Strona głównaDIYJak zrobić pułapkę na muchy? Domowe sposoby na pułapki

Jak zrobić pułapkę na muchy? Domowe sposoby na pułapki

Lato… ciepłe powietrze, lekkie ubrania, urlop tak długo wyczekiwany, sezonowe przysmaki, ale i też, niestety, wszechobecne owady, a w tym muchy! Większość z nas blednie z trwogą w momencie, gdy ten latający owad ochoczo i bez żadnego pardonu, siada jak gdyby nigdy nic, na jednej ze starannie przygotowanych przez nas potraw, na piknikowym kocu. (Aż strach pomyśleć, gdzie siedział wcześniej).

Albo na przykład ten moment, w którym to, upojeni słońcem i delikatnym podmuchem wiatru, zasypiacie w hamaku pod drzewem a wtem na Waszej twarzy, siada ona, mucha! I momentalnie cały plan letniej drzemki w plenerze, okazuje się totalnym niewypałem. Jak zrobić pułapkę na muchy? Czy da się zrobić wabik na muchy domowej roboty? Jeśli jesteście ciekawi lub też te latające owady, wychodzą Wam już po prostu uszami, zapraszam do lektury!

Domowa pułapka na muchy – DIY, czyli jak zrobić?

Jakie są metody, aby pozbyć się tych irytujących, bzyczących i mało higienicznych stworków? Domowa pułapka na muchy, nie jest trudna do skonstruowania. Oto kilka pomysłów, jak można ją zrobić:

  1. Domowa pułapka na muchy to na przykład samodzielnie stworzony lep na te owady. Do jego produkcji, potrzebny jest miód (najlepiej płynny) oraz mąka kukurydziana. Substancję w ten sposób wytworzoną, umieścić należy w naczyniach, na przykład podstawkach pod doniczki. Można schować je na przykład, w szafkach z artykułami spożywczymi. W ten sposób, muchy, które będą plądrować Wasze meble w poszukiwaniu zapasów, utkną w nich na dobre. 
  2. Jak jeszcze można poradzić sobie z muchami, które coraz bardziej panoszą się w Waszych domach? To proste. Należy tylko, wziąć pieprz cayenne i wodę. Roztwór w ten sposób przygotowany trzeba umieścić w pojemniku i dobrze spryskać nim wszystkie pomieszczenia. Woda z tą przyprawą ma charakter czysto owadobójczy, zatem jej użycie to również pozbycie się innych małych, niechcianych gości z dworu.

Wabik na muchy – domowej roboty, potrzebna tylko butelka?

Jak samodzielnie można zrobić wabik na muchy. Na pewno będziecie potrzebować:

  1. Woreczka foliowego, wody oraz kilku monet. Worek trzeba napełnić wodą oraz wrzucić do niego kilka monet. Tak zawiązany, umieścić w jakimś widocznym miejscu, na przykład na tarasie. Muchy chociaż wabione, nie będą w stanie pokonać tej przeszkody.
  2. Świetny wabik na muchy to również wanilia. Można więc jej laskę, umieścić na parapetach swoich domów lub na przykład rozpylić dyfuzory, które ją zawierają. Zyskacie w ten sposób piękny zapach a muchy? Uciekną, gdzie pieprz rośnie.
Pułapka na muchy z worka

Pułapka na muchy z butelki 

Pułapka na muchy z butelki, jak zrobić? Jest kilka metod, podpowiadamy kilka z nich:

  1. Będziecie potrzebować rozciętej na pół butelki oraz cukru. Część z ustnikiem należy umieścić do góry nogami w dolnej jej części. Następnie wlać wodę i dodać kilka łyżeczek cukru. Zwabione zapachem słodyczy, muchy będą wlatywać do środka. Nie będą jednak w stanie, wydostać się na zewnątrz.
  2. Należy 100 mililitrów piwa, wymieszać z dwoma łyżeczkami cukru oraz łyżeczką płynu do naczyń. Następnie roztwór taki, wlać również do przeciętej na pół butelki. Zapach ten wabi muchy, które nie potrafią się potem wylecieć na zewnątrz.

Jeśli jednak nie podoba Ci się żadna pułapka na muchy z butelki, w kolejnym akapicie opowiemy, jak zrobić ją bez tego przedmiotu.

Jak zrobić pułapkę na muchy bez butelki? 

No właśnie. Dla niektórych, zaproponowane przez nas metody, mogą wydać się bestialskie oraz okrutne. Czy są, jakieś inne metody, jak zrobić pułapkę na muchy w domu? Podpowiadamy:

  1. Przygotować należy słoik, ocet, folię, płyn do naczyń oraz gumkę recepturkę. Szklane naczynie, wypełnić należy do połowy octem i płynem do naczyń. Następnie na samej górze, zamontować przy pomocy gumki recepturki folię. Tę z kolei, trzeba podziurawić. Muchy zwabione zapachem, będą wlatywać do środka. Jednak potem, nie będą w stanie wyjść.
  2. Do następnej metody, będziecie na pewno potrzebowali szklanego naczynia, cukru, octu, oraz banana (może być ten niechciany brązowy, którego nikt nie chce zjeść). Muchy to straszne łakomczuchy, więc zwabione zapachem będą chciały przylecieć. Można tak jak w przypadku poprzednich metod, nakryć to naczynie folią i gumką recepturką. Nie będą wtedy w stanie wylecieć.
  3. Co jeszcze może Wam się sprawdzić w walce z muchami? Te małe owady, nie znoszą mocnych i eterycznych zapachów. Zwłaszcza tego, wydzielanego przez miętę. Polecamy zatem doniczkę z tą zieloną rośliną, umieścić w różnych miejscach swojego domu. Spokój? Gwarantowany. (A przynajmniej dużo większy).
  4. Można również zastosować do tego lawendę. Tutaj warto zaznaczyć również, że jej obecność w domu, to także znaczne zmniejszenie ilości meszków i moli. Lawenda oprócz swojego pięknego zapachu posiada również walory estetyczne. Swoim fioletowym kolorem pięknie ożywi nie jedno wnętrze.

Jak sami widzicie, domowe i samodzielnie stworzone pułapki na muchy to nic trudnego. Często potrzebne do ich stworzenia składniki, leżą pod naszą ręką w domu. Są to rozwiązania szczególnie polecane dla wszystkich osób, które cenią sobie naturalne metody w swoim domostwie. Jeśli zatem marzycie o wolności od much (i często też innych owadów), do dzieła!

Sprawdź:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze