylko bardzo pojemny, 25-litrowy zbiornik, ale możliwość wciągania odpadków o temperaturze 50 stopni Celsjusza. Chociaż ów model jest nieco większych rozmiarów niż wcześniej przedstawione, to jednak wyróżnia go niecodzienny, nowoczesny design oraz uniwersalne zastosowanie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze