Strona głównaCennik budowlanyIle kosztuje gotowy beton w workach?

Ile kosztuje gotowy beton w workach?

Gotowy beton w workach to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych, które można spotkać na każdej budowie. Przede wszystkim jest to zaprawa cementowa, którą zastępuje się tą, pochodzącą z betoniarni przemysłowej, lub tej zwykłej betoniarki.  Gotowy beton w workach, jest najczęściej stosowany do słupków, pod słupki ogrodzeniowe, budowy mniejszy murków i nadproży. Głównie stosowany do mniejszych robót, które należy wykonać w szybkim czasie, a nie ma innej możliwości, aby wykorzystać inny sprzęt budowlany. W dalszej części wpisu wyjaśnimy, ile kosztuje gotowy beton i czym dokładnie się charakteryzuje jego popularność.

Gotowy beton w workach

W takim razie skąd pochodzi popularność gotowego betonu w workach? Gotowy beton w workach to materiał, który można wykorzystać tak naprawdę na każdym etapie budowy. W przypadku, gdy wykonuje się bardziej zaawansowane prace, które dotyczą stawiania fundamentów, sufitów czy schodów, najczęściej zamawia się dużą ilość gotowego betonu z betoniarni, jednak w przypadku, gdy nie ma możliwości skorzystania z większego sprzętu najczęściej jesteśmy zdani na alternatywne opcje. Oczywiście istnieje możliwość samodzielnego wyrobienia takiej mieszanki, wykorzystując cement, kruszywa i wodę, jednak mimo wszystko w ostateczności taka mieszanka nie będzie mrozoodporna, i nie będzie ona miała wymaganych parametrów. W związku z tym warto skorzystać z szybszych i wygodniejszych rozwiązań, jakim jest gotowy beton w workach, którego cena jest dość niska.

To, czym charakteryzuje się taka mieszanka to domieszki oraz inne dodatki, które są zawarte w betonie, przede wszystkim to one są odpowiedzialne za te właściwości. Najczęściej przed wykonaniem takiej zaprawy powinno się taką mieszankę zalać wodą  przed wykonaniem wylewki pod słupki ogrodzeniowe, murków czy nadproży. Najczęściej gotowy beton wiążę już po 48 godzinach.

W sieci znaleźć można wiele informacji o tym, że sposobów na podawanie wody do takiej zaprawy jest wiele. Najczęściej podaje się przykłady, w których zaoszczędzając czas oraz wszelkie inne pojemniki, oraz urządzenia do mieszania, wystarczy wlać wodę do otworu np.: do słupka ogrodzeniowego, po czym do takiego otworu wsypać gotowy beton z worka. W niektórych przypadkach wymagane jest sztychowanie, ale jest to zależne głównie od produktu. Zastanawiając się nad tym, jaka ilość wody jest potrzebna do rozrobienia takiej zaprawy, producenci zalecają, aby na jeden worek wykorzystać około 5 litrów wody. W ten sposób uzyskuje się około 12 litrów gotowej mieszanki.

Jeden worek najczęściej starcza na wylewkę o powierzchni jednego metra kwadratowego o głębokości około jednego centymetra. Jeżeli chodzi kwestię dotyczącą kotwienia ogrodzenia, to jeden pełny worek starcza na uzupełnienie zakotwiczenia prętów o średnicy 10 centymetrów. Istotną kwestią wyrabiania takiej zaprawy jest to, aby wykonywać takie prace w optymalnych warunkach i przy temperaturze od 5 do 28 stopni. Niektóre produkty nie powinno się używać w warunkach, w których występuje nawilżenie. Każdy gotowy beton w workach ma swój termin ważności, w zależności od producenta wynosi ono około 12 miesięcy.

Gotowy beton pod słupki ogrodzeniowe

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki gotowy beton pod słupki ogrodzeniowe wybrać to podczas zakupu warto wybierać te, które mają klasę C16/20. Przede wszystkim dzięki odpowiednim dodatkom oraz właściwościom, ten gotowy beton niezwykle dobrze sprawdzi się pod słupki ogrodzeniowe. Charakteryzuje się tym, że jest on mrozoodporny.

Gotowy beton – ile kosztuje?

W takim razie ile kosztuje gotowy beton w workach? Najpopularniejsze betony w workach to te o klasie wytrzymałości B20, który jest pakowany do worków 25kg.  Cena za taki worek jest zależna od wielu czynników m.in. od producenta i klasy wytrzymałości. Najczęściej cena za jeden worek to okolice 10 złotych.  Oczywiście cena może być również zależna od ilości zamawianego betonu. Beton najczęściej można nabyć w znanych i popularnych sieciach budowlanych albo w hurtowniach.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze