Strona głównaCennik budowlanyTynk japoński - cena, wzory, gdzie kupić?

Tynk japoński – cena, wzory, gdzie kupić?

Jeżeli nie mamy pomysłu na aranżację naszego wnętrza, a chcemy uzyskać ciekawy efekt w krótkim czasie, to z pomocą może przyjść rozwiązanie w postaci tynku japońskiego. Jest to jeden z szybszych sposobów na zmianę wizerunku naszego pomieszczenia. Ponadto tynk japońskie świetnie wpisuje się w nowe, coraz bardziej popularniejsze trendy ekologiczne. Czym jest tynk japoński? Jest to nawierzchnia, którą można w prosty sposób położyć na ścianie, ale też łatwo da się usunąć tynk japoński ze ściany. Aprobatę tynk japoński zyskuje dzięki dostępności wielu wzorów, dzięki czemu z łatwością dopasujemy do swojego wnętrza. Szeroka gama aranżacji tynku japońskiego pozwoli stworzyć ciekawe i efektowne wykończenie naszego salonu. 

Czym jest tynk japoński?

W skład tynku japońskiego wchodzą naturalne minerały, dzięki którym traktowany jest jako materiał ekologiczny. Jest połączeniem tradycyjnego tynku i tapety, a w składzie można znaleźć między innymi bawełnę, jedwab, włókna mineralne, barwniki nadające kolor tynkowi oraz dodatki ozdobne, na przykład brokat. Przybiera on postać suchego proszku, który po dodaniu wody tworzy mieszaninę przypominającą naturalny tynk. Kładzenie tynku na ścianie nie jest niczym trudnym. Nie wymaga się specjalnych umiejętności, a używając przy tym dodatkowo odpowiednich narzędzi możemy uzyskać niepowtarzalne wzory. Jak kłaść tynk japoński? Zazwyczaj warstwa, którą nakładamy na ścianę nie powinna mieć więcej niż 2 centymetry grubości. Nie ma wyznacznika, co do rodzaju powierzchni czy pomieszczenia, w którym można zastosować tynk japoński. Sprawdzi się świetnie zarówno w wilgotnych, jak i suchych pomieszczeniach. Jakie korzyści daje nam tynk japoński? Oprócz szybkiej i łatwej aplikacji tynku japońskiego na ścianę, utworzona warstwa zapewnia lepszą akustykę pomieszczenia, a także pozwala zatrzymać ciepło. Do zalet należy przede wszystkim łatwe utrzymanie w czystości, a także łatwy sposób na to, jak usunąć tynk.

Jak usunąć tynk japoński ze ściany?

Usuwania tynku japońskiego ze ściany można podjąć się w każdej chwili. Pytanie brzmi, jak usunąć tynk japoński ze ściany. Jeżeli na warstwę tynku nie została położona warstwa lakieru, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozbyć się tej warstwy. 

Materiał usunięciu ze ściany można użyć ponownie, rozrabiając z wodą i nakładając na przykład w innym miejscu. Jak usunąć tynk? Wystarczy namoczyć wodą warstwę na przykład za pomocą gąbki i zedrzeć za pomocą ostrego narzędzia.

Tynk japoński – cena

Ile zapłacimy za aranżację tynkiem japońskim naszego pomieszczenia? Zazwyczaj proszek dostępny jest w opakowaniach jednokilogramowych. Przeciętna cena tynku japońskiego to 58 złotych. Jest to cena za najtańszy, najprostszy produkt produkt bez dodatków. Jeżeli chcemy uzyskać bogatszy efekt, to powinniśmy skorzystać z tynku japońskiego z domieszkami ozdobnymi. Cena takiego produktu jest nieco wyższa, bo zazwyczaj wynosi ona od 70 złotych wzwyż. Dla produktów z górnej półki cena może wynosić nawet 150 złotych. Oprócz samego tynku japońskiego należy się zaopatrzyć w tak zwaną bazę podkładową, którą nakłada się przed tynkiem. Aby wiedzieć, ile będziemy potrzebować zarówno tynku japońskiego, jak i bazy podkładowej, najlepiej dokonać pomiarów pomieszczenia, a dokładnie ścian, na których mamy zamiar położyć tynk. Zwykle cena takiego podkładu kosztuje 15 złotych.

Gdzie kupić tynk japoński?

Tynk japoński staje się coraz bardziej popularny, dlatego też można go już spotkać w wielu sklepach z narzędziami i materiałami budowlanymi. Gdzie go kupić można? Najbardziej rozpowszechniony produkt to Primacol tynk japoński. Dostępny jest na przykład w Castoramie, Obi czy Leroy Merlin. Primacol decorative Srebrzysta rosa to jeden z najczęściej wybieranych tynków japońskich. Dlaczego? Dzięki niemu możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze, a dodatkowo posiada on właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Dostępny jest zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Cena w Castoramie tynku japońskiego, na przykład Primacol Srebrzysta rosa wynosi 270 złotych. Cena dotyczy opakowania 12 kilogramów, a więc dosyć duże opakowanie. Tynk japoński Primacol znajdziemy również w sklepie OBI. W asortymencie sklepu Leroy Merlin natomiast go nie znajdziemy. Są za to dostępne inne tynki dekoracyjne, których użyć możemy zamiast tynku japońskiego. 

Tynk japoński opinie

Opinii na temat tynku japońskiego nie znajdziemy zbyt wiele, ponieważ jest to dosyć innowacyjne rozwiązanie do dekoracji naszego wnętrza. Jednak coraz więcej osób zaczyna się do niego przekonywać i chwali sobie wykończenie tym materiałem. Wśród pozytywnych opinii osób, które skorzystały z tynku japońskiego, można znaleźć choćby na przykład te, które dotyczą łatwości i szybkości w jego aplikacji. Dobre opinie tynk japoński zyskał również dzięki temu, że nie ma barier, jeżeli chodzi o rodzaj podłoża, na którym będziemy go aplikować. Zastosowanie znajdzie zarówno na wilgotnych, jak i suchych podłożach i ścianach.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze