Strona głównaWnętrzaDeska Barlinecka opinie – czy warto kupić?

Deska Barlinecka opinie – czy warto kupić?

Remont mieszkania zaczyna się od wyboru konkretnego wariantu podłogi. Sprawdzamy wtedy, czy konkretny model nadaje się w kuchni lub na ogrzewanie podłogowe. W tym tekście znajdziesz podsumowanie deski Barlineckiej i opinie z forów budowlanych. Czy warto ją kupić?

Zobacz: Które panele podłogowe będą najlepsze?

Deska Barlinecka opinie

Deska Barlinecka to deska produkcji firmy Barlinek, która charakteryzuje się trzema warstwami drewna, ułożonymi w konstrukcji krzyżowej. Czemu służą te warstwy? Zapewniają stabilność podłogi i zapobiegają uszkodzeniom mechanicznym. Deska ta jest wykonana z prawdziwego drewna i zaliczamy ją do produktów naturalnych, i ekologicznych. Jedną z cech drewnianych podłóg jest to, że się nie elektryzują, więc nie przyciągają kurzu i roztoczy. Alergicy mogą odetchnąć ze spokojem. 

Opinie o desce Barlineckiej na forum są podzielone. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że przeważają głosy negatywne. Po dłuższym przejrzeniu blogów budowlanych oraz niejednego forum znaleźliśmy również pozytywne opinie o desce Barlineckiej. Prześledźmy je wszystkie. 

Jednym z największych minusów deski Barlineckiej w opiniach na forum, jest jej skłonność do zadrapań, wgnieceń i zarysowań. Podobno po upuszczeniu na nią zabawki dziecięcej lub kluczy z większej wysokości, powstaje wgniecenie. Padają nawet określenia takie jak bubel czy chłam, za którymi idą opinie o wyższości paneli nad deską Barlinecką. 

Źródło: ceneo.pl

Jakie są pozytywy deski Barlineckiej wg opinii na forum? To, że jest bardzo prosta w montażu samodzielnym. Jeżeli jednak decydujemy się na zlecenie montażu fachowcom, producent oferuje swój zespół do tego zadania. Jedna z opinii mówi, że w chwili zakupu pracownicy Barlinka sprawdzali wilgotność desek, a przed montażem stan posadzki. Tak przeprowadzona instalacja sprawia, że autor komentarza jest zadowolony z użytkowania deski Barlineckiej. W dalszej części zasugerował, że ma to ogromne znaczenie, ponieważ wystarczy, że któryś z marketów budowlanych trzyma deski na dworze, więc są wilgotne, a do tego montażem zajmuje się ktoś bez żadnej wiedzy, to nie dziwi go (autora) fakt, że potem pojawiają się o desce Barlineckiej negatywne opinie na forum. Z kolei inne pozytywne opinie o desce Barlineckiej wychwalają jej jakość. Nawet przy intensywnym korzystaniu z kominka, deska się nie rozeschła. Na to wpływ ma wielowarstwowość deski Barlineckiej. Po roku wygląda tak samo, jak w dniu montażu. Ponadto zachowuje swój kolor (w przypadku tej opinii jest to biały) i estetykę.

Zobacz: Panele laminowane – opinie, cena, czy warto?

Deska Barlinecka na ogrzewanie podłogowe opinie

W powszechnej opinii deska Barlinecka na ogrzewanie podłogowe jest wręcz doskonała. Jednym z powodów jest konstrukcja deski Barlineckiej, która na ogrzewaniu podłogowym bardzo dobrze przewodzi ciepło. Sprawdzi się zarówno przy ogrzewaniu elektrycznym, jak i wodnym. W przeciwieństwie do paneli, które powinno się montować tylko przy ogrzewaniu wodnym.

Źródło: ceneo.pl

Deska Barlinecka w kuchni opinie

Trudno znaleźć, czy deska Barlinecka w kuchni zbiera pozytywne opinie. Na forum, jak i na blogach jest o tym cicho. W kuchnie dzieje się sporo. Na podłogę spadają sztućce i kawałki jedzenia, a woda pryska ze zlewu i zmywarki. O ile nie wiemy, czy deska Barlinecka w kuchni, według opinii, to dobry pomysł, o tyle możemy polecić wodoodporne podłogi Barlinek. Bardzo łatwo usunąć z nich zabrudzenia, cechują się wysoką trwałością i odpornością na wilgoć. W przeciwieństwie do deski Barlineckiej w kuchni, wodoodporne podłogi tego samego producenta zdają się pewnym wyborem.

Podsumowując opinie o desce Barlineckiej:

  • Deska Barlinecka zbiera mieszane opinie na forum. Jedne krytykują jej wytrzymałość, drugie chwalą za to samo.
  • Ze względu na swoją budowę, deska Barlinecka na ogrzewanie podłogowe, w opinii użytkowników forum, jest bardzo dobrym wyborem.
  • Deska Barlinecka w kuchni nie ma opinii dotyczących jej funkcjonowania. Lepiej będzie postawić na wodoodporną podłogę Barlinka.

Zobacz: Jakie drewno na deskę do krojenia?

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze