Strona głównaOpinie o firmachWikęd drzwi zewnętrzne opinie – czy warto?

Wikęd drzwi zewnętrzne opinie – czy warto?

Drzwi wejściowe nie mają łatwo. Muszą spełniać wiele kryteriów, aby potencjalny właściciel miał się zainteresować ich zakupem. Przede wszystkim być solidne, dawać poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Powinny chronić nasz dom przed włamywaczami i nieproszonymi owadami, nasze uszy przed hałasem z zewnątrz, ciało przed wychłodzeniem, a spokój wewnętrzny przed naruszeniem prywatności. Trochę tego jest, prawda? Dlatego wybór drzwi zewnętrznych powinien być przemyślany. Dziś przyjrzymy się drzwiom wejściowym Wikęd i opiniom, jakie zbierają wśród posiadaczy. 

Zobacz: Drzwi zewnętrzne do domu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wikęd co to za firma?

Wikęd to polska firma sprzedająca drzwi zewnętrzne, która istnieje na rynku od 2002 roku. Z informacji na stronie możemy się dowiedzieć, że Wikęd ma na koncie kilka nagród Gazeli Biznesu oraz Diamentów miesięcznika Forbes. Firma z pewnością nie należy do oszustów, o których zdarza nam się tutaj pisać. Zatem nie ma co przedłużać, zajrzyjmy, jakie drzwi zewnętrzne Wikęd zbierają opinie. 

Opinie o drzwiach zewnętrznych Wikęd

Wikęd i jego drzwi zbierają opinie mieszane, choć z przewagą pozytywnych komentarzy. Zacznijmy od pochlebnych komentarzy, które znaleźliśmy m.in. na portalu Ceneo.pl, forum Murator, forum Budowlanym oraz forum Gazety.pl. Drzwi wejściowe Wikęd pozytywne opinie zawdzięczają temu, że:

 • zapewniają ciepło, są szczelne i nawet w przypadku gwałtownej wichury pozostają niewzruszone, mimo mrozów -20 stopni nie przemarzają 
 • każdy nowszy model ma wymieniane wyposażenie na lepsze i bogatsze, zamki działają świetnie
 • wysoki standard wykonania, klienci często określają drzwi zewnętrzne Wikęd opinią drzwi z najwyższej półki/wyższą ligą drzwi
 • są grube, solidne i bezpieczne
 • mają bogate wyposażenie 
 • pięknie się prezentują, opinie pozytywne chwalą ich estetykę i wykonanie
 • ekipa montująca świetnie wykonuje swoją robotę (z małym zastrzeżeniem, że bez ich pomocy trudno samodzielnie założyć drzwi)

Zanim przejdziemy do negatywów, warto zwrócić uwagę na jeden z komentarzy, który znaleźliśmy na forum. Dotyczy regularnego dbania o drzwi zewnętrzne Wikęd. Opinia autora komentarza sugeruje, że dzięki odpowiedniej konserwacji drzwi Wikęd są funkcjonalne naprawdę długo. Obejmuje ona smarowanie i regulację zamków w futrynie i przy zawiasach. Posmarowanie silikonem uszczelek na zimę. Dzięki temu używa drzwi wejściowych Wikęd 4 lata. Opinia wyjątkowo przydatna, nie ma co ukrywać.

Źródło: wiked.pl

A jakie Wikęd i ich drzwi zbierają opinie negatywne? Oto co udało nam się znaleźć na tych samych stronach:

 • po czasie drzwi się wykrzywiają i trudno zamykać je na klucz
 • wytarta okleina
 • przeszklenie trzyszybowe rozszczelniło się
 • sprawność działania zależy od pogody (latem trudno otworzyć przez domofon, zimą chodzą lepiej, ale wciąż trzeba się z nimi siłować)
 • po miesiącu elektrozaczep zaczął szwankować
 • po 1,5 roku zepsuł się zamek, a uszczelka zaczęła odpadać
 • po kilku miesiącach na drzwiach występują plamy

Jak widać, zarzuty do Wikęd i drzwi, opinie przedstawiają jasno – ich funkcjonalność nie prezentuje się najlepiej. Trudno jednoznacznie określić, czy drzwi zewnętrzne Wikęd są złym wyborem do naszych domów. Opinii pozytywnych i negatywnych jest mniej więcej po równo, gdzie więcej jest pozytywów. 

Na co warto zwrócić uwagę?

Jak słusznie zauważył jeden z użytkowników forum Gazety.pl, uszczelki w drzwiach zewnętrznych Wikęd są dokładnie spasowane. To znaczy, że potrzebują czasu na ułożenie, wtedy też jest szczelniej. Po około miesiącu uszczelka powinna się wykształcić pod wpływem ościeżnicy i skrzydła drzwi. Problemy z zamykaniem? Być może trzeba wyregulować drzwi lub spojrzeć, czy zostały poprawnie zmontowane. Wiele głosów na forum dzieli się obserwacją, że winien tego stanu rzeczy może być montaż. Wtedy wystarczy zadzwonić do producenta i zamówić usługi serwisowe. 

Źródło: forum.gazeta.pl

Wikęd i drzwi ich produkcji opinie mają mocno podzielone. Za każdym razem warto brać pod uwagę fakt, że niektóre produkty mogą wydawać się wadliwe przez niepoprawne użytkowanie. Jeśli masz doświadczenie z drzwiami Wikęd, daj znać w komentarzu!

Zobacz: Jak ocieplić drzwi garażowe?

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze