Strona głównaOpinie o firmachIndesit - opinie. Co to za firma? Pralki, lodówki, zmywarki. Kraj pochodzenia

Indesit – opinie. Co to za firma? Pralki, lodówki, zmywarki. Kraj pochodzenia

Zacznijmy od tego, że Indesit to firma, o której z pewnością każdy z nas coś kiedyś słyszał. Zgadza się? Pewnie tak. Niemniej postanowiliśmy prześledzić dla was w Internecie opinie na temat produktów tej firmy, tak abyście mogli wziąć pod uwagę absolutnie wszystkie aspekty, związane z użytkowaniem sprzętu – który planujecie kupić.   

Indesit – co to za firma?

Indesit Company powstało w roku 1975 we Włoszech, jednak historia firmy sięga tak naprawdę lat trzydziestych.  Powstała bowiem w roku 1930 jako rodzinna firma (wówczas nazywana Ariston) zajmująca się początkowo wyłącznie produkcją wag.  Wraz z rozwojem firmy produkcję rozszerzano – aż do roku 1970, kiedy zmarł założyciel firmy.  Wówczas przedsiębiorstwo podzieliło się, a każdy z działów – wyspecjalizował się w produkcji innego sprzętu.  W latach osiemdziesiątych sektor zajmujący się produkcją sprzętu AGD – połączył się ze swoim największym konkurentem, firmą Indesit i od tamtej pory występuje już pod tą marką.   W 2014 roku udziały w Indesicie przejął Whirlpool.  Zatem obecnie Indesit to firma z włoskim rodowodem i temperamentem – ale amerykańskim kapitałem.

Firma Indesit – opinie

Indesit cieszył się zawsze raczej dobrymi opiniami użytkowników, niemal od początku swojego istnienia. Dowodem mogą być cyfry – około 15% udziału w europejskim rynku AGD świadczy jednoznacznie o tym, że zadowolonych konsumentów było sporo. 

Indesit – opinie o produktach, czyli co to za firma ciąg dalszy

Zmywarka, lodówka, kuchenka gazowo-elektryczna, i kilkanaście modeli pralek to chyba najpopularniejsze teraz produkty, które są sprzedawane w całej Europie – w tym również w Polsce. 

Zmywarki Indesit – opinie

Przyglądając się zmywarkom Indesit – braliśmy pod uwagę kilka najpopularniejszych modeli, które zostały wypuszczone przez firmę Indesit. Użytkownicy najczęściej chwalą niewielkie zużycia wody (nawet 9,5 litra wody w cyklu mycia), czy klasę energooszczędności. Przeważa pogląd, że zmywarki Indesit nie podniosą nam znacznie rachunków za prąd i wodę.  Nie znaleźliśmy także wielu negatywnych opinii na temat tych sprzętów – średnia ocen utrzymuje się na poziomie 4,2-4,8/5 (w zależności od modelu). Użytkownicy podkreślają, że sprzęty te mają przyjemny design, uniwersalne wymiary i potrafią dobrze dopasować się do każdego rodzaju zabudowy kuchennej.  

Lodówki Indesit – opinie

lodówka indesit na allegro
Koszt lodówki zaczyna się od 1000 zł, jak widać zainteresowanych nie brakuje, ten model kupuje 13 osób na Allegro.

Następny produkt, który bierzemy na tapet, to lodówki. I tutaj opinie i doświadczenia użytkowników bywają różne – w zależności od tego, z jakim konkretnym modelem mamy do czynienia. Dość często podkreśla się cichą i elegancką pracę tych urządzeń: wg użytkowników, Indesit jako jedna z niewielu marek na rynku, nie ma problemów z odgłosem „przelewania” czynnika chłodzącego w lodówkach. Wiele osób użytkuje chłodziarki Indesit od 5-7 lat i deklaruje, że są zadowolone.  Oczywiście zdarzają się również modele, czy też egzemplarze niezbyt udane – i tutaj użytkownicy opisują dość szczegółowo, z czym zdarzyło się im borykać, przy okazji użytkowania, czy też serwisowania tych sprzętów. Na pewno jednak rzuca się w oczy fakt, że Indesit polecają sobie osoby, które szukają lodówek niedrogich i wystarczająco dobrych, by mogły spokojnie posłużyć kilka lat. 

Pralki Indesit – opinie

pralka Indesit na Allegro
Ten model pralki jest jednym z najpopularniejszych. Tylko u tego sprzedawcy, pralka została zakupiona ponad 100 razy.

Kto z nas wyobraża sobie życie bez pralki?  Chyba nikt.  Niemniej nawet najlepsze pralki z czasem się zużywają i przychodzi moment, kiedy należy je wymienić.  Dlatego warto przed zakupem sprawdzić komentarze i opinie na temat danego modelu, aby jak najdłużej cieszyć się bezawaryjną eksploatacją. Indesit to w ocenie i opiniach użytkowników pralki w miarę dobre – średnia/niższa półka cenowa i akceptowalna jakość.  Kupujący chwalą bardzo duży wybór różnych modeli – zarówno pod kątem wymiarów samego urządzenia, jak i jego ładowności (od 3 do nawet 9 kg).  Na pewno pralki Indesit są polecane przez użytkowników, którzy przy ograniczonym budżecie oczekują standardowej funkcjonalności (bez niepotrzebnych funkcji),  niskiego zużycia wody i energii oraz rozsądnej ceny zakupu.  Podsumowując: pralki Indesit mają raczej dobre opinie użytkowników, a więc i my nie możemy im nic zarzucić. A wy jakie macie doświadczenia z pralkami Indesit?

Indesit serwis – opinie

I na koniec przyjrzyjmy się serwisowi. Serwisem produktów Indesit zajmują się podwykonawcy – serwisanci, działający dla firmy Indesit i serwisujący ich sprzęt AGD. I tu opinie bywają naprawdę różne – w dużej mierze jednak te negatywne dotyczą jakości obsługi, czasu naprawy, jakości naprawy. De facto nie odnoszą się do samej firmy Indesit, a do działania firm wykonujących dla nich serwis. 

Serwisowaliście jakiś sprzęt Indesit? Co myślicie na temat serwisu?

Podsumowując: Indesit – jaka to firma?

Na pewno rozpoznawalna i szeroko obecna na rynku, oferująca szeroką gamę modeli swoich urządzeń. Produkty Indesit od wielu lat są obecne w naszych domach i na ogół cieszą się uznaniem użytkowników.

Sprawdź:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Ta opinia powstała chyba tylko na podstawie deklarowanych danych technicznych. Moje doświadczenie z serwisem zmywarek Indesit w Gdyni jest fatalne!
    Naprawa grzałki w nowiutkiej zmywarce (kupiona w lutym zepsuła się w czerwcu) wymagała dwóch miesięcy i sześciu wizyt technika! Najpierw nie wiedział co się stało, zamówił zbędną część (dwa tygodnie czekania) i uznał, że zadanie wykonane. Zmywarka uruchomiona godzinę po jego wyjściu wykazała identyczne mankamenty (czuć zapach spalenizny i bezpiecznik wyłącza prąd w mieszkaniu). Serwis odrzuca zażalenie telefoniczne, bo „zlecenie zostało już zamknięte”.
    Centrala przyjmuje ostatecznie „nowe zlecenie” (już wiem, że chodzi o zrealizowanie w ciągu 30 dni, inaczej nie zmieściliby się). Kolejny technik, diagnoza poprawna, ale na grzałkę trzeba czekać. Gdy po dłuższym czasie się pojawia – część zamienna nie pasuje do zmywarki!. Zamawia kolejną, kolejny czas oczekiwania – kolejna część nie pasuje do tego egzemplarza (mają numer urządzenia, mają typ). Trzecie podejście z grzałką okazuje się udane. Ostatecznie od uszkodzenia (14 czerwca) do naprawienia (17 sierpnia) mija ponad dwa miesiące!.
    Już nigdy nie kupię żadnego sprzętu firmy Indesit.

  2. Nie polecam firmy Indesit,najgorsza firma z jaką miałam do czynienia, brak szacunku ,szacunek jest tylko wtedy kiedy coś kupujemy ,gdy dany sprzęt się zepsuje nie interesuje ich szybka naprawa ,zwlekają twierdząc że nie mają części .17 listopada 2022 Kupiłam babci lodówkę ,6grudnia lodówka się zepsuła, pan z serwisu przyjechał po 2tyg stwierdził że jest zepsuty agregat,na miejscu oczywiście nie została naprawiona bo brak części ok, rozumiem, babcia lat 86 przez święta brak lodówki po świętach, dzwoni sympatyczna pani że za tydzień przyjadą wymienić sprzęt, babcia ucieszona ,lecz długo uśmiechu na twarzy nie miała, ponieważ po tygodniu zadzwonił serwisant i powiedział że nie przyjedzie bo nie mają części, trzeba czekać 2tygodnie ,po dwóch tyg przyjechał wymienił część lodówka dalej nie działa ,dzwonimy,piszemy po tygodniu odpowiedź, wymiana na nową lodowke , proszę uzbroić się w cierpliwość do 3 tygodni ,to są jaja kobieta starsza 3 miesiące bez lodówki wstyd ,wstyd i jeszcze raz wstyd !!!! Nadmienie że do dnia dzisiejszego lodówki jak nie było tak nie ma. Także zastanówcie się nad wyborem marki przed zakupem ,to jest naprawdę ważne .

  3. Jeśli ktoś szuka informacji o produktach lub opinii o firmie Indesit- wszystko, począwszy od produktu (pralka 1,5 roku użytkowania) koroduje na klapie. Nie tylko mój model, ale i pozostałe (na youtube filmiki pokazujące w czym rzecz). Problem jednak w tym, że na stronie producenta działa tylko 1 z 5 formularzy kontaktowych. Nie ma możliwości zgłoszenia awarii, nie ma opcji zarejestrowania przedłużonej gwarancji. Brak profilu na FB. Generalnie rzecz ujmując- zero wsparcia, a narzędzia które udostępniają- nie działają. Olewka, pełna olewka. Z pewnością nie kupię więcej nic z tej firmy i polecam przemyśleć i wam taki zakup.

  4. Indesit a raczej indeSHIT to najgorsza firma na rynku. Produkty są najgorszej jakości a zgłaszane awarie lub wymiany sprzętu są ignorowane. Dodatkowe ci niby serwisanci przychodzą do człowieka jak za karę i kłamią by tylko nic nie zrobić. Nie polecam tej firmy nikomu. Zwykła banda krętaczy i oszustów

Najpopularniejsze