Strona głównaNarzędziaJaki podnośnik żaba?

Jaki podnośnik żaba?

Jest popularnym narzędziem, które znajdziemy w większości warsztatów samochodowych, a także w bagażnikach samochodów, ponieważ może się przydać przy zmianie koła w terenie. Dzięki wyposażeniu w siłownik hydrauliczny, możliwe jest, przy użyciu niewielkiej ilości siły, podniesienie pojazdu. Sam podnośnik hydrauliczny żaba ma niewielkie gabaryty. Jest łatwy w obsłudze. Lewarek wyposażony jest w kółka transportowe, które pozwalają ustawić podnośnik w odpowiedniej pozycji pod samochodem. Podnośniki typu żaba, które znaleźć możemy w warsztatach samochodowych mają siłę udźwigu od 1,5 t do 3,5 t. Dobranie odpowiedniego podnośnika samochodowego zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas wymiany kół w samochodzie. 

Podnośnik hydrauliczny żaba jaki wybrać?

Dobry podnośnik hydrauliczny nie musi być drogi, żeby spełniał swoje wymagania, a jednocześnie był bezpieczny. Jaki zatem podnośnik hydrauliczny żaba kupić? Lewarek żaba wyposażony jest w kółka, które zapewniają mu mobilność, a tym samym wygodę przy zmianie kół w samochodzie. Przy wyborze odpowiedniego podnośnika hydraulicznego powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość zawieszenia samochodu, czy będzie on odpowiedni.  Podnośniki typu żaba są najbardziej popularne, najbardziej rozpowszechniony typ to ten o udźwigu 2,5 t. Przeznaczony głównie do samochodów nisko zawieszonych oraz poddanych tuningowi. Zazwyczaj spotkać go można w każdym samochodzie, jako element wyposażenia albo w większości garaży przydomowych, które umożliwią samodzielną wymianę opon. Najbardziej polecany podnośnik hydrauliczny żaba to podnośnik niskoprofilowy 2.5T ŻABA marki MAR-POL M80124. Posiada on stalowe koła na osi przedniej, a na tylnych koła skrętne. Dodatkowo zaopatrzony jest w zawór regulacyjny ze sterowaniem, które znajdują się w dźwigni podnośnika. Ranking na najlepszy i najpopularniejszy lewarek samochodowy w 2020 roku wygrywa podnośnik samochodowy lewarek żaba 2,5T niskoprofilowy marki MASTIFF. Konstrukcja oparta o zasadę dźwignika ramieniowego, o napędzie hydraulicznym, który działa w zakresie od 80 mm do 360 mm. Zaletą jest niska wysokość początkowa, która umożliwia wsunięcie podnośnika pod samochód, szczególnie o niskim zawieszeniu. W zestawie dołączona jest przedłużka, która umożliwia wydłużenie podnoszenia. Udźwig tego podnośnika żaba wynosi 2500 kilogramy. Wykonany jest ze stali wysokogatunkowej. Jest to jeden z lepszy podnośników hydraulicznych do 300 złotych. Kolejnym pozycją podnośnika żaba, na którą warto zwrócić uwagę jest podnośnik hydrauliczny typu żaba 2T 80111 firmy Vorel. Zakres podnoszenia w przypadku tego modelu wynosi od 135mm do 325 mm. Jest dosyć lekki, bo waży 9,5 kilograma. 

Wymiana oleju w podnośniku żaba – jaki?

Podnośnik hydrauliczny działa na płyn, w tym przypadku na olej. Zazwyczaj jego brak lub niedobór powoduje, że podnośnik działa gorzej, dlatego ważne jest przy korzystaniu z niego obserwacja i kontrola stanu oleju w zbiorniku. Oprócz wycieku oleju, problemem może być korozja i mogą to być przyczyny problemów z prawidłowym funkcjonowaniem podnośnika. W podnośnikach hydraulicznych żaba oleju się nie wymienia, ale należy go uzupełniać, aby poziom był odpowiedni. W tym celu należy zasięgnąć informacji z instrukcji lub bezpośrednio od producenta, jaki olej do podnośnika hydraulicznego żaba należy dolać. Zazwyczaj jest to olej hydrauliczny. Niektórzy użytkownicy stosują SAE 5W, GL5 czy Motul 5W40. Jaki olej dolać do podnośnika hydraulicznego, należy sprawdzić, jaki zaleca producent.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze