HomeZakupMata bambusowa na ogrodzenie – sprawdzamy opinie

Mata bambusowa na ogrodzenie – sprawdzamy opinie

Maty wykonane z plastiku, ze słomy, czy z bambusu to rosnąca na coraz to większej popularności forma ochronna, która idealnie sprawdzi się na balkonach, czy ogrodzeniach. Odpowiednio skomponowana mata idealnie wypełni przestrzeń, w której znajduje się duża ilość zieleni. Mata bambusowa na ogrodzenie to również dobre rozwiązanie na to, aby uchronić się przed oczami ciekawskich sąsiadów, może też stanowić barierę ochronną przed silnym wiatrem. W dalszej części wpisu omówimy dokładnie, jak wygląda konstrukcja takiej maty bambusowej i sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie w sieci.

Czy mata bambusowa na ogrodzenie to dobry pomysł? Jakie są opinie?

W takim razie, czy mata bambusowa na ogrodzenie to dobry pomysł, i jakie pojawiają się o niej opinie? Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy maty ogrodzeniowe mogą zostać wyprodukowane z wielu różnych materiałów. W tym przypadku niesłabnącą popularnością cieszą się maty ogrodzeniowe, które są wykonane z bambusa, słomy, czy nawet z wikliny. To właśnie dzięki takim matom można stworzyć o wiele lepszy klimat. Mata bambusowa zyskuje pozytywne opinie ze względu na to, że jest to niezwykle szybka i prosta w montażu forma ochronna na ogrodzenie. Najczęściej mata pleciona jest stworzona z bambusa, co w ostateczności wpływa na jego końcową cenę, która wbrew pozorom nie należy do niskich. Pomimo swojej wysokiej ceny, największą zaletą mat bambusowych na ogrodzenie jest ich niezwykła wysoka wytrzymałość i żywotność, dlatego często wykonuje się podłogę bambusową. Dodatkowo są one odporne na wiele szkodliwych czynników atmosferycznych, maty bambusowe są wielosezonowe i niestraszne im wysokie, ujemne temperatury.

Innym, również chętnie wykorzystywaną matą ogrodzeniową są te, które zostały stworzone z trzciny lub trawy bambusowej. Taka mata ogrodzeniowa posiada słomiany kolor, jednak w porównaniu z matami bambusowymi nie są, aż tak wytrzymałe, dlatego pojawia się w sieci wiele negatywnych opinii, które nawiązują do tego, że taka mata trzcinowa jest podatna na wilgoć. W związku z tym wiele osób decyduje się na wykorzystywanie takiej maty na balkonach.

Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, mata ogrodzeniowa jest poddawana ciągłym działaniom atmosferycznym, dlatego istotne jest to, aby zadbać o odpowiednią konserwację takich mat, aby służyła i pełniła swoją funkcję, jak najdłużej. Przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja i konserwacja mat bambusowych, czy wiklinowych to klucz do sukcesu, bowiem zależy nam również na tym, aby zachowały swój wygląd, jak najdłużej. W takim razie, jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja mat bambusowych? W tym celu najlepszym rozwiązaniem może okazać się drewnochron bezbarwny, lub kolorowy. Jego cena jest wbrew pozorom niewielka, jednak efekty są oszałamiające, i mogą przyczynić się do zwiększenia żywotności mat bambusowych. Drewnochrony są ogólnodostępne i można je kupić w każdym markecie budowlanym.

Mata ogrodzeniowa z tworzywa sztucznego

Na rynku pojawia się również duża ilość mat ogrodzeniowych, które są wykonane z tworzywa sztucznego, czy warto zdecydować się na taką formę i czy posiada ono dobre opinie? Ciekawą alternatywą w przypadku mat bambusowych, które mają za zadanie maskować nasze ogrodzenie, są maty z tworzywa sztucznego, a dokładnie z materiału o nazwie technorattan. Technorattan to tworzywo sztuczne, które charakteryzuje się niezwykle dużą wytrzymałością na wilgoć i ujemne temperatury, i promieniowanie UV. Dodatkowo ze względu na swoje aspekty wizualne mogą one dobrze wkomponować się w niemal każdy krajobraz. Struktura takiej maty ogrodzeniowej, przypomina naturalny materiał o nazwie rattan. Jedną z głównych zalet maty ogrodzeniowej wykonanej z technorattanu jest to, że nie trzeba wykonywać na niej prac konserwacyjnych, wystarczy jedynie od czasu do czasu mokrą szmatką usunąć zabrudzenia. Jeżeli chodzi ceny mat ogrodzeniowych, ich cena zależna jest od wykorzystanego podczas produkcji materiału. Oczywiście na rynku pojawia się wiele modeli, jedne są tańsze, inne droższe, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze