Strona głównaOgrzewanieKotły Pereko - opinie, co piszą na forum? Kotły soniczne, indekcyjne, na...

Kotły Pereko – opinie, co piszą na forum? Kotły soniczne, indekcyjne, na pellet

Mający miejsce obecnie kryzys energetyczny postawił wielu przed decyzją zmiany węglowego kopciucha na coś innego. Kocioł na pellet czy kocioł na prąd. Te tradycyjne pelletowe kuszą cenami. Te elektryczne natomiast, choć droższe, przyciągają swoją innowacyjnością. Czy kotły od Pereko są warte uwagi? Jakie opinie ma firma Pereko? Co piszą o jej produktach ludzie na forum? Mamy nadzieję, że poniższy zbiór wypowiedzi pomoże Ci podjąć decyzję, czy warto inwestować w sprzęt od tej marki.

Pereko opinie

Pereko opinie zbiera przede wszystkim pozytywne. Firma na Google została oceniona na 4,7 gwiazdek na 5 możliwych. Użytkownicy chwalą prostą i wygodną w obsłudze konstrukcję produktów z ich oferty oraz ich solidne i estetyczne wykonanie. Oceny różnych modeli pieców na Ceneo nie spadają poniżej 4,5 gwiazdki na 5.

Negatywne opinie również się zdarzają. Źródło: wizytówka Google

Pereko QmPell 8 kW opinie

Piec na pellet Pereko QmPell 8 kW opinie ma pozytywne. Jego ocena na Ceneo wynosi 4,9 na 5 gwiazdek. Dobra jakość konstrukcji, łatwość i intuicyjność obsługi oraz wydajność sprawiają, że użytkownicy polecają ten produkt. Dodatkowo klienci chwalą sobie jego niewielkie rozmiary, które pozwalają na instalację pieca gdy miejsca w domu jest mało.

Niestety tak jak wszystko, piec na pellet Pereko również może się zepsuć. Opinie na temat serwisu są mieszane. Głównym zarzutem jest sposób w jaki odbywa się naprawa – dzieje się to za pośrednictwem telefonu. Posiadacz pieca jest telefonicznie instruowany przez pracownika obsługi i tak naprawdę sam usuwa usterkę. Poza tym piec na pellet Pereko 8 Kw wad nie ma zbyt wielu. Jako drobne utrudnienia wymieniane są: mała pojemność zasobnika oraz brak czujnika płomienia, przez co zapalarka pracuje mimo tego, że opał jest już rozpalony.

Pereko QmPell 8 kW forum

Piec na pellet Pereko 8 kW forum wypowiada się bardzo podobnie do osób wystawiających recenzję na Ceneo. Użytkownicy w głównej mierze są usatysfakcjonowani. Jakość wykonania jest zadowalająca. Kocioł nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwy w czyszczeniu.

Wśród wad Pereko QmPell 8 kW forum, tak jak na Ceneo, wymienia mały zasobnik oraz sterownik. Użytkownicy zwracają uwagę, że woleliby zainwestować w lepszy. Zaznaczają, że ten dołączony do kotła mogłby być zaprogramowany tak, aby była możliwość obsługiwania też buforu.

Zobacz: Kocioł elektrodowy – jakie pojawiają się opinie?

Kocioł indukcyjny Pereko opinie

Zacznijmy od tego co mówi producent. Pereko twierdzi, że ich kocioł indukcyjny spełnia najwyższe wymagania ochrony środowiska i oszczędności energii. Cechuje się nieprawdopodobną żywotnością, bo aż do 50 lat oraz 20-letnią gwarancją. Jego sprawność w pracy jest niezmienna, a niewielkie gabaryty pozwalają na umieszczenie go w dowolnym pomieszczeniu.

Co natomiast uważają klienci?

Piec indukcyjny Pereko opinie ma mieszane. Nabywcy wypowiadający się pozytywnie, wskazują na bezdźwięczne działanie, wydajność i wytrzymałość. Na plus wymieniają również bezobsługowość. Użytkownicy na forum porównywali go do pomp ciepła i zauważyli, że wydajność jest na podobnym poziomie. Cena za kocioł jest niższa, a przy tym jego żywotność jest dłuższa. Natomiast na Ceneo użytkownicy uważają inaczej. Ich głosy niezadowolenia dotyczą tego, że piec indukcyjny Pereko zużywa bardzo dużo prądu.

Zobacz: Kocioł Sztoker – opinie z forum

Kocioł soniczny Pereko opinie

Kocioł soniczny Pereko to właściwie nowość na rynku, bo pojawił się w 2021 roku. Producent zapewnia 5 lat gwarancji na to urządzenie. Zaznacza, że kocioł soniczny Pereko jest bezawaryjny, jego sprawność przez cały okres gwarancji jest stała a jego praca bezgłośna.

Kocioł soniczny Pereko – opinie na jego temat jeszcze się nie pojawiły. Użytkownicy na forum wypowiadając się o tego typie kotłach, mówią raczej ogólnie, bez wskazywania konkretnych producentów. Uważają, że urządzenia typu kocioł soniczny, indukcyjny czy elektronowy od najzwyklejszej grzałki różnią się tylko ceną.

Podsumowując, marka Pereko jest zdecydowanie warta rozważenia. Ceny ich produktów są atrakcyjne, a jakość zadowalająca. Przynajmniej tak jest w przypadku pieca na pellet. Kocioł indukcyjny raczej wymaga większej analizy kosztów, a do tego trzeba zastanowić się nad warunkami ogrzewanego budynku. Kocioł soniczny natomiast, być może, na rynku jest zbyt krótko, by móc właściwie ocenić jak się sprawuje.

Zobacz: Kotły grzewcze marki Defro – sprawdzamy opinie

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze