HomePoradyProgram dla stolarzy do projektowania - jaki wybrać?

Program dla stolarzy do projektowania – jaki wybrać?

W celu ułatwienia pracy stolarzom, nie noszenia przy sobie stosu kartek, w których łatwo można się pogubić, powstało wiele programów do projektowania i produkcji mebli dla stolarzy. Są to bardzo przydatne narzędzia, które ułatwiają pracę, czyniąc ją przy tym bardziej efektywną, a także pozwalają na dokładną wizualizację mebli, które można przedstawić klientowi. W tym artykule dowiesz się, jaki program dla stolarzy jest najlepszy do projektowania i produkcji mebli.

Jaki program do projektowania mebli?

Jednym z popularnych i profesjonalnych programów dla stolarza do projektowania mebli jest KD Max, który w swoich możliwościach ma wizualizację nie tylko mebli, ale także całych wnętrz. Wykonanie projektu jest bardzo szybkie i zajmuje paręnaście minut, dzięki czemu usprawnia to pracę stolarza z klientem. Interesant może w krótkim czasie poznać zamysł stolarza i podjąć odpowiednią decyzję, po której stolarz będzie mógł przystąpić do realizacji projektu. Program dla stolarzy KD Max posiada fotorealistyczną jakość wizualizacji, dzięki wbudowanemu silnikowi renderującemu. Sprawia on, że wizualizacja następuje bezpośrednio z poziomu interfejsu programu. KD Max pozwala zaoszczędzić czas obu stronom. Stolarz w szybki i wygodny sposób może wykonać rysunek techniczny, co skraca czas oczekiwania na mebel przez zamawiającego. KD Max ma funkcję automatycznej wyceny, dokumentacji technicznej i rozpiski formatek z wykonanego projektu. KD Max jest jednym z nielicznych programów posiadających dożywotnią licencję. Oprócz tego ten program dla stolarzy do projektowania i produkcji mebli KD Max jest prosty w użyciu. Jego interfejs został zaprojektowany w taki sposób, aby służył wygodzie projektanta, dzięki czemu nadaje się on także dla osób początkujących. KD Max oferuje także swój katalog mebli, który możemy poddać edycji wg potrzeb klienta, czy swojego zamysłu. Projekty można tworzyć także od podstaw. Program dla stolarzy KD Max posiada funkcję inteligentnej kuchni, która umożliwia wykonanie projektu całej zabudowy kuchennej w odpowiednim stylu, o potrzebnych wymiarach, kształcie. Kolejnym atutem tego programu dla stolarzy jest to, że umożliwia on docinanie mebli w projekcie pod skosem pomieszczenia. Renderowanie projektu trwa bardzo krótko. Oprócz tego, KD Max posiada wiele funkcji przyspieszających projektowanie, jak automatyczna instalacja blatu, cokołu, listew, światła w scenie, szybkie projektowanie szafek na wino, umożliwia wybór różnych typów podziału blatu, a także wykrywa możliwe kolizje przy danych instalacjach.

Program dla stolarzy do produkcji mebli

Innym znanym programem dla stolarzy do produkcji mebli jest netDecor. Program ten jest bardzo prosty w użyciu, intuicyjny, co pozwala na szybką i przyjemną pracę. Projekt można wykonywać zarówno w wymiarze 2D i 3D. Wykonany projekt można zapisać w postaci zdjęć na swoim komputerze, wysłać do klienta, czy wydrukować. Nowa wersja programu dla stolarzy do produkcji mebli netDecor posiada dużą bazę elementów uniwersalnych wyposażenia wnętrz, które można wykorzystać w swoim projekcie, poddać je edycji lub zrobić cały projekt samodzielnie. Z programu netDecor korzysta Leroy Merlin, OBI, Bodzio, Merkury Market, Abra- meble, Feldmann Wohnen oraz wiele mniejszych firm działających na terenie Polski i za granicą.

Inne programy dla stolarzy do projektowania mebli to np. Plakatuffka, 2D CAD, 3D CAD, LUMION, PRO 100, PaletteCAD.

Warto jest wcześniej zapoznać się z możliwościami każdego programu i wybrać odpowiedni dla naszych potrzeb, aby w jak największym stopniu usprawnić swoją pracę.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze