Strona głównaOgrzewanieCzeremcha do kominka - czy się nadaje? Opinie

Czeremcha do kominka – czy się nadaje? Opinie

Z czym kojarzy się dom? Przede wszystkim z miłością i życzliwością, ale również ciepłem. Tym emocjonalnym, ale też fizycznym. W coraz sroższej temperaturze mamy nadzieję, że dom będzie naszym azylem, który ochroni nas przed lodowatym powietrzem. Póki jednak nie ma jeszcze mrozów, od których palce zamieniają się w kostki lodu, masz możliwość przechadzania się po ogródku i przygotowywania roślinności na ochłodzenie. One same też przygotowują się na zmiany i odcinają się od obumierających liści, przechodząc w stan snu na czas zimy. 

Bezbronne rośliny, szczególnie te sprowadzane z zakątków świata nieprzystosowanego do niskich temperatur, potrzebują Twojego wsparcia i ochrony. Spacerując po ogródku i opatulając delikatne rośliny, możesz poczuć chęć na pewne pytanie. Czy czeremcha nadaje się do kominka? W Twoim kominku powoli przygasa płomień i podobnie jak przygotowujesz rośliny na ochłodzenie, tak i w domu przygotowujesz się na poważny zakup opału. Przeważnie kupujesz jakiś rodzaj drewna, które sprawdza się mniej lub bardziej, ale poszukujesz nowych rozwiązań w nadziei na opcję, która będzie łagodniejsza dla Twojego biednego portfela. 

Ostatnio usłyszałeś/aś, że pewien gatunek drzewa może okazać się niezłym i tanim rozwiązaniem. Czeremcha do kominka opinie w Twoim otoczeniu zyskuje pozytywne, ale czy podobne zdanie podzielają inni? Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja w tym przypadku.

Sprawdź:

Czeremcha do kominka – sprawdzamy opinie na forum

Jeśli zastanawiasz się, czy czeremcha nadaje się do kominka, to pewnie Twoja historia wyszukiwań jest pełna haseł takich jak: czeremcha do kominka – opinie, cena, kaloryczność i tym podobne. Być może w swoim poszukiwaniach odkryłeś/aś, że czeremcha nie jest szczególnie znana i lubiana. Czytając o jej właściwościach, można zauważyć, że ma ona porównywalne cechy do brzozy, a nawet dębu, który jest jednym z najlepszych gatunków drewna na opał. Jest to bardzo niedoceniany opał i wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że dobrym wyborem jest czeremcha do kominka. 

Opinie w Internecie są różne, co chyba jednak nikogo nie dziwi. Rzadko kiedy ludzie są w czymś zgodni, bo składa się na to zbyt wiele niezależnych czynników. Mimo to w temacie czeremchy do kominka opinie są zgodne, że ten gatunek szybko schnie. Niestety wiele osób narzeka na nieprzyjemny zapach, który unosi się w powietrzu podczas spalania tego drewna. Taka sytuacja może się wydarzyć szczególnie wtedy, kiedy próbujemy używać czeremchy jako opału  za szybko po ścięciu. 

Jeśli więc brakuje Ci drewna na opał i z coraz większym zainteresowaniem patrzysz na rosnącą w Twoim ogrodzie czeremchę, powstrzymaj swój zapał i odłóż tę siekierę, bo okazuje się, że nie byłby to najlepiej pachnący pomysł. Zdecydowanie lepiej nie pomijać odpowiedniego sezonowania w tym przypadku. 

Podczas kupowania tego gatunku z nieznanego źródła, też warto zachować ostrożność. Tam, gdzie pojawia się nowe rozwiązanie, pojawiają się również „spryciarze”, na których trzeba szczególnie uważać przy nabywaniu, czeremchy do kominka. Opinie na forum ostrzegają przed oszustwami, kiedy zamiast czeremchy, ludzie dostawali klon polny lub wierzbę, które spisują się zdecydowanie gorzej. Cena jest jednak kusząca, bo oscyluje w granicach 200-500 zł za metr, co jest naprawdę atrakcyjną ofertą w porównaniu do pozostałych gatunków.

Czy czeremcha nadaje się do kominka? Tak, choć nie jest to najlepsze drewno na opał i nie może równać się z dębami i grabami, które w tej kategorii zdecydowanie przodują. Jednak mniej znana, a przez to łatwiej dostępna jest właśnie czeremcha do kominka. Opinie przestrzegają przed oszustami, ale w dużej mierze polecają ten wybór, o ile drewno jest odpowiednio wysuszone. Inaczej można się spodziewać nieprzyjemnego, kwaśnego zapachu. Zamiast więc rzucać się z siekierą na swoją przydomową czeremchę, przygotuj ją na zimę. Jeśli natomiast wypróbujesz ten gatunek i przypadnie Ci on do gustu, zawsze będziesz mógł/mogła wziąć odpowiedni zamach na wiosnę, by drewno zdążyło sobie na spokojnie przeschnąć. Wiesz już, czy czeremcha nadaje się do kominka według innych. Teraz czas byś sam/a ją przetestował/a.

Zobacz też:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze