Strona głównaOgrzewaniePalnik na pellet Abarth - opinie, cena, co piszą na forum?

Palnik na pellet Abarth – opinie, cena, co piszą na forum?

Aktualny kryzys grzewczy daje nam wszystkim w kość. Mała dostępność węgla, wysokie ceny opału i zbliżająca się wielkimi krokami zima, sprawia, że coraz częściej główkujemy nad tym, co tu zrobić, by się ogrzać i nie stracić przy tym całego majątku. Warto się przyjrzeć temu ciekawemu rozwiązaniu jakim jest palnik na pellet. Takie urządzenie pozwala zmodernizować do palenia pelletem tradycyjny kocioł, który mamy już zainstalowany w domu, bez konieczności wymiany całego pieca.

Poniższy tekst przybliży Ci opinie palnika Abarth, co sądzą o nim ludzie na forum oraz, mamy nadzieję, pomoże w podjęciu decyzji, czy warto się na niego skusić.

Zobacz: Pellet z łuski słonecznika – cena, opinie, spalanie, kaloryczność, forum

Palnik na pellet Abarth – opinie

Palnik na pellet Abarth opinie ma pozytywne. Na Allegro producenta uzyskał ocenę 4,9 gwiazdki na 5. Użytkownicy chwalą sobie jego łatwość montażu i obsługi. 

Jako plusy palnika Abarth wymieniane są:

  • automatyczne rozpalanie, dawkowanie oraz regulacja mocy (od 8kW do 35kW)
  • automatyczna praca, sterowanie pompami CWU i CO oraz wygaszanie i czyszczenie
  • czujniki sterujące pracą palnika i pomp oraz czujniki ognia i temperatury
  • dołączony sterownik odpowiedzialny za pracę urządzenia
  • możliwość spalania pelletu gorszej jakości (czego raczej nie polecamy)
  • posiadanie certyfikatu CE-Deklaracja Zgodności

Jako wady urządzenia wskazywane są:

  • konieczność dopasowywania ustawień palnika przy zmianie pelletu – dostosowanie ustawień, tak aby uzyskać najwyższą wydajność, może wymagać wielu prób i cierpliwości
  • po zainstalowaniu klapy antycofaniowej, pellet może się przy niej zblokować. Taka klapa nie będzie w stanie się ponownie otworzyć, przez co pellet nie zostanie dostarczony do palnika (klapa nie jest zawarta w zestawie)

Palnik Abarth – cena

Palnik Abarth – cena wynosi 2800 zł za komplet, w skład którego wchodzi palnik, sterownik Inter, podajnik spiralny oraz rura spiro. Producent prowadzi sprzedaż za pośrednictwem portalu Allegro. Widnieją tam tylko dwie oferty, wycenione na 10 zł. Dotyczą one doradztwa w doborze palnika, a nie samego zestawu. Nie znaczy to, że palnik nie jest dostępny do kupienia. W opisie aukcji producent zachęca do zakupów, co może znaczyć, że zamówienie można złożyć po rozmowie z doradcą.

W porównaniu do innych palników dostępnych na rynku cena palnika Abarth jest atrakcyjna. Palniki innych producentów potrafią kosztować od 4500 zł w górę, to znaczy, że cena palnika Abarth stanowi około połowę ceny tego najtańszego.

Palnik Abarth vs opinie na forum

Forum to świetne miejsce do wymiany wrażeń odnośnie wszystkiego. Niestety palnik na pellet Abarth nie pojawia się w wątkach. Na szczęście istnieje kilka filmików na YouTube na jego temat. W naszym odczuciu są zdecydowanie bardziej przydatne niż forum. Nie dość, że użytkownicy chętnie wypowiadają się na jego temat w sekcji komentarzy, to dodatkowo jest wideo, na którym widać jak zamontowany jest palnik oraz jak działa.

Jak dotrzeć do tych filmików? Wystarczy w wyszukiwarce na YouTube wpisać palnik Abarth lub skorzystać z linków udostępnionych przez producenta w ofercie na Allegro.

Co takiego mówią o palniku na pellet Abarth jego posiadacze? Wypowiedzi wskazują, że palnik działa w porządku, sprawdza się, a sterownik jest łatwy w obsłudze. Cena palnika Abarth jest przystępna. Nie ma za wiele opinii na temat zużycia pelletu, ponieważ zależy to od wielu czynników. Naturalnie w mniejszym, ocieplonym domu materiału zużywać będzie się mniej, niż w budynku dużym i nieszczelnym.

Poza wadami wymienionymi we wcześniejszej części tekstu komentujący sugerują, że sterownik mógłby być nieco bardziej czytelny. Zaznaczają też, że jest to dosyć głośne rozwiązanie. Spadający pellet oraz ogień hałasują, co przy braku osobnego pomieszczenia na piec, może przeszkadzać.

Palnik na pellet Abarth, naszym zdaniem, jest warty uwagi. Nie tylko ze względu na techniczne aspekty, takie jak możliwość zamontowania go bez całkowitej wymiany pieca, czy też zautomatyzowanie grzania domu. Palenie pelletem jest zwyczajnie bardziej ekologiczne. Pellet ma zdecydowanie mniejszy ślad węglowy niż dostępne paliwa kopalniane. Dwutlenek węgla wytwarzany podczas jego spalania, mniej więcej wyrównuje się z tym pochłoniętym przez drzewa w trakcie ich wzrostu. Dodatkowym atutem tego opału jest to, że popiół można później wykorzystać jako nawóz do roślin w ogrodzie.

Zobacz:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze