Strona głównaOgródGutbrod - co to za firma? Opinie o kosiarce, traktorku, wertykulatorze

Gutbrod – co to za firma? Opinie o kosiarce, traktorku, wertykulatorze

Firm produkujących kosiarki, traktorki koszące czy wertykulatory jest na rynku mnóstwo. Ich kupno to większy wydatek, więc nie ma się co spieszyć. W tym artykule przedstawiam Ci najważniejsze informacje o wyżej wymienionych sprzętach marki Gutbrod. Dowiesz się, co to za firma, jakie ma opinie, jak wygląda dostępność części zamiennych do ich urządzeń oraz jakie są traktorka Gutbrod 2500 dane techniczne. Zapraszam do lektury.

Gutbrod – co to za firma?

Gutbrod – co to za firma? Otóż Gutbrod na początku był niemieckim producentem, ale od wielu lat marka należy do amerykańskiej spółki MTD. Jakie sprzęty Gutbrod znajdziesz w sklepach? Głównie są to kosiarki, traktorki oraz wertykulatory. Z racji, że są to najpopularniejsze urządzenia tej marki, to w tym artykule przyjrzymy się właśnie im. 

Gutbrod – opinie

Teraz każdy większy i mniejszy wydatek boli bardziej niż kiedykolwiek – ceny idą w górę, a niestety nasze wypłaty nie rosną w tak zawrotnym tempie. Przez to analizujemy, czy warto wydawać na daną rzecz pieniądze, prześwietlamy i sprawdzamy, co to za firma, od której chcemy coś kupić i przeglądamy dziesiątki stron na forach w poszukiwaniu opinii o danym sprzęcie. 

Postanowiłam zaoszczędzić Ci godzinnego researchu i zebrałam wszystkie informacje o Gutbrod w jednym artykule. Jednak pamiętaj, że opinia to nic innego jak nasze subiektywne zdanie. To, że komuś dany sprzęt się nie spodobał, wcale nie znaczy, że Tobie by się on nie sprawdził. Mamy inne standardy i ktoś może dany przedmiot określić mianem wyrzucenia pieniędzy w błoto, a ktoś wystawi mu super opinie. Tak samo działa to w drugą stronę – ktoś może być usatysfakcjonowany działaniem czegoś, a Ty niekoniecznie będziesz zadowolony z tego urządzenia. Jakie Gutbrod ma opinie? Co sądzą o ich kosiarkach, traktorkach i wertykulatorach ich użytkownicy? Sprawdzamy!

kosiarka traktorek gutbrod
Kosiarka Gutbrod

Kosiarka traktorek Gutbrod opinie

Jakie kosiarka traktorek Gutbrod opinie ma na forach? Oczywiście opinie różnią się w zależności od modelu – jest bardzo wiele modeli kosiarek traktorków Gutbrod. Opinie o tym sprzęcie są raczej pozytywne. Jeden z użytkowników modelu GLX 105 RA chwali płynność jazdy, dużą szerokość koszenia, aż pięciostopniową regulację wysokości koszenia oraz to, że kosiarka ma zawory, które umożliwiają automatyczne mycie hedera.

Inny model kosiarki traktorka Gutbrod w opiniach wypada równie dobrze, co jego poprzednik. Mowa tu o 22 KM v2 – jego użytkownicy chwalą silnik kosiarki traktorka, który wykonany został przez renomowanego producenta Briggs & Stratton. Ten model ma pompę oleju, dzięki której z łatwością skosisz trawnik na pochyłym terenie. W tej kosiarce traktorku –  w opiniach – chwalony jest też duży promień skrętu, dzięki któremu łatwo jest manewrować.

Traktorek Gutbrod opinie 

Jakie traktorki Gutbrod opinie mają w sieci? Nie ma ich za wiele, ale te, które udało mi się znaleźć raczej chwalą ten sprzęt od Gutbrod. W jednej z opinii przeczytać można, że zużywają mało paliwa, przez co ich utrzymanie nie jest bardzo drogie. 

Czego jeszcze dowiedzieć można się o traktorkach Gutbrod w opiniach? Na przykład tego, że są one wyjątkowo mało awaryjne. Traktorki są podobno bardzo zwrotne, przez co można z łatwością poruszać się nimi na bardziej wymagającym terenie. Ich obsługa jest dość intuicyjna, a wiele modeli można wyposażyć dodatkowo w pług do odśnieżania czy w piaskarkę.

Wertykulator Gutbrod opinie

Wertykulatory Gutbrod – opinie o tym urządzeniu są bardzo podobne do opinii o kosiarkach traktorkach. Ludzie chwalą ich silniki (Briggs & Stratton) oraz płynną regulację głębokości. Wertykulatory Gutbrod opiniowane są jako dobry i łatwy w obsłudze sprzęt, do którego całkiem  łatwo dostać części zamienne.

Traktorek Gutbrod części

Czy do traktorka Gutbrod części zamienne łatwo jest dostać? Na portalach sprzedażowych jest ich trochę, jednak najlepiej jest się w temacie dostępności części do traktorka Gutbrod zorientować w jakimś warsztacie, w którym naprawiane są sprzęty ogrodowe. Specjaliści najlepiej wiedzą, czy jest problem z częściami zamiennymi do danego modelu, czy nie. 

Jak wypada model traktorek Gutbrod 2500? Dane techniczne to:

  • długość: 205 cm
  • szerokość: 95 cm
  • wysokość: 100 cm
  • waga: 500 kg
  • pojemność silnika: 845 ccm, 
  • moc: 20 KM przy 3000 obr/m
  • prędkość max: 20 km/h

Opinie o Gutbrod 2500 są w przeważającej części pozytywne. Użytkownik forum napisał, że konstrukcja tego traktorka bardzo mu odpowiada. Według innych opinii, jego silnik nie zużywa dużo paliwa. Użytkownicy Gutbrod 2500 nie mieli żadnych problemów ze sprzęgłem. Na forum poruszono kwestie tego, że tył traktorka jest dość lekki, ale nie utrudnia to jazdy – zwłaszcza, jeśli ma się przyczepę jednoosiową. 

Już znasz opinie o Gutbrod. Wiesz już, co jego użytkownicy myślą o traktorkach, wertykulatorach oraz kosiarkach traktorach. Bardzo dużo modeli kupisz z drugiej ręki. Tego typu sprzęty są dość drogie, więc może uda Ci się znaleźć używany traktorek czy kosiarkę Gutbrod w dobrej cenie i w dobrym stanie.

Sprawdź też:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze