Strona głównaRemontFestool CS 70 - cena, opinie, dane techniczne, test

Festool CS 70 – cena, opinie, dane techniczne, test

Występująca w trzech wariantach pilarka stolikowa, odznaczająca się przede wszystkim niemiecką niezawodnością oraz technologiami ulepszanymi od ponad trzydziestu lat, to jeden z najbardziej pożądanych narzędzi warsztatowych. Jeśli przyjrzeć się z bliska pilarce Festool CS 70, dane techniczne już same w sobie robią wrażenie i sprawiają, że chce się to narzędzie wypróbować.

Tak zaawansowane technologicznie narzędzia dają nie tylko niebywałe możliwości warsztatowe i produkcyjne, ale również znaczącą przewagę nad konkurentami. Pewnie to z tego powodu, jeśli gdzieś w sieci pojawia się ogłoszenie: „Festool CS 70 sprzedam”, chętnych naprawdę nie brakuje. W takim razie czy za CS 70 Precisio Festool cena jest odpowiednia, a może wygórowana? I co dokładnie oferuje niemiecki producent?

Festool CS 70 – dane techniczne

Precyzja, o jakiej zapewniają w Festool CS 70 dane techniczne, mają przełożenie na rzeczywistość. Klienci potwierdzają, że stworzenie przekroju poprzecznego nawet o szerokości do 320 mm jest nie tylko idealnie precyzyjne, ale również błyskawiczne. Przy zastosowaniu kąta czterdzieści pięć stopni przekroje mogą mieć nawet 226 mm. Kolejna rzecz, jaką trzeba powiedzieć o Festool CS 70 – opinie również są w tej kwestii zgodne – to wielość możliwości, jakie urządzenie. Wzdłużne przekroje można tworzyć nawet do wysokości 70 mm.

Piła Festool CS 70 EB

Jeśli tarcza pilarska będzie ustawiona pod kątem, możliwe będzie stworzenie przekrojów skośnych, zawierających się w przedziale między -2 a 47 stopni. Jest jedna rzecz, o których w przypadku Festool CS 70 opinie mówią stale: jest to tworzenie przekrojów krytych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie jest wymagany do tego demontaż – wszystko za sprawą wykorzystywanego klina. Festool CS 70 testy dotyczące mocy silnika również przechodzi śpiewająco. Urządzenie jest zasilane silnikiem 2100 W, generującym już na biegu jałowym prędkość obrotową rzędu 2 000 – 4 200 min-1.

Opinie o Festool CS 70 - cena, opinie, dane techniczne, test

Festool CS 70 – testy

Przeprowadzane na Festool CS 70 testy tylko utwierdzają w przekonaniu, że narzędzie jest doskonałym wyborem. Szczególnie dobrze oceniana jest przez użytkowników przykładnica kątowa, pozwalająca na błyskawiczne przestawienie cięcia poprzecznego na wzdłużne. Urządzenie posiada również praktyczne zabezpieczenie przeciw odpryskom, dlatego tworzone przekroje nie posiadają wyrw. W przypadku wersji mobilnych da się zestaw rozszerzyć i stworzyć z niego urządzenie stacjonarne. Można też od razu wybrać wersję ze stołem przesuwnym i zestawem do odsysania. Wiele o Festool CS 70 opinii wskazuje, że zdecydowanie najwięcej możliwości daje warsztatowy, rozbudowany zestaw wraz z niezbędnymi akcesoriami.

CS 70 Precisio Festool – cena

Podawana przez producenta za Festool CS 70 cena również ma trzy warianty, w zależności od wybranej wersji i stopnia jej rozbudowania. Sam model pilarki stolikowej Festool CS 70 cenowo zaczyna się od kwoty 10 300 złotych brutto w wersji z oznaczeniem EBG, przez 8 700 złotych brutto w wersji EG, aż po najbardziej rozbudowaną wersją EBG-Set Festool CS 70 – cena tej ostatniej opcji to wydatek rzędu 18 300 złotych brutto.

Piła Festool Precisio CS 70

Mimo pozorów, CS 70 Precisio Festool cenę ma niewygórowaną, jeśli wziąć pod uwagę zastosowane wszystkie nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Najkorzystniej wypada oczywiście ostatnia wersja Festool CS 70, cena zawiera bowiem wszystkie możliwe dodatki, takie, jak elementy przedłużające blat roboczy stołu, prowadnicę wzdłużną, przesuwny stół czy zestaw do odsysania. To prawdziwa maszyna, która sprawdzi się nawet w większych zakładach.

Festool CS 70 – sprzedam, czyli jak taniej kupić dobry sprzęt?

Narzędzia z tak wysokiej półki dla niektórych, zwłaszcza amatorów, pod względem budżetowym leżą poza zasięgiem. Istnieje jednak dobra metoda na kupienie wciąż sprawnego i gwarantującego satysfakcję sprzętu, jednak w niższej cenie. Sprawdzając internetowe ogłoszenia można czasem natrafić na treści typu: „Festool CS 70 sprzedam”. Najczęściej to okazuje, które łatwo i szybko można przegapić. Używane Festool CS 70 opinie mają tak dobre, jak te prosto z taśmy produkcyjnej. To znaczy, że dobrze jest szukać promocji lub rozejrzeć się za pilarką stołową Festool CS 70, chociażby po… lombardach.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze