Strona głównaOZEJinko Solar - jakie opinie mamy na temat produktów z Chin?

Jinko Solar – jakie opinie mamy na temat produktów z Chin?

Jinko Solar to ogromna firma, która ma spory udział na globalnym rynku fotowoltaiki. Chińska firma zatrudnia ponad 200 naukowców i inwestujemy ogromne pieniądze, aby być czołowym producentem paneli fotowoltaicznych. Czy firma jest godna uwagi?

Na pewno jest godna uwagi jeśli chodzi o giełdę. Firma praktycznie dwukrotnie podrożała w ciągu roku, co napawa optymizmem. Jednak to co dobre dla inwestora nie zawsze musi być dobre dla konsumenta. Jak to bywa przy produktach z Chin, produkty te odznaczają się niską ceną, więc stanowią konkurencję dla polskich produktów. 

Jinko Solar opinie

Firma z Chin nie oznacza kłopotów z gwarancją i użytkowaniem. Chociaż sam producent daje bardzo krótką gwarancję, bo zaledwie 10 lat to wydaje nam się, że produkty tej firmy są naprawdę konkretne. Firma na rynku jest od prawie 15 lat i nie zapowiada się, żeby firma miała zwijać interes. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, inwestuje one bardzo duże pieniądze w rozwój swoich produktów, więc całkiem możliwe, że stanie się niedługo liderem na rynku jeśli chodzi o efektywność. 

Opinie użytkowników, którzy zakupili produkty firmy Jinko Solar powiedzą nam jednak jak jest naprawdę. Biorąc pod uwagę cenę paneli to możemy śmiało stwierdzić, że jest to jedne z lepszych rozwiązań w stosunku cena do jakości. Najpopularniejsze produkty tj. jinko solar jkm-275pp czy panele jinko solar jkm-280pp cieszą się dobrymi opiniami. My jednak zawsze będziemy zachęcać do skorzystania z polskich producentów. Poniżej kila zalet skorzystania z polskich producentów fotowoltaiki:

  • Podobne ceny, a kapitał zostaje w Polsce (trochę patriotyczne podejście, nie mniej jednak nie oszukujmy się, lubimy jak kapitał zostaje w Polsce i wspiera polskie firmy)
  • Lepszy kontakt (biura obsługi, więcej opinii – to wszystko sprawia, że zakup stanowi mniejsze zagrożenie)
  • Biuro ochrony konsumenta (w przypadku polskich firm ma więcej do powiedzenia, więc kolejna zaleta, która sprawia, że zakup jest bezpieczniejszy)

Finalny wybór jednak zostawiamy Wam. Was tylko zachęcamy do tego, aby zostawić komentarz i pokazać jaką Wy macie opinie na temat firmy Jinko Solar. 

Jinko Solar cena

Rynek solarów bardzo szybko się zmienia, liczne inwestycje w projekty badawcze przyczyniają się do tego, że praktycznie co roku zwiększa się efektywność paneli słonecznych. Jako ciekawostka – 5 lat temu mogliśmy zakupić panele wysokiej jakości za 20 tysięcy złotych, dziś te panele nie są za dużo wartę, a technologia ma już zastosowania znacznie efektywniejsze. Jeśli chodzi o konkretne kwoty to za 600 złotych możemy kupić panel fotowoltaiczny o mocy 330W. Tanio, ale przeglądając choćby allegro możemy zobaczyć, że da się taniej. Są również takie same panele za 490 złotych, a więc o 110 zł taniej niż Jinko Solar. Możemy więc powiedzieć, że Jinko Solar to chińska firma, która ma wyrobioną pewną markę na rynki i nie muszę być najtańsi, aby prowadzić sprzedaż na rynku europejskim. 

Jinko Solar to tylko jeden z tysiąca producentów produktów do fotowoltaiki. Rynek ten wystrzelił w ciągu ostatnich lat i ma się bardzo dobrze. Warto śledzić trendy, bo dzisiaj produkty firmy Jinko Solar mogą być naprawdę dobre, ale za kilka miesięcy może być już to średniej jakości produkt. To że firma jest z Chin to nie stanowi problemu, ma oddziały w całym kraju, a inwestycje w badania i innowacyjne mają na naprawdę wysokim poziomie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze