Strona głównaInneStylowy minimalizm i bujna roślinność

Stylowy minimalizm i bujna roślinność

Stylowy taras to marzenie wielu z nas. Niestety często zdarza się, że nie mamy pojęcia, w jaki sposób go urządzić. Jaką aranżacje wybrać, by cieszyć się wymarzonymi efektami? Jak sprawić, by nasze patio stało się naprawdę urokliwe? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Podstawami aranżacji nowoczesnego tarasu są prostota i zieleń. W jaki sposób wykorzystać je w naszym projekcie? 

Stylowy minimalizm

Modny taras jest przestronny oraz wolny od zbędnych bibelotów. Jak go urządzić? Podczas aranżowania naszej oazy spokoju postawmy na kilka sztuk dobrej jakości mebli najlepiej wykonanych z naturalnych materiałów. Wszelkie sprzęty powinny charakteryzować się prostym kształtem oraz brakiem przaśnych ornamentów. Zastanawiając się nad tarasowymi dodatkami, zdecydujmy się tylko na te, które okażą się niezbędne. Na nowoczesnym patio dobrze sprawdzą się na przykład metalowe lampy i szklane wazy. Za wszelką cenę unikajmy natomiast plastiku i kiczowatych drobiazgów. 

Bujna roślinność

Nic nie koi nerwów tak, jak czas spędzony w otoczeniu bujnej zieleni. Jeśli więc zależy nam, by nasz taras emanował spokojem i harmonią, zainwestujmy w duże rośliny doniczkowe o rozłożystych liściach i poustawiajmy je we wszystkich kątach naszego patio. Dodatkowo zasadźmy na nim kilka kolorowych, często kwitnących kwiatów, które nieco ożywią całą aranżację. Na tarasie dobrze zaprezentują się także wszelkiego rodzaju zioła i niewielkie sadzonki warzywne. 

Jakie meble sprawdzą się na tarasie najlepiej? 

Meble stanowią niezwykle istotny element aranżacji tarasu. Jak dopasować je do estetyki naszego patio? 

Wybór mebli zależy przede wszystkim od metrażu, jakim dysponujemy. Na dużym tarasie świetnie sprawdzi się sporych rozmiarów drewniany stół, przy którym wygodnie zjemy rodzinny obiad oraz bez problemu zorganizujemy wytworne przyjęcie dla całego grona naszych znajomych. Oprócz tego mając do zagospodarowania większą powierzchnię, możemy pokusić się również o kilka wygodnych foteli ogrodowych oraz zainwestować w leżaki i niewielki stolik kawowy, przy którym z przyjemnością zjemy śniadanie i napijemy się porannej herbaty. 

Na małym tarasie dobrze prezentują się sprzęty o niedużych gabarytach. W tym wypadku najlepsze okażą się niewielkie krzesła o intensywnych barwach, które staną się główną dekorację naszego patio. Dobrym uzupełnieniem całej aranżacji będzie niewielki, okrągły, wysoki stolik, który podkreśli oryginalny charakter tarasu i doda mu mnóstwo stylu. 

Gorąca atmosfera i przytulny klimat 

Urządzając taras, większości z nas zależy nie tylko na nowoczesnym designie, ale również na przytulnej i urokliwej atmosferze. Aby nasze patio stało się naprawdę klimatyczne, zainwestujmy w biokominki ogrodowe. Czym są eko-piece? 

Biokominki ogrodowe to ekologiczna wersja tradycyjnych palenisk. Do ich rozpalenia stosuje się specjalne paliwo, które nie emituje szkodliwych zanieczyszczeń. Biokominki cieszą się niezwykłą popularnością ze względu na swoją funkcję grzewczą, dzięki której wieczory na świeżym powietrzu przestają kojarzyć się z dokuczliwym chłodem. Dodatkowo widok tańczących płomieni dodaje naszemu patio sporo uroku i magicznej aury.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze