Pompa ciepła to wygodne, a przy tym ekologiczne rozwiązanie służące do ogrzewania domu. Produkcją tego rodzaju urządzeń zajmuje się wiele fir. Jedną z nich są pompy ciepła Panasonic. Opinie o tych produktach są zróżnicowane. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zakupem i czy produkty tej marki są godne uwagi.
Pompa ciepła Panasonic Aquarea – opinie
Jednym z najbardziej popularnych modeli jest pompa ciepła Panasonic Aquarea. Opinie na jej temat są dość liczne właśnie za sprawą popularności. Wynika ona głównie z atrakcyjnej ceny i wielu lat obecności na rynku. Czy jednak przekłada się to wprost na jakość urządzenia? Należy pamiętać, że azjatycka firma nie specjalizuje się wyłącznie w tworzeniu elementów do pomp ciepła lub ogólnie — urządzeń grzewczych. Z drugiej strony, ta gałąź oferty jest bardzo rozbudowana, a produkty są eksportowane do ponad stu krajów na całym świecie. Od kilku lat również do Polski. Wynikają z tego także pewne problemy. W przypadku pompy ciepła Panasonic opinie wskazują, że brakuje firmowych serwisów w naszym kraju. Naprawą zazwyczaj zajmują się osoby, które instalują ten system w domach, co nie zawsze jest najlepsze.
W ofercie marki są zarówno pompy ciepła typu powietrze-powietrze oraz pompy ciepła powietrze-woda. Pompa ciepła Panasonic Aquarea działa także w przypadku klimatyzowanych pomieszczeń. Zasysa ona świeże powietrze z zewnątrz, dzięki czemu we wnętrzu domu panują odpowiednie warunki. Z pewnością każdego rodzaju pompa ciepła to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod ogrzewania.
Wsród pomp ciepła Aquarea jest wiele różnych modeli. Jednym z najbardziej znanych jest pompa ciepła Panasonic Aquarea 9kw. Opinie na jej temat są licznie dostępne chociażby na forach przeznaczonych dla osób budujących dom. Popularność wynika z wysokiej wydajności tego rozwiązania.
Pompa ciepła Panasonic T-Cap 12kw – opinie
Pompa ciepła Panasonic T-Cap 12kw jest szczególnie zalecana tam, gdzie będzie ona współpracować z grzejnikami. Istnieją dwa jej podstawowe typy, czyli Monoblok oraz Split. Nie różnią się one pod względem wydajności oraz specyfikacji. Ich główna różnica dotyczy ceny oraz sposobu montażu. Cena zależy również od wydajności. Do większości niewielkich domów wystarczy moc 10kw. A więc pompa ciepła Panasonic T-Cap 12kw jest już zdecydowanie mocniejszym sprzętem. Problemem w przypadku tego rodzaju urządzeń jest przede wszystkim praca w niskich temperaturach, czyli poniżej – 20 stopni Celsjusza. Nie zdarzają się one w polskich warunkach często, tym niemniej zdarzają się. Szczególnie niektóre regiony kraju są na nie narażone. Z tego powodu warto to przemyśleć i wybrać modele pomp ciepła, które poradzą sobie nawet w skrajnych warunkach atmosferycznych.
Z pewnością popularnym rozwiązaniem jest pompa ciepła Panasonic T-Cap 12kw. Opinie na jej temat wskazują jednak często na problemy ze sprężarką. Sprężarka należy do grona podstawowych elementów pomp ciepła. Blisko 90% modeli dostępnych na polskim rynku to właśnie pompy ciepła typu sprężarkowego. Jej działanie polega na podniesieniu ciśnienia czynnika chłodniczego. Dzięki temu możliwa jest przemiana fazowa czynnika chłodniczego w skraplaczu, a tym samym oddanie pobranego ciepła. Właśnie na tym polega prawidłowe działanie układu termodynamicznego pompy ciepła. Nie dziwi więc, że jest to tak istotny element, a bez jego wydajności praca pompy ciepła byłaby bardzo utrudniona. W przypadku pompy ciepła Panasonic, opinie użytkowników często wskazują na problemy właśnie ze sprężarką. To bardzo istotne, żeby odpowiednio dobrać do siebie sprzęt z konkretnym budynkiem, w którym pompa ciepła ma być zainstalowana.
Podsumowanie jednoznacznie wskazuje, że produkty tej marki są nieco słabszej jakości od innych, dostępnych na rynku. Szczególną konkurencją jest Nibe, czyli produkty o lepszej sprężarce. W przypadku pompy ciepła Panasonic, opinie użytkowników często wskazują na problemy z tym właśnie elementem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, warto sprawdzić inne możliwości. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą zajmującą się sprzedażą pomp ciepła, w celu dobrania idealnego produktu do swoich wymaga
Jestem Akredytowanym instalatorem Panasonica od paru lat i nigdy nie było problemów z agregatem . Co do Pompy Nibe pod względem wydajności od minus 5 stopni to totalna lipa .
witam.chcę zamontować pompę ciepła w domu po modernizacji.Dom ocieplony,okna 3szybowe.Stare ogrzewanie olejowe firmy viessmann.Powierzchnia domu 160 m2.Zastanawiam się nad pompą Panasonic monoblok
7 kW lub 9 kW.Pisałem z kilkoma firmami ,każda poleca inna moc grzania.Po analizie i poszukiwaniach w internecie skłaniam się do tej o mocy 7kW.Nie będę potrzebował bufora ciepła,a instalacja będzie podłączona do starej ,której nie zdemontuję dla własnego bezpieczeństwa.Proszę oporzdę.
pozdrawiam marek
Jestem Akredytowanym instalatorem Panasonica od paru lat i nigdy nie było problemów z agregatem . Co do Pompy Nibe pod względem wydajności od minus 5 stopni nie jest ciekawie
Nie wiem skąd te informacje o kłopotach ze sprężarką. Użytkuję T-Cap 12kW 3f od 4 lat i złego słowa nie powiem. Kiedy instalowałem pompę szukałem różnych rozwiązań na rynku. Brałem także pod uwagę pompy NIBE i sam instalator z tej firmy powiedział, że ta pompa w moim domu nie sprawdzi się, bo nie da sobie rady. Dom mam 216 m2, (całość ogrzewana) średnio ocieplony, do tego grzejniki i wentylacja grawitacyjna. W domu zimą 23 st. Roczne zużycie wraz C.W.U ok 6 tys. kWh. Czyli niecałe 2 tony ekogroszku. A wcześniej zużywałem ok. 4 ton ekogroszku na sezon, a latem dodatkową prądem podgrzewałem C.W.U. Potem dorzuciłem jeszcze fotowoltaikę 10 kWp (na starych zasadach rozliczenia) i od dwóch lat płacę za prąd tylko opłaty stałe. Za całość zużytego prądu czyli ogrzewanie, podgrzewanie C.W.U, prąd bytowy i gotowanie (indukcja). Dodatkowe opłaty to jedynie zimna woda i wywóz śmieci oraz raz w roku podatek od nieruchomości.
Borowiec ile ci Nibe zapłaciło?