Strona głównaOpinie o firmachRiwall - opinie. Co to za firma?

Riwall – opinie. Co to za firma?

Wybór sprzętu, tego do domu, warsztatu czy ogrodu jest nie lada wyzwaniem. Zakup takich przedmiotów wiąże się często z większym wydatkiem – nic więc dziwnego, że na proces zakupu poświęcamy więcej czasu. 

Lubimy porównywać oferty różnych marek. Szukając w Internecie myjek ciśnieniowych, odkurzaczy czy kosiarek, często powtarzającym się wątkiem na forach jest „Riwall – co to za firma?”. Z poniższego artykułu dowiesz się najważniejszych informacji o marce Riwall oraz poznasz niektóre z modeli, jakie marka ma w ofercie. 

Riwall – co to za firma?

Riwall – co to za firma? Riwall jest czeską marką produkującą m.in. odkurzacze, myjki ciśnieniowe, piły stołowe, podkaszarki i różnego rodzaju kosiarki. Jej polskim i jedynym dystrybutorem jest firma MIMAC Polska. 

Firma słynie z niezwykłej wytrzymałości sprzętu, który dodatkowo jest objęty 4 – letnią gwarancją w systemie door to door. Oznacza to, że producent zobowiązuje się do serwisu naszych urządzeń bez konieczności dowiezienia go do punktu naprawy – jedyne co musimy zrobić, to umówić odbiór sprzętu przez kuriera lub wizytę serwisanta, który rozwiąże problem w naszym domu. 

Kosiarki Riwall – opinie

O kosiarkach Riwall opinii w Internecie znajdziemy bardzo dużo, są one dość często wybierane przez konsumentów. Marka ma w ofercie kosiarki spalinowe, elektryczne oraz traktorki koszące. 

Elektryczne kosiarki Riwall mają opinie bardzo dobre. Chwalona jest ich lekkość, cena i cicha praca. 

Jeśli chodzi o spalinowe kosiarka Riwall, to opinie o nich są równie dobre. Producent ma ich w ofercie więcej (od elektrycznych), dlatego w Internecie znajdziemy sporo recenzji użytkowników. Doceniana jest przede wszystkim ich duża moc, szerokość koszenia, pojemność kosza i napęd. 

Kosiarka spalinowa Riwall 5170 – opinie 

Kosiarki spalinowe są przeważnie droższe od tych elektrycznych. Jest to spowodowane ich większą użytecznością, gdyż sprawdzają się one na większych i trudniejszych terenach. Ich niewątpliwym plusem jest również brak ciągnącego się kabla.

Kosiarka spalinowa Riwall 5170 opinie ma rewelacyjne. Wiele osób docenia jej powłokę stworzoną z dobrej jakości stali. 

Jej duże, porządne koła sprawiają, że kosiarką manewruje się naprawdę łatwo. Posiadacze kosiarki Riwall 5170 w opiniach podkreślają, że łatwość jej prowadzenia wynika także z napędu na tylne koła.

Jej kosz ma aż 70 l. Konsumenci bardzo chwalą możliwość 7 – stopniowej regulacji koszenia – od 25 mm do 75 mm.

Kosiarka spalinowa Riwall 51 cm 9w1 z napędem 5190 – opinie 

opinie o kosiarce riwall 5190 na allegro
Źródło: Allegro.pl

Model kosiarki spalinowej Riwall 51 cm 9w1 z napędem 5190 w opiniach wypada bardzo korzystnie. Chwalony jest jej miękki rozruch, który umożliwia łatwe odpalanie sprzętu. Nabywcy są zadowoleni z jej mocnego silnika i specjalnego noża, który umożliwia mulczowanie. Kosiarka ma również system mycia obudowy.

Myjka ciśnieniowa Riwall – opinie z forum

Myjki ciśnieniowe Riwall mają opinii z forum bardzo dużo. Jest to związane z ich dużą popularnością. Wynika ona przede wszystkim z dobrej jakości myjek. Użytkownicy doceniają myjki ciśnieniowe Riwall – opinie z forum są bardzo pozytywne. 

Każdy z modeli ma cechy, które odróżniają go od podobnych cenowo produktów innych marek. Chwalona jest przede wszystkim długość ich węża, nowoczesne pompy i duża moc.

Riwall kox l9 350 – opinie

Ten model wyróżnia bardzo duża moc – 3200 V. Na forach internetowych w wątkach o myjce ciśnieniowej Riwall kox l9 350 (opinie) przeczytać możemy, że użytkownicy są bardzo zadowoleni z jej długiego węża (10 m), lancy z 4 różnymi końcówkami, wygodnego zwijacza i porządnych kół, które umożliwiają komfortowy transport myjki. Model kox l9 350 w opiniach wypada naprawdę dobrze, dlatego warto jest zwrócić na niego uwagę, jeśli jesteśmy w trakcie szukania myjki. 

Riwall 230 bar 1500 w – opinie

Myjka ciśnieniowa Riwall 230 bar 1500 W opinie na allegro
Źródło: Allegro.pl

Myjka ciśnieniowa Riwall 230 bar 1500 W – opinie o tym modelu są bardzo pozytywne. Użytkownicy chwalą głównie dobry stosunek jakości do ceny – ten model jest tańszy od jego poprzednika Riwal kox l9 350.

Myjka sprawdza się nawet przy dużych zabrudzeniach. Działa bez zarzutu na powierzchniach drewnianych, na płytach meblowych z materiałów sztucznych, na elewacji, na płytach gipsowych czy przy myciu samochodu, czy roweru. W razie uszkodzenia sprzętu części do niego są bardzo łatwo dostępne. 

Warto pamiętać również o możliwości serwisu myjki w systemie door to door, dzięki któremu nie musimy w trakcie 4 lat gwarancji martwić się zakupem części w razie awarii myjki. 

Riwall PRO CZECHU 3500 – opinie

Odkurzacz przemysłowy Riwall PRO CZECHU 3500 w opiniach (w porównaniu do konkurencji) wypada zaskakująco dobrze. Nabywcy sprzętu chwalą różnorodność jego ssawek: do szczelin, tapicerki, parkietów, dywanów, paneli, posadzek magazynowych. Podkreślają również wygodę użytkowania, dzięki m.in. długiemu wężowi. Jego metalowe rury ssące są bardzo wytrzymałe. 

Nabywcy Riwall PRO CZECHU 3500 w opiniach podkreślają funkcjonalność odkurzacza, która spowodowana jest jego 4 – warstwową filtracją, dzięki której odkurzacz wyłapuje każdy brud. 

Odkurzacz piorący Riwall – opinie

Odkurzacze piorące Riwall w opiniach użytkowników są porządnym sprzętem na lata. Ich wytrzymałość jest doceniana przez wiele osób. 

Odkurzacze piorące Riwall w opiniach wypadają bardzo korzystnie. Służą nabywcom do prania tapicerki, dywanów, wykładzin. Nadają się również do odkurzania na sucho, co usprawnia proces prania. 

Riwall – dostępność do części zamiennych

Częstym wątkiem poruszanym na forach czy grupach internetowych jest „Riwall – dostępność do części zamiennych”. Nie należy się jednak o tę kwestię martwić, jeśli jesteśmy w trakcie naszej gwarancji. Firma zapewnia odbiór i naprawę zepsutego sprzętu na własny koszt. 

Jeśli nasza czas naszej gwarancji minął, to nie musimy zaprzątać sobie głowy problemami z dostępnością do części zamiennych narzędzi czeskiej marki. Dystrybutor MIMAC Polska dysponuje tymi częściami, dlatego w razie awarii warto jest się skontaktować z firmą. 

Piła stołowa Riwall 3200 – opinie

Piła stołowa Riwall 3200 w opiniach i rankingach wypada świetnie. Użytkownicy są zadowoleni z jej małej wagi, dzięki czemu korzystanie ze sprzętu nie jest męczące. Mimo niedużych rozmiarów jej konstrukcja jest solidna. Nabywcy doceniają jej dużą moc – 3200 W i prędkość obrotową – 5700 razy na minutę.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze