Strona głównaZakupKocioł indukcyjny - najważniejsze opinie i koszty

Kocioł indukcyjny – najważniejsze opinie i koszty

Jeżeli zależy nam na tym, aby dbać o środowisko, powinniśmy w pierwszej kolejności wybierać takie rozwiązania, które podczas swojej pracy będą wytwarzać najmniejszą ilość zanieczyszczeń. W związku z tym, wybierając ogrzewanie swojego domu, warto zastanowić się nad proekologicznym rozwiązaniem, jakim jest kocioł indukcyjny. Kotły indukcyjne charakteryzują się wieloma zaletami, które wymienimy w dalszej części wpisu. Dodatkowo sprawdzimy, jakie kocioł indukcyjny ma opinie w sieci, jakie są koszty takiego CO i porównamy ogrzewania firmy Pereko i Fenix.

Kocioł indukcyjny – opinie

Kotły indukcyjne Pereko, Fenix – jakie są opinie

W takim razie, jakie można znaleźć opinie na temat kotłów indukcyjnych w sieci? Przede wszystkim na wstępie przed zakupem, warto zapoznać się z tym, czy producenci takiego ogrzewania zapewniają systematyczne kontrole jakości zakupionych kotłów indukcyjnych. Dodatkowo warto upewnić się, czy w takim ogrzewaniu jest możliwość konfiguracji mocy grzewczej, nie ingerując w wymianę całego kotła indukcyjnego. W związku z tym na forum najczęściej pojawiają się opinie o tym, że najlepiej kierować się wyborem kotła indukcyjnego, który będzie tworzył spójną całość z instalacją fotowoltaiczną czy innym układem solarnym. Przede wszystkim takie rozwiązania umożliwiają zredukowanie w piecach indukcyjnych CO koszty ogrzewania domu do całkowitego minimum.

Oczywiście, należy pamiętać o tym, że nie ma perfekcyjnych urządzeń wolnych od wad. Kocioł indukcyjny ma pewną wadę, przez którą otrzymuje negatywne opinie w sieci. W tym przypadku jest to początkowy wysoki koszt założenia takiej instalacji grzewczej, oczywiście zwraca się po jakimś czasie, jednak koszty założenia bywają poza zasięgiem wielu osób. Szczegółowe dane omówimy w dalszej części wpisu.

Pomimo wysokich kosztów, kocioł indukcyjny to proekologiczne urządzenie, które w rzeczywistości nie zajmuje dużej powierzchni użytkowej. Z kolei produkcja ogrzewania jest wolna od zanieczyszczeń. W sieci przeglądając fora budowlane, można natknąć się na różne opinie, które odnoszą się do tego, że przed instalacją kotła indukcyjnego, należy odpowiednio przygotować dom i jego izolację termiczną. Otóż należy upewnić się, czy wszystkie okna mają odpowiednią izolację, i czy strop jest odpowiednio wykonany.

Kotły indukcyjne Pereko, Fenix – jakie są opinie?

Kocioł indukcyjny – opinie

W takim razie, jakie można znaleźć opinie w sieci nt. producentów kotłów Pereko i Fenix? Przeglądając oficjalne strony internetowe zarówno producenta Pereko jak i Fenix, znaleźć można informacje o tym, że te dwa przedsiębiorstwa zajmują się wyposażaniem różnych zakładów produkcyjnych (przemysłowych i spożywczych), zespołów budynków mieszkalnych, a nawet basenów, czy innych zbiorników wodnych w proekologiczne kotły indukcyjne, które mają za zadanie produkcję i utrzymywanie ciepła. Dodatkowo każdy producent opisuje swoje kotły indukcyjne jako proste i łatwe w montażu urządzenia, które można zainstalować do CO.

mała roślinka na ręce

Producenci kotłów indukcyjnych Pereko i Fenix, jak można wyczytać na ich stronie głównej, oferują bezpieczne i nieemitujące żadnego hałasu podczas pracy kotły indukcyjne. Na ich stronach dodatkowo znaleźć można szczegółowe informacje tego, w jaki sposób działają te urządzenia. Ciekawostką okazać się może fakt, że kotły indukcyjne wykorzystują pewne zjawisko powstawania siły elektromotorycznej, która działa poprzez przetransportowanie przez główny rdzeń kotła prąd indukcyjny, który w rezultacie zamienia się w ciepło.

W sieci znaleźć można różne opinie na temat producentów Pereko i Fenix, oczywiście zdania są podzielone, ponieważ można znaleźć opinie zadowolonych klientów jak i tych, którzy są niezadowoleni. Nie sposób dokładnie zweryfikować, które opinie są prawdziwe. Jednak warto zwrócić uwagę przed zakupem kotła indukcyjnego na te przedsiębiorstwa, które oferują pełny serwis takich kotłów po ich montażu. Dodatkowo warto przed zakupem upewniać się, czy takie przedsiębiorstwa udzielają pełnej gwarancji.

Piec indukcyjny CO – jakie są koszty?

Jakie są koszty pieców indukcyjnych CO? W Internecie znaleźć można olbrzymią ilość różnych specyfikacji, które zawierają ceny energii elektrycznej dla naszego kraju. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że takie koszty są zależne od dostawcy i od miejsca zamieszkania. W związku z tym warto obliczyć pewną średnią kosztów za 1 kWh. W 2018 w naszym kraju takie koszty wynosiły około 60 groszy, ciekawostką jest to, że cena ta jest mniejsza niż kilka lat temu. W ten sposób nasuwa się pytanie, czy koszty z roku na roku stają się niższe? Oczywiście, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak z danych statystycznych wynika to, że obsługa przesyłu drożeje.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze