Strona głównaOpinie o firmachDrewno i pellet Sylva - opinie, co mówią na forum?

Drewno i pellet Sylva – opinie, co mówią na forum?

Firma Sylva pochodzi z Francji. Powstała ona w 1948  roku w Sainte Florence (Wandea) jako mała stolarnia prowadzona przez Pierre’a Piveteau Père. Z biegiem lat rodzinne przedsiębiorstwo coraz bardziej rozrastało się. W 1954 roku zakupiony został tartak. W 1994 roku Sylva otwiera swoje podwoje dla polskich klientów – firma uruchamia swój tartak w Polsce w Wielu. 

Przedsiębiorstwo zapewnia na swojej stronie, że pasja do drewna od samego początku napędzała rodzinną misję, jaką była chęć budowania wspaniałej, statecznej przyszłości dla kolejnych generacji, przy wykorzystania każdego drzewa. Firma szczyci się tym, że stale rozszerza wykorzystywanie drewna w budownictwie, wlewając w to swoje ,,serce’’. Ponadto w miejsce wyciętych drzew sadzi nowe, czym usiłuje zachowywać równowagę w przyrodzie.

W tekście przybliżymy opinie z forum na temat dwóch podstawowych produktów, jakie są dostępne w ofercie firmy Sylva. Podzielimy je na dwie części: osobno przedstawimy opinie o pellecie Sylva i osobno opinie o drewnie. 

Zobacz: Ekogroszek Ogień – opinie, z jakiej kopalni pochodzi? Testy, parametry, kaloryczność

Pellet Sylva – opinie 

Opinie o pellecie Sylvia są w większości bardzo przychylne, o czym będzie można przekonać się w dalszej części tekstu. Warto nadmienić w tym miejscu, że pellet oferowany przez Sylvę wytworzony został w 100 procentach z drewna iglastego. Produkt ma odpowiednie atesty. Każdy worek waży 15 kg. Jeżeli ktoś zdecyduje się zakupić go hurtem, to na jednej palecie znajdzie 66 worków.

Pellet Sylva – opinie na forum 

Na forum portalu Oferteo można znaleźć opinie na temat pelletu Sylva. Jeden z użytkowników pisze, że od kilkunastu lat nabywa pellet drzewny od francuskiego producenta. Zwraca uwagę na na duży profesjonalizm firmy, jak i szybkość w realizacji zamówienia. Jak pisze, od lat zamawia pellet telefonicznie, rozmowa zawsze jest bardzo rzeczowa. Opał dostarczany jest o wyznaczonym terminie, płatność można dokonywać w wygodny dla siebie sposób. 

Na forum Leroy Merlin również dominują pozytywne opinie o pellecie Sylva. Można tam przeczytać, że produkt dobrze się spala, ekspresowo nabija temperaturę. Jeden z forumowiczów podejrzewa wręcz, że negatywne opinie (o których za chwilę) są spowodowane pomyleniem opisywanego przez kogoś towaru. 

Źródło: leroymerlin.pl

Inny użytkownik w swojej opinii o pellecie Sylva zachwala czas rozpalania do 4 minut oraz zwraca uwagę, że produkt nie kopci się, przez co jest bardzo mało uciążliwego popiołu, a sam produkt nie pozostawia tzw. spieków w piecu, tylko wypala się do cna. Klient stwierdza także, że cena za pellet jest stosunkowo wysoka, ale za jakość, jaką dostarcza, warto jest dopłacić nieco do zakupu.

W nielicznych negatywnych opiniach udostępnionych na forum Leroy Merlin, można było przeczytać, że pellet w trakcie spalania wydziela bardzo nieprzyjemny zapach chemii. Konkluzja opinii o pellecie Sylvia jest taka, że klient podejrzewa, iż do produkcji zakupionego towaru użyto płytę meblową.

Źródło: leroymerlin.pl

Drewno Sylva – opinie 

Bardzo trudno znaleźć w internecie opinie o drewnie Sylva. Wynika to najpewniej z faktu, że firma sprzedaje gotowe wyroby z drewna, a nie samo drewno. Jednak jeżeli skupimy się na jakości stworzonych z tego surowca elementów, czyli desek, to można znaleźć trochę komentarzy internautów.

Na jednym z forów budowlanych użytkownicy zamieszczali opinie o drewnie Sylva, że jest ono bardzo mocne i wytrzymałe, gdyż zakupione legary cechowały się ładnym wyprofilowaniem oraz dużą wytrzymałością. Kładzione było na nie ,,naprawdę spore obciążenie’’, które produkty Sylva bez trudu wytrzymywały.

Inny bywalec forum zaznaczył w swej opinii, że drewno jest solidne i ,,swoje kosztuje’’, ale za jakość i pewność, że ,,nic nie runie’’ trzeba wydać więcej, co dla nabywcy jest zrozumiałe. Ponownie, jak poprzedni nabywca, ten również stwierdził, że legary są ładnie przycięte oraz ich wymiary są zgodne z tymi, jakie podaje na swojej stronie internetowej producent.

W tekście można było przeczytać opinie z forum na temat dwóch podstawowych wyrobów, oferowanych przez tartak Sylva. Zarówno opinie o pellecie Sylvia, jak i opinie o drewnie sprzedawanym przez francuskiego producenta.

Zobacz: Żywica na balkon – opinie. Cena za metr, jaka najlepsza?

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze