Strona głównaOgrzewaniePiece od Ferroli - opinie, forum. Opinie o Ferroli biopellet pro 12,...

Piece od Ferroli – opinie, forum. Opinie o Ferroli biopellet pro 12, Ferroli Breta 12 kW

Ferroli Poland to filia międzynarodowego koncernu Gruppo Ferroli, którego początki miały miejsce we Włoszech. Ferroli w Polsce zajmuje się sprzedażą, serwisem oraz doradztwem technicznym w zakresie ogrzewania domów. Produkcja sprzętu i części zamiennych odbywa się za granicą. Patrząc na ceny, Ferroli jawi się jako firma konkurencyjna. Czy w tym przypadku to znaczy, że mniej znaczy więcej? Co o firmie mówią ludzie na forum, czy warto inwestować w produkty z ich oferty? Czy może okaże się później, że będą to tylko pieniądze spalone w piecu?

Zobacz: Jak przerobić piec na ekogroszek na drewno? Palenie drewnem w piecu na ekogroszek

Piec dwufunkcyjny Ferroli – opinie

Piec dwufunkcyjny Ferroli opinie ma fatalne. Oczywiście, nie jest tak tragicznie. Pojawiły się recenzje brzmiące w stylu: “piec jest w porządku, grzeje, czyli robi to, co ma robić”. Ludzie są zadowoleni ale do ideału piecom Ferroli daleko. Jednak zdecydowana większość jego użytkowników ma mu sporo do zarzucenia. Osoby chętnie dzielą się swoim zdaniem na temat sprzętu oraz usług serwisowania firmy Ferroli – pojawiają się zdania o tym, że piece są słabej jakości, nie mogą być poddawane długiej eksploatacji oraz ich żywotność jest zdumiewająco krótka.

Opinie o piecu dwufunkcyjnym Ferroli wskazują też, że jest to urządzenie bardzo awaryjne. Usterki zdarzają się często, a serwis bywa problematyczny. Niezadowolenie klientów nie wynika wyłącznie z powodu niskiej jakości kontaktu z biurem obsługi, chodzi również o brak części zamiennych i konieczność sprowadzania ich z zagranicy. W związku z tymi komplikacjami piece Ferroli nie zachęcają do kupna. Ryzyko, że awaria nastąpi w środku zimy i przedłużający się czas naprawy, skutecznie odstraszają klientów.

Piec gazowy kondensacyjny Ferroli opinie

Piec gazowy kondensacyjny Ferroli – opinie na jego temat praktycznie nigdzie się nie pojawiają. W wątkach na forum dotyczących wyboru pieca kondensacyjnego nie jest nawet uwzględniany. Pojawił się głos jednego pana sugerujący zakup sprzętu linii Bluehelix od Ferroli. Brzmiał on jednak bardziej jako głos osoby odpowiedzialnej za marketing, a nie osoby, która faktycznie poleca ten piec.

Zobacz: Smoła w piecu – dlaczego się robi, jak ją usunąć?

Piec na pellet Ferroli 18 kW opinie

Piec na pellet Ferroli 18 kW opinie ma całkiem niezłe. Podobnie ma się piec z tej samej serii, tylko w wersji 12 kW. Ferroli Biopellet Pro 12 opinie też ma w miarę pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że oba modele działają dobrze, opału zużywają mało, a ciepła dają dużo.

Niestety w obu przypadkach pojawiają się też głosy niepochlebne. Ludzie ponownie wytykają sprzętowi Ferroli awaryjność i uprzykrzające życie usterki. Ponadto niektórym po kilku miesiącach piec samoistnie się zapalił.

Ferroli piec c.o.cwu na pellet z płaszczem 12 kW opinie

Ferroli piec c.o.cwu na pellet z płaszczem 12 kW – opinie zależą od modelu, o którym jest mowa. Piec Salerno nie ma ani jednej opinii na swój temat. Udało się nam dotrzeć do jednego filmiku na YouTube, natomiast nie wniósł on niczego względem jakości pieca. Autor nagrania zaprezentował jedynie, jak wygląda wnętrze urządzenia. Niestety zablokował funkcję komentowania materiału, przez co pod filmem nie ma miejsca na żadną dyskusję.

Natomiast Ferroli Breta 12 kW opinie już jakieś zebrała. Są one skrajnie różne. Niezadowoleni użytkownicy wskazują na awaryjność, kiepskie wykonanie, słabą jakość serwisu i długi czas oczekiwania na naprawę. Ci drudzy, to ci, którzy nie mają żadnych “ale” co do sprzętu. Przez lata korzystania piec działał sprawnie, nie stwarzał problemów i nie wymagał usuwania żadnych usterek.

Podsumowując, piece Ferroli opinie mają różne. Zdarza się, że są w porządku, działają bez zarzutów i w ciągu 5 lat nie będą wymagały ingerencji innej niż regularne czyszczenie. Natomiast gdy coś się zepsuje, zaczynają się schody. Produkty co prawda posiadają 5-letnią gwarancję, ale cóż to gdy pompa przestaje działać w największe mrozy, a części zamienne muszą przyjechać z zagranicy. Czas oczekiwania na serwis może przez to trwać nawet 3-4 miesiące. Jeśli decydujesz się na Ferroli, bo chcesz zaoszczędzić, zacznij również morsować i przekonaj też do tego swoją najbliższą rodzinę. Zwiększenie tolerancji na chłód może wam się przydać, a przy okazji wzmocni się wasza odporność na infekcje.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze