Strona głównaOgródRanking kos spalinowych

Ranking kos spalinowych

Wielu marzy o idealnym trawniku wokół domu. Nie jest on możliwy bez odpowiedniego sprzętu, który pomoże nam zapewnić równo skoszony trawnik. Do tego potrzebujemy idealnego sprzętu, a dokładnie idealnej kosy spalinowej. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, można wybierać pod względem marki, ceny, a nawet kształtu i koloru kosiarki. Jednak jeżeli nie mamy możliwości przetestowania kosy spalinowej, możemy nie mieć pewności, czy ona sprawdzi się podczas koszenia, dlatego warto skorzystać z rankingów podkaszarek spalinowych, ponieważ ten test ktoś już za nas zrobił. W rankingach kos spalinowych mamy zestawienie modeli pod względem ich parametrów i możliwość porównania, który jest lepszy. Możemy również sugerować się opiniami osób, które zakupiły dany model kosiarki spalinowej.

Ranking kos spalinowych w 2022 roku

Najlepszą kosą w 2022 roku okazała się wykaszarka marki Makita EBH341U. Jest to najlepsza kosa spalinowa w 2022 roku. Pomimo silnika spalinowego, nie emituje dużo spalin, jest bardzo wydajna, dzięki silnikowi o mocy 1,07 kW. Posiada czterosuwowy zbiornik paliwa o pojemności 0,87 l. Inną, równie bardzo dobrą kosą spalinową według rankingu podkaszarek spalinowych, okazał się model DEMON RQ580.  Jest dosyć tania, a moc jej silnika wynosi 3,8 kW. Ma dwusuwowy zbiornik paliwa o pojemności 0,8 l. Pod uwagę wziąć można również kosę spalinową Bass Polska 8658B. Cena również jest stosunkowo niska. Ma silnik o mocy 4,4 kW oraz dwusuwowy zbiornik o pojemności 1,2 l. W tym zestawieniu najlżejszą podkaszarką spalinową jest Makita, a najcięższą DEMON. Ranking kos spalinowych powstał na podstawie opinii użytkowników, którzy posiadają lub korzystali z danych modeli, a więc są one przetestowane podczas używania. 

Ranking kos spalinowych do 1000 złotych.

Kosy spalinowe do 1000 złotych są to kosy już z wyższej półki. Z reguły są to dobre urządzenia, na które rzadko narzekają użytkownicy. Są wytrzymalsze, silniejsze, a więc sprawdzą się szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z rozwiązania, jakim są podkaszarki. Najlepsze modele kos spalinowych w tej kwocie to kosy marki Stihl. Producent zapewnia model, który sprawdzi się w przydomowych ogródkach, a tym samym jest lekki i ergonomiczny. Firma produkuje niezawodne podkaszarki, z których mogą skorzystać amatorzy, jak i osoby mające do czynienia z kosami spalinowymi. Jednak ranking kos spalinowych do 1000 złotych w 2022 roku wygrały Alko podkaszarka BC 330 MT, która ma silnik spalinowy dwusuwowy o mocy 0,9 kW oraz Makita, model EM3400U, o mocy silnika 1,56 kW. Jest nieco lżejsza niż poprzedniczka, bo waży 6,5 kilograma, a więc jest naprawdę lekka. Dodatkowo posiada czterozębną tarczę tnącą, z głowicą umożliwiającą zamontowanie 2 żyłek. Za kwotę 1000 złotych można nabyć naprawdę dobry sprzęt. Od kosy spalinowej za tą cenę wymaga się ogromnej niezawodności oraz wszechstronności. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosy? Przede wszystkim szerokość koszenia, mała masa sprzętu, rodzaj uchwytu rowerowego, który umożliwi dopasowanie do własnych potrzeb, a także zestaw startowy oferowany przy zakupie podkaszarki, a więc ostrza, olej do silnika, dodatkowy zapas żyłki, a także bardzo ważne, solidnie wykonana osłona ostrzy. Powinno się zwrócić również uwagę na moc silnika. Zazwyczaj w tych modelach są słabsze, niż w przypadku tańszych, a więc sugerowanie się opinią, że droższe, znaczy mocniejsze, nie zawsze jest prawdziwe. Chociaż mimo słabszego silnika, inna, bardziej innowacyjna konstrukcja modelu, a także zmiany w układzie napędu, mogą powodować, że słabszy model będzie bardziej wydajniejszy. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze