Strona głównaNarzędziaRanking odkurzaczy przemysłowych

Ranking odkurzaczy przemysłowych

W rankingu przedstawione zostały najlepsze dostępne na rynku odkurzacze przemysłowe, które idealnie nadają się do profesjonalnej pracy.

Ranking odkurzaczy przemysłowych do gipsu

1.  MAKITA VC2000L ODKURZACZ 1000W

Uniwersalny odkurzacz do pracy na mokro i na sucho o  mocy 1000W. Łatwy i prosty w użytkowaniu, do czyszczenia i odpylania. Klasa filtracji pyłów L. 20-litrowy pojemnik z tworzywa sztucznego i dwoma kółkami samonastawnymi zapewniającymi idealną stabilność i mobilność. Urządzenie posiada również ręczny otrząsacz filtra na przycisk (technika Push & Clean). Funkcje dmuchawy. Wygodne przechowywanie przewodu zasilającego na uchwycie umieszczonym na obudowie urządzenia.

2.Stanley SXVC30XTDE

To wysokiej jakości wielofunkcyjny odkurzacz do częstego sprzątania zabrudzonych powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. W szybkim tempie zbiera zarówno suche, jak i mokre zanieczyszczenia różnej wielkości, które trafiają do zbiornika ze stali nierdzewnej o pojemności 30 l, wyposażonego w korek spustowy i zabezpieczenie przed przepełnieniem. Filtr nadaje się do prania, dlatego nie trzeba go często wymieniać i przeznaczony jest oczywiście zarówno do pracy na mokro, jak i na sucho. Na korpusie odkurzacza znajdują się: duży przełącznik, uchwyt do ciągnięcia i przenoszenia, cztery koła (w tym dwa duże), schowek na przewód i schowek na końcówki.

3. BOSCH GAS15

Odkurzacz przemysłowy BOSH GAS15 premium do gipsu to interesujący przedstawiciel marki Bosch oferujący maksymalną moc na poziomie 1100 W, a także zbiornik o pojemności 15 litrów. Dostajemy tutaj bardzo proste, choć pomocne rozwiązanie pozwalające na odkurzanie zarówno na sucho, jak i mokro, a także mające funkcje nadmuchu.

4. RIWALL Z OTRZĄSACZEM GIPSU 3600W

Choć należy do odkurzaczy niższej klasy, to oferuje bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Dostajemy tutaj rozwiązanie o mocy aż do 3600w o bardzo szybkim tempie odkurzania zarówno suchych, jak i mokrych elementów. Co więcej, znajduje się tu także specjalny zbiornik z metalu, który gwarantuje trwałość i niezawodność. Twórca zainstalował także funkcję automatycznego włączania wraz z uruchomieniem elektronarzędzia. Jego pojemność maksymalna to 20 litrów. Ponadto w zestawie znajdziemy kilka oryginalnych ssawek, jak i dodatkowych akcesoriów. RIWALL to dość świeża marka w Polsce.

Ranking odkurzaczy przemysłowych bezworkowych

1.  BOSCH Gas 35 L

Mistrz systemowych rozwiązań – użytkownicy wskazali jako atut to, że jest kompatybilny z innymi elektronarzędziami Bosch. Wyposażony jest w wydajną turbinę o mocy 1200W wytwarzającej wysokie podciśnienie (do 254 Mba), co zapewnia wysoką skuteczność. Mocowanie do walizek systemowych L-BOXX jest praktycznym rozwiązaniem w czasie transportu i przechowywania.

Komfortowy, półautomatyczny system oczyszczania filtra (SFC+) zapewnia szybkie tempo pracy.

2. Hikoki RP350YE WAZ

Sieciowy odkurzacz RP350YE WAZ HiKOKI ze zbiornikiem 35l ze stali nierdzewnej to najbardziej pojemny model z unikalnej linii odkurzaczy Hikoki. Modele YE i YB charakteryzują się kompaktową i lekką budową o wyjątkowym wzornictwie w stylu japońskiej marki elektronarzędzi. Praktyczną cechą konstrukcji jest płaska górna pokrywa, która może stanowić dużą podporę lub podręczny blat roboczy. Stabilność gwarantuje szeroki kołnierz z aż pięcioma skrętnymi kółkami, które można zablokować. Ergonomię zwiększa również duży włącznik i tryb automatycznego uruchomienia podłączonym elektronarzędziem. Gniazdo 230V daje możliwość zasilania maszyn o maksymalnej mocy znamionowej 2400W.

3. Starmix iPulse L-1635

profesjonalny odkurzacz przemysłowo-budowlany do ciągłej i wymagającej pracy zarówno z suchymi, jak i mokrymi odpadami. Odkurzacz posiada system Permanent Clean polegający na automatycznym oczyszczaniu filtrów za pomocą impulsów elektromagnetycznych podczas pracy, co gwarantuje niezakłócone funkcjonowanie bez potrzeby przerywania pracy. Model Starmix iPulse L-1635 Top posiada relingi do mocowania systainera typu tanos oraz pałąk do pchania. Możliwość pracy zarówno z otwartymi workami polietylenowymi wielokrotnego użytku, jednorazowymi workami filtrującymi, jak i praca bezworkowa. Zatyczka zbiornika umożliwia transport odkurzacza wraz z odpadami wewnątrz zbiornika. Lepsze parametry ssące przy zachowaniu tej samej mocy silnika. Zbiornik o pojemności 35 litrów (brutto) z łatwością pomieści 25 litrów suchych zabrudzeń i 22 litry płynów. Silnik typu bypass o mocy 1600W zapewnia dwa oddzielne obiegi powietrza, co gwarantuje podwójne, optymalne chłodzenie silnika.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze