HomePoradyKontenery na gruz — Wrocław, gdzie wywieźć gruz?

Kontenery na gruz — Wrocław, gdzie wywieźć gruz?

Każda osoba robiąca większy remont, na przykład wybicie ściany lub skucie kafelek, spotyka się z problemem — co zrobić z gruzem? Nie można go oczywiście wyrzucić bezpośredniego do pojemnika komunalnego. Wówczas niezbędny jest specjalny kontener na gruz. Wrocław, jak i inne większe miasta, ma do wyboru wiele firm oferujących tego rodzaju usługi.

Kontenery na gruz —  Wrocław i nie tylko

Problem z tym, gdzie wywieźć gruz — Wrocław i inne miasta, jest naprawdę poważny. W końcu nikt nie chce celowo zaśmiecać miasta. Tego rodzaju odpady są bardzo kłopotliwe. Z tego powodu już podczas planowania remontu konieczne jest zatroszczenie się o właściwy rozmiar pojemnika. Do wyboru są różnego rodzaju kontenery na gruz. Wrocław przewiduje możliwość wynajmu nie tylko dużego, metalowego kontenera, ale także dużego worka, tak zwanego big baga, w którym pomieści się gruz na przykład z remontu niewielkiej toalety.

Kontener na gruz Wrocław – cennik

Zastanawiasz się, czy w przypadku kontenerów na gruz Wrocław cena jest wysoka? Oczywiście wszystko zależy od danej firmy. Sama cena pojemnika jest raczej podobna wszędzie, ale różnić się może kosztem dostawy na miejscu i późniejszym odbiorem. Każda firma zajmująca się wypożyczaniem kontenerów na gruz może także zastosować inne ceny za przedłużenie okresu wynajmu. Chcąc wypożyczyć kontenery na gruz Wrocław tanio, trzeba z pewnością porównać wszystkie oferty. Szansa na niższą cenę takiego wynajmu jest z pewnością poza szczytem sezonu budowlanego, czyli nie wiosną i latem. Jeżeli planowany przez ciebie remont nie jest duży i odbywa się wewnątrz budynku, lepiej przeprowadzić go wtedy i nieco zaoszczędzić.

Inną szansą na oszczędności są ogłoszenia typu “Przyjmę gruz Wrocław”. Pochodzą one od osób prywatnych lub firm, którym gruz jest potrzebny do prowadzonych przez nich prac. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz kilkaset złotych, ale także będziesz mieć możliwość sprawnego pozbycia się śmieci. Najlepszym sposobem na znalezienie kogoś chętnego na przyjęcie gruzu we Wrocławiu, jest zamieszczenie ogłoszenia “Oddam gruz Wrocław”. Najlepiej jest je umieścić na lokalnej tablicy ogłoszeń albo na przykład w mediach społecznościowych skupiających mieszkańców danego osiedla lub miasta.

Kontenery na gruz Wrocław: tanio, szybko i solidne

Jak we wszystkim, także tutaj ważna jest w przypadku kontenera na gruz cena. Wrocław to duże miasto, co może przekładać się również na cennik tego rodzaju usług. Cena zależy przede wszystkim od wielkości kontenera i w tym przypadku rozbieżności są naprawdę duże. Najmniejszy pojemnik kosztuje około trzysta pięćdziesiąt złotych. Im jest większy, tym cena znacznie wzrasta. Taki o pojemności około 6 m3 to koszt już ponad tysiąca złotych, a cena takiego mieszczącego 16 m3 gruzu oscyluje już wokół kwoty 2000 złotych. Przy wynajmie trzeba też zwracać uwagę na fakt, że nie każdy rodzaj pojemnika nadaje się do przechowywania w nim każdego rodzaju odpadów. Tańsze będą te przeznaczone tylko na ziemię, kamienie, cegłę i beton. Więc jeżeli masz zamiar wyrzucić także na przykład stare meble albo uszkodzoną wannę, zapłacisz więcej. Cena może być także uzależniona od czasu wynajmu. W tym przypadku od razu z firmą oferującą podstawienie kontenerów na gruz Wrocław warto się dogadać, co do dopłat za ewentualne przedłużenie najmu.

Poza przejrzeniem internetu i stron większych firm z branży, zawsze warto także sprawdzić lokalne ogłoszenia. Być może reklamuje się tam ktoś, kto chce przyjąć gruz Wrocław, przez co oszczędzi ci sporo problemów i wydatków. 

Koniecznie pamiętaj o wynajęciu odpowiedniego kontenera na gruz. Wrocław, ale także oczywiście inne miasta, za pośrednictwem swoich służb takich jak straż miejska, nakłada wysokie mandaty na zapominalskich. Wywóz czystego gruzu zawsze jest bardziej opłacalny pod względem finansowym. Chodzi także o kwestie późniejszych możliwości jego wykorzystania. Zanieczyszczony gruz staje się odpadem, dla którego nie ma w zasadzie ponownego zastosowania. Stąd wyższa kwota.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze