Strona głównaNarzędziaJak działa system poziomowania płytek?

Jak działa system poziomowania płytek?

Płytkarze w trakcie poziomowania płytek, stosują wiele różnych metod i rozwiązań. Najczęściej fachowcy stosują krzyżaki, poziomice, czy lasery krzyżowe, mimo wszystko są to metody, które należą do żmudnych zadań, i w których łatwo popełnić błędy. W przypadku poziomicy i przykładania jej do powierzchni płytki, wystarczy zbyt duży nacisk, aby spowodować obniżenie się płytki, a tym samym zaburzenie całego poziomu. W tym celu, aby ułatwić wykonywanie takich czynności, powstały różne systemy poziomowania płytek podłogowych, na ścianie i wielokrotnego użytku. Takie systemy to innowacyjne rozwiązanie, które najczęściej składa się ze specjalistycznych klipsów oraz klinów. W dalszej części wpisu, sprawdzimy, jaki system poziomowania płytek wybrać, czy warto stosować takie rozwiązania, i jakie pojawiają się opinie na forum.

Jaki system poziomowania płytek wybrać?

W takim razie, jaki system poziomowania płytek wybrać? Przede wszystkim na rynku pojawia się wiele producentów, którzy oferują różne systemy do poziomowania płytek, jednym z nich jest producent Marten. Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie systemy do poziomowania płytek podłogowych i na ścianę, które przyczyniają się do efektywniejszego ustawiania kafelek. W skład zestawu wchodzą jednorazowe klipsy i kliny wielokrotnego użytku, ze względu na jakość wykonania, na forum pojawia się wiele pozytywnych opinii fachowców, którzy podkreślają dokładność wykonania elementów systemu. To, dlaczego warto zdecydować się na system poziomowania płytek firmy Marten, to zachowanie najwyższych standardów produkcyjnych, które są potwierdzone licznymi certyfikatami i atestami, w związku z tym klipsy i kliny można w prosty sposób ustawić dłońmi. Systemy poziomowania płytek firmy Marten, w odróżnieniu od konkurencji, mogą być również stosowane zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Pojawia się na forum wiele opinii, które opisują inne, gorszej jakości systemy poziomowanie, które nie wytrzymywały naprężenia i ciężaru, a tym samym pękały, w ostateczności przyczyniając się do powstawania osunięć.

System poziomowania płytek wielokrotnego użytku – jakie są opinie?

Zestawy systemów do poziomowania płytek przeważnie są wielokrotnego użytku, dlatego stanowi ono wygodne rozwiązanie o dużym udogodnieniu, w przypadku osób, które przeprowadzają regularne zlecenia w branży remontowo-budowlanej. Przede wszystkim tego rodzaju systemy zyskują pozytywne opinie na forum, ponieważ są one niezwykle proste w użyciu. Takie systemy poziomowania płytek wielokrotnego użytku sprawiają, że układanie jest zdecydowanie szybsze i w dużej mierze skraca czas pracy. Poprzez stosowanie takich rozwiązań, kafelki poziomują się w równomierny sposób, i w ten sposób nie ma konieczności dobijania i przeprowadzania ciągłej kontroli za pomocą poziomicy ich prawidłowego ułożenia.

System poziomowania płytek na ścianie – czy warto?

Każdy fachowiec, który zajmuje się przeprowadzaniem generalnych remontów, powinien być wyposażony w podstawowe narzędzia tj. przecinarka do cięcia płytek, kompleksowe zestawy narzędzi, przyssawki, i systemy poziomowania płytek. Jednak mimo wszystko pojawia się wiele zapytań na forum, czy warto stosować systemy poziomowania płytek na ścianie? Takie systemy charakteryzują się swoją prostotą, dlatego nawet osoby, które nie posiadają dużego doświadczenia w układaniu płytek mogą poczuć się jak profesjonaliści. Kolejnym czynnikiem, dlaczego warto stosować te systemy jest to, że czas pracy znacznie się skraca.

Warto pamiętać o tym, że stosowanie systemu poziomowania płytek jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, niż stosowanie klasycznych krzyżyków. Takie rozwiązanie jest niezwykle cenną metodą w trakcie remontu, czy wykonywania innych prac. Dodatkowo takie zestawy, dzięki wykonaniu, są niezwykle praktyczne i nadają się do wielokrotnego użytku, i można jest wykorzystywać w trakcie poziomowania powierzchni pionowych (na ścianach) i poziomych (na podłodze). Pojawia się na forum wiele opinii ekspertów, które mówią to, że takie rozwiązanie zwiększa wydajność pracy.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze