Strona głównaPoradyBalustrada francuska - czym jest i jak wygląda montaż ?

Balustrada francuska – czym jest i jak wygląda montaż ?

Obecne trendy aranżacyjne wnętrz, które są stosowane w budownictwie, opierają się najczęściej na nowoczesnej i minimalistycznej formie. Przede wszystkim niestandardowe podejście firm budowlanych do wykonywania skomplikowanych projektów sprawia, że wykonuje się oryginalne i innowacyjne aranżacje, które cechuje również solidne wykonanie.

Mimo to, najpiękniejsze domy powinny również wyróżniać się wyjątkowymi detalami, które w delikatny sposób podkreślą charakter domu. Do takich dodatków zaliczyć można balustrady francuskie szklane, nowoczesne, balkonowe, tarasowe czy okienne, które wykonane są z aluminium, albo z innych materiałów, które będą przyczyniały się do zwiększa atrakcyjności domu.

Balkony francuskie, to rozwiązanie, które powstało w XVI wieku. Niegdyś na tego rodzaju upiększenie, mogły tylko decydować się zamożne rodziny, dlatego najczęściej były one montowane w pałacach i dworach francuskich, i wyróżniały się ciekawymi wzorami. Z biegiem lat balustrady francuskie zyskały na coraz to większej popularności i można było je znaleźć na większości kamienicach. W dalszej części artykułu wyjaśnimy, jak wygląda balustrada francuska, jak przebiega jego montaż, i jaka jest jego cena.

Balustrada francuska – jak wygląda?

W takim razie, jak wygląda balustrada francuska? Przede wszystkim balustrada francuska, to element zdobniczy, który jest najczęściej montowany na ścianie elewacyjnej, dodatkowo służy ona również efektywniejszego doświetlania wnętrz budynku. Balustrada francuska najczęściej jest wyposażona w wysokie drzwi tarasowe, czy również portfenetry. Mimo wszystko taka balustrada nie posiada podłoża betonowego, które jest wysunięte z lica ściany. Balkon francuski różni się od klasycznego balkonu tym, że nie można na niego wyjść, istnieje tylko możliwość na to, aby stanąć na progu drzwi. Na balustradzie francuskiej najczęściej wywiesza się pranie do schnięcia, albo montuje się skrzynki ozdobne z kwiatami balkonowymi. Rodzajów balustrad francuski jest wiele, najpopularniejsze to te z formą nowoczesną i szklane, która najczęściej zapewnia bezpieczeństwo i służy jako funkcja dekoracyjna.

Balustrada francuska ze względu na swoją atrakcyjność, zyskuje coraz to większą popularność, dodatkowo nie ma żadnych wad tj. w przypadku klasycznego balkonu. Nie trzeba wykonywać betonowej posadzki i nie jesteśmy zmuszeni do jego ocieplania. Zaletą takiej balustrady francuskiej jest jego szybki montaż i przystępna cena. 

Szklana

Najczęściej balustrada francuska posiada szklany portfenetr, czyli element, który przypomina z wyglądu wysokie okno-drzwi. Szklana balustrada francuska jest najczęściej osadzona na wąskim parapecie, na którym można stanąć. Taki balkon może również posiadać drzwi tarasowe rozwierane, lub przesuwne szklane. Ze względu na swoją atrakcyjność i wytrzymałość, szklana balustrada jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem.

Nowoczesna forma

Kolejnym rodzajem balkonu francuskiego, który również zyskuje na dużej popularności, to balkon w stylu nowoczesnym. Przede wszystkim balustrada nowoczesna najczęściej wykonywana jest z metali nierdzewnych, które charakteryzują się odpornością na wysoką temperaturę. Do popularnych form balustrad należą te profile, które posiadają również nakładki aluminiowe, które przyczyniają się do tego, że nadają budynkom nowoczesny design, oraz w pewnym stopniu charakteru industrialnego.

Balkon francuski – jak wygląda montaż?

W takim razie, jak wygląda montaż balkonu francuskiego? Przede wszystkim decydując się na balustradę francuską, jego montaż musi być wykonany do warstwy nośnej ściany po to, aby wytrzymał nacisk opierających się o nią kilku osób. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że montaż balkonu francuskiego wykonuje się tylko i wyłącznie w momencie, kiedy na budynku znajduje się izolacja cieplna. W ten sposób istnieje możliwość na to, aby uniknąć zagrożenia, które w ostateczności mogą okazać się niezwykle kosztowne. Balkon francuski jest montowany do ściany elewacyjnej za pomocą szpilek i rurek nierdzewnych. Najczęściej firmy, które wykonują balkony francuskie, wykonują darmowy montaż.

Balustrady francuskie – jaka cena?

Ceny balustrad francuskich są zależne od wielu czynników, dokładnie chodzi tutaj o rodzaj wykorzystanego materiału, jego formę i czy jest ona szklana. W takim razie, ile należy zapłacić? Cena zestawów balustrad, które są wykonane ze stali nierdzewnej wahają się w okolicach 700-1000 złotych. Z kolei cena za barierki wykonane ze szkła hartowanego wahają się w okolicach 1000-1500 złotych.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze