Strona głównaOgrzewanieGrzejniki Idmar - opinie, testy, cennik, co mówią na forum?

Grzejniki Idmar – opinie, testy, cennik, co mówią na forum?

W naszym klimacie wręcz obowiązkowe w każdym budynku jest ogrzewanie, bez którego przebywanie w nim zimą, a nawet i jesienią lub wiosną po prostu nie byłoby możliwe. Jednym z częściej spotykanych sposobów w domach oraz mieszkaniach jest zastosowanie grzejników. Jaką opinią cieszą się grzejniki Idmar, ile one kosztują i czy są dobrym wyborem według specjalistów z zakresu techniki grzewczej?

Sprawdź: Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia?

Grzejniki Idmar – opinie

Zanim przejdziemy do dotyczących grzejników Idmar opinii warto nieco zapoznać się z tą marką grzejników i nie tylko. Idmar jest bowiem polską firmą, która specjalizuje się w szeroko pojętej technice grzewczej. To przedsiębiorstwo powstało w 1984 i na początku zajmowało się produkcją armatury instalacyjnej jeszcze jako niewielki rodzinny zakład. 

Dzisiaj rozmach, z jakim operuje firma Idmar w niczym nie przypomina małego rodzinnego zakładu z lat 80. XX wieku. Jest to bowiem spory producent przedmiotów z zakresu techniki grzewczej, który zatrudnia ponad 200 pracowników i posiada cztery lokalizacje. Idmar działa nie tylko w Polsce, ale też na rynkach zagranicznych i może pochwalić się między innymi posiadaniem jednej z najnowocześniejszych linii produkcyjnych grzejnika panelowego, na której spotkamy aż 15 automatycznych robotów. 

Źródło: www.castorama.pl

Nie można również zapomnieć o poznaniu oferty firmy Idmar w zakresie grzejników. Tworzą ją przede wszystkim grzejniki stalowe, które są wykonywane z zimnowalcowanej blachy stalowej, która jest także zabezpieczana przed korozją, co jest szczególnie ważną informacją w kontekście grzejników łazienkowych, które pracują w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności i bez odpowiedniego zabezpieczenia mogłyby być narażone na szybką korozję. Grzejniki wykonywane ze stali to nie jedyne grzejniki, które spotkamy w ofercie firmy Idmar. Przeglądając cennik, można bowiem zauważyć również grzejniki aluminiowe, które są odporne na korozje, a także bardzo szybko się nagrzewają.

Co więc mówią opinie dotyczące grzejników Idmar? Przede wszystkim osoby, które zdecydowały się na montaż grzejników Idmar chwalą ich stosunek jakości do ceny. Są one dostępne w bardzo dobrych cenach, które zdecydowanie wyróżniają grzejniki Idmar na tle konkurencyjnych konstrukcji. 

Nie każda dotycząca grzejnika Idmar opinia jest jednak pozytywna. Specjaliści wskazują na to, że gęstość ich radiatora jest nawet dwukrotnie gorsza niż w grzejnikach oferowanych przez konkurencję. Ponadto grzejniki Idmar są objęte krótszą gwarancją niż wiele grzejników, które są produkowane przez konkurencyjne przedsiębiorstwa. 

Sprawdź: Jak ogrzać warsztat?

Grzejniki Idmar — opinie na forum

Oczywiście opinie dotyczące grzejników można również sprawdzić na forach internetowych, których użytkownikami są nierzadko osoby pracujące przy produkcji grzejników, czy też zajmujące się ich profesjonalnym montażem. Tam podobnie jak na stronach, gdzie oferuje się grzejniki Idmar powtarza się często argument, który przemawia za tymi grzejnikami i są nimi ceny. Cennik firmy Idmar jest bowiem bardzo przyjazny dla klienta i pozwala na zakup atrakcyjnych wizualnie grzejników w naprawdę rozsądnych cenach. 

Inna kwestia, na którą wskazują użytkownicy forów to same parametry grzejników Idmar. Do pomiaru na przykład mocy używa się innego sposobu, który pozwala na jej zawyżenie, przez co porównując grzejniki, może wydawać się, że Idmar oferuje mocniejsze grzejniki, podczas gdy w rzeczywistości jest ona niższa niż w konkurencyjnych grzejnikach. Jest to wymieniane jako jedna z największych wad. 

Sprawdź: Pompa ciepła czy folie grzewcze – co się bardziej opłaca?

Przeglądając forum można również trafić na opinie mówiące o wyglądzie grzejników Idmar. W dzisiejszych czasach wbrew pozorom to również ma znaczenie, gdyż grzejnik ma nie tylko ogrzewać pomieszczenie, lecz również dobrze się w nim prezentować, co widać szczególnie w łazienkach, gdzie grzejnik nierzadko stanowi centralną część pomieszczenia. Zarówno zwykłe grzejniki Idmar, jak i te dekoracyjne prezentują się naprawdę estetycznie i świetnie będą pasować do nowoczesnych wnętrz, które obecnie się projektuje.  

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze