Strona głównaInneJak ocieplić blaszak - ocieplanie blaszaka w kilku krokach

Jak ocieplić blaszak – ocieplanie blaszaka w kilku krokach

W sezonie jesienno-zimowym również trzeba przeprowadzać różnego rodzaju prace garażowe. Jednak minusowe temperatury oraz uciążliwe warunki atmosferyczne sprawiają, że praca w garażu blaszanym nie jest przyjemna i łatwa. Warto wiedzieć, że można ocieplić blaszak, dzięki czemu możliwe będzie przeprowadzenie prac przy samochodzie bez względu na to, jaka temperatura utrzymuje się na zewnątrz. Pojawia się jednak pytanie, jak wygląda ocieplenie blaszaka, a także w jaki sposób się do tego przygotować. 

Czy ocieplanie blaszaka się opłaca?

Wiele osób posiadających samochód decyduje się na kupienie garażu blaszanego, ponieważ stanowi on doskonałą ochronę dla pojazdu. Dzięki niemu samochód osłonięty jest przed negatywnym działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych, jak promieniowanie słoneczne, opady gradu, czy gałęzie drzew, które mogą urwać się i spaść na samochód przy dużym wietrze. W garażu pojazd jest bezpieczny, a co więcej można wykonywać wiele prac bez względu na to, czy na zewnątrz jest słonecznie, czy pada deszcz. Jednak problem pojawia się w sezonie jesienno-zimowym, kiedy na zewnątrz temperatury zaczynają spadać, przez co przebywanie w garażu staje się uciążliwe. To właśnie dlatego doskonałym pomysłem jest ocieplenie blaszaka. Warto jednak dowiedzieć się jak ocieplić garaż blaszak? Tego można dowiedzieć się z poniższej części artykułu. 

Ocieplanie blaszaka – zalety

Warto przed rozpoczęciem prac dowiedzieć się, czy ocieplenie blaszaka jest w ogóle możliwe. Oczywiście, że tak i można się tym zająć samodzielnie. Jednak czy warto przystępować do takich zmian? Jakie korzyści z tego płyną? Po pierwsze w garażu tworzą się lepsze warunki do pracy. Po drugie pojazd jest przechowywany w suchym i ciepłym miejscu. Dzięki temu nie trzeba przejmować się tym, że od mrozów silnik nie będzie chciał odpalić, lub dojdzie do rozładowania akumulatora. Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na taką zmianę, jest fakt, że szyby nie będą pokryte szronem, dzięki czemu nie trzeba będzie tracić czasu na ich skrobanie, a co więcej zmniejszy się ryzyko ich porysowania. 

Czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz?

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest ocieplanie blaszaka od wewnątrz. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz? Doskonale do tego sprawdzi się wełna, jednak nie można zapomnieć o tym, że zabiera sporo z przestrzeni w garażu. Przez to w blaszaku robi się mniej miejsca nie tylko na samochód, ale również manewrowanie przy nim w czasie prac motoryzacyjnych. Polecanymi materiałami jest również pianka PUR. Warto sprawdzić jak ocieplić garaż blaszany od wewnątrz youtube, by dowiedzieć się jak wygląda ten proces krok po kroku. 

Ocieplanie blaszaka od zewnątrz

Polecanym rozwiązaniem jest ocieplanie blaszaka od zewnątrz. To właśnie w tym przypadku ocieplanie blaszaka styropianem ma największy sens i skuteczność. Warto jednak wiedzieć, że w tym przypadku konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów montażowych, które mają mocną siłę przylegania. Dodatkowo trzeba kupić nie tylko styropian, ale również siatkę zbrojeniową. Po zamontowaniu całej konstrukcji do ocieplenia garażu konieczne jest jej pokrycie tynkiem strukturalnym. W ten sposób można całość utrwalić ,a jednocześnie korzystnie wpłynąć na zewnętrzny wygląd garażu. 

Ocieplanie blaszaka styropianem – czy warto?

Ocieplanie blaszaka styropianem to najlepszy sposób na zachowanie najlepszych warunków w garażu. Materiał ten od wielu lat stosowany jest do ocieplania domów, a to ze względu na to, że wyróżnia się on silnymi właściwościami izolacyjnymi. Jednak do wykorzystania jego potencjału izolacyjnego w pełni należy dobrze go dopasować do ścianek garażu. To więc oznacza, że trzeba wybrać profesjonalne kleje dopasowane do pracy z materiałami takimi jak styropian i blacha. 

Bardzo ważne jest również zastosowanie izolacji, dzięki której zmniejszy się ryzyko skraplania wody i osiadania pary na styropianie, co mogłoby negatywnie wpłynąć na jego właściwości.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze